5dien biju. Ne uz vimbu. Cilvēku praktiski nebija un krasti copmaņu neskarti. Jūras zivju populācija Irbē ir ļoti maza, ja vispār ir, jo gadu desmitiem upe lejtecē ir zvejnieku nosprostota.
kkas, 10.aprīlis 2020, 22:09
Irbe ir bēdu ieleja ne jau dēļ zvejniekiem. Sarkanās Bākas laikos tur bāzējās zvejas tupeles, ne jau lika tīklus šķērsām upei, bet zvejoja jūrā.
Viss sākās pirms 30 gadiem, kad atvēra aizliegto zōnu un aizbrauca krievu armija. Tur bija elektriķu paradīze, sākot ar zemessargiem inspektoriem un politiķiem. Biju klāt, redzēju, ja tas ko maina :D
Pirms tam upe vienkārši mutuļoja no zivīm. Piemēram, tur daudz kritušu koku (ozolu) upē. Uzkāpj uz tāda un pa perimetru met, 6 metieni, 6 zaļsvārces. Uz tā paša ozola stāvot, seklajā pusē piepeld 80-100 galvu liels sapalu bars, sāk trīcēt kājas kautko tādu ieraugot. Mums patika šos ar lecināšanu ķert no abiem krastiem. Tas gan bija īsi pirms finito, tad jau īpašumā bija spinis ar Ņevas spoli, maiksti aizvietoja Ausmas teleskops.
Kad vēlreiz atgriezos ogot un pacopēt, tur bija tukšums, kāds rets asarīts, visi oļi ar sūnām apauguši, jo nav vairs neviena grunduļa, kas ieviestu kārtību.
Pagaišpavasar biju, dažas vimbas dabūju. Tagad arī ir doma uz asariem aizbraukt. Kādreiz seklajās smilšu sērēs augustā šie taisīja kārtīgus jandāliņus.