Vispār, šī pēdējā laikā diezgan popularizēta puspatiesība! Jo tā pati Ķīna un Indija ļoti labi apzinās ASV un EU lomu viņu ekonomikas attīstībā un arī tiešu atkarību.
Protams kolonistu pāridarījumus ļoti labi atceras, bet piemēram tai pašā Indijā ir pilsētas, kur pēc britu aizbraukšanas nav neviena jauna māja uzcelta.
jegersz, 15.septembris 2023, 18:31
Nu tur nav tik viennozīmīgi, Tu turpini kā reiz skatīties uz to caur Rietumu pieņemtā modeļa prizmu - demokrātija-brīvais tirgus-patērinš. Ja skatamies pašreizējā ekonomiskā modelī, kas balstās uz dolāru un attīstīto valstu valūtām, Starptautautisko Valūtas Fondu, starptautiskajiem norēķiniem SDR valūtā, tad ir atkarība.. Bet tā ir sintētiska vienošanās, kas balstās uz to Jamaikas modeli. A ja to visu pasūta nah? Vakar raidījumā arī BRICS pieminēja, uzsverot, ka pēdējā samitā uzņemtas 6 jaunas valstis, kas ir rekors un interese par nolekšanu no dolāra... Pašreizējie strapvalstu norēķini tā ir tikai "sintētiska" vienošanās, lielie Rietumu puikas sanāca barā un fiksi piemeta pie deguna, ka tā tam būs būt, garantija "džentelmeņa godavārds" Pie tam tajā brīdī, 1976. gadā, Rietumiem pietika tehnoloģiskā un militārā pārsvara, lai šo "džentelmeņu goda vārdu" būtu spiesti peiņemt. Precedents jau ir, tikai uz otru pusi - pa lielam 1971. gadā ASV visus pasūtīja, attiecās izpildīt Bretonvudas vienošanos brīvi pēc pieprasījuma mainot zeltu pret dolāriem. A ja tagad uzmet uz otru pusi - atsakās pieņemt dolārus par jebko? Ko tad? Karu pieteikt? A dirsa pa vieglu nebūs?
Un vispār jau jautājums ir filosofijā... Rietumi predefinēti pieņem, ka ekonomikas izaugsme un vairuma iedzīvotāju labklājības celšana ar patēriņa stimulāciju ir obligāts faktors. Ka demokrātija ir labākais sabiedrības pārvaldības modelis. Ka pastāv kaut kādas cilvēka tiesības, vienlīdzības un brīvības visiem. Utt. utjp. OK, Rietumi tā uzskata, es tā uzskatu , Tu tā uzskati. Bet , pēc tām pašām brīvībām un tiesībām, jāpieņem arī fakts, ka tā var neuzskatīt daudzi citi. Un tīri objektīvi no malas paskatoties, tad tā demokrātija ar brīvo tirgu utt. ir labi ja simts gadus strādājis sociāls eksperiments, kurš galīgi nav vienozīmīgs... A autoritāras vertikālās hierarhijas sistēmas ar diferencētu kārtu sadalījumu ir pārbaudīti strādājušas desmit tūkstošus gadu... Man un Tev var tas nepatikt, bet tas ir fakts. Tā kā, "par agru spriest, par maz laika pagājis"... kā esot teicis Mao, kad viņam uzparsīja ko tas domā par Franču revolūciju... :DDD