makšķerē un "makšķerē" atšķiras... viens makšķerē 24/7/365, cits - 2x gadā, ar karti, pa 1.50 eur dienā :)
daddy_j, 3.janvāris 2023, 19:41
Viss ir relatīvi, viens ar mašīnu nobrauc 50k gadā cits 10k, bet cits bābietis tikai 1k.
Ja mēs skatāmies uz industriju, tad tie 150k iedzīvotāji ir liela mērķa auditorija, papildus jāskatās cik cilvēku ir tieši un netieši nodarbināti, tas ir ne tikai inspektori, apsaimniekotāji un makšķernieku veikala darbinieki, bet arī tūrisms, naktsmītnes, degviela ..., ja kāds ekonomikas students veiktu izpēti ar aprēķinu, tad secinājumi būtu ka industrijā apgrozās pietiekoši lielas summas no kuram tiek maksāti nodokļi un pie pareizas likumdošanas un attīstības modeļiem industrijai ir potenciāls piesaistīt vairāk dalībnieku, tūristu utt..
Manā skatījumā pie mums nodošana vai nedošana apsaimniekošanā ir bērnu autiņos, maz labu piemēru, kā labākais laikam ir Alūksnes ezers un vēl pāris vietas, valsts apsaimniekošanai vispār nav labu piemēru. Plašāka mēroga projekti vispār maz dzirdēti, izņemot naudas izsaimniekošanu!
Biedrības kas rīvējās pie ministrijas un it kā pārstāv visus makšķerniekus, negribas komentēt, bet katrā ziņā rūpnieciskai zvejai ir lielāks lobijs un izbīda ko vēlas, kamēr makšķernieki savā starpā kasās un nevar vienoties ne par zivju normu ierobežojumiem, ne par citiem svarīgiem jautājumiem.
Vēl ir kur augt un augt.
Leišu makšķernieki ar kasās savā starpā, bet žmiedz rūpniecisko zveju aizliedzot to, dambju nojaukšanas projekti jau vairākus gadus ar EU atbalstu, izpētes, kas norāda uz pozitīvu tendenci un lielu perspektīvu. FB pāris dienas atpakaļ bija asaka diskusija par Salacas lašu licencēm, kur noreja Salackrastus un citi nesaprot cenu, daudzumu, kas par to tiek izdarīts, tad leiši Salacu ņem daļēji par piemēru - ja gribi paturēt, tad maksā, ja grib tikai makšķerēt, tad mazāka licence, tiesa viņiem ir stipri atšķirīgi noteikumi uz lašiem un taimiņiem, nekā pie mums mūsu svētajai zivij!
Gari, savārstīti, bet ceru ka uztvērāt domu gājienu!