Ehhh..., kā nevar saņemt! Ehh..., kā nevar saņemt!
Jāpiekrīt ir Mirtiņ, fīders tulk. no angļ.val.-barotājs. Bet..., kaut kā tomērt velc uz „sānu”. Ja tu lieto makšķerrīku apzīmējumus, tad lūdzu, konkrētāk- „fīderis ir aktīvā gruntene”, tad tu raksti- „makšķerēšanas veids”. Tad jautājums ir, kas ir gruntene- vai kāts, ar „to kas galā” ?
Fīders ir makšķerēšanas rīks un fīderēšana ir tavs nosauktais makšķerēšanas process, ar iebarošanu un zivju pievilināšanu konkrētā makšķerēšanas vietā. Jo, proti, sākotnēji fīders tika radīts speciāli zivju makšķerēšanai ar iebarošanu . Tātad atšķirības ir kātā- jūtīga kāta augšējā daļa, vai vairākas maināmas gala spices, signalizatori, kāta noslogojums.
Agrāk, ražotāji nepiedāvāja tik plašu makšķerrīku klāstu kā tagad, tāpēc gruntsmakšķerēšanā tika izmantoti spiningi un pat vienkāršākās pludiņmakšķeres- Latvijā ražotie teleskopi.
Nepiekrītu tam, ka „fīders ir paņēmiens”, arī tam, ka ar fīdermakšķeri nevar ķert plēsīgās zivis- zandartus, vēdzeles, līdakas, u.c. un pat zušus. Tie beidzamie pat īpaši uzprasās.
Es pielietoju konteinertipa barotavu, kurā ievietoju maltas, sasaldētas zivju briketes. Katram mērķim ir atbilstošs kāts ar savu „testu”, tai pat jūras makšķerēšanai- 4,2m-5m fīders. Ražotāji tagad „skraida” līdzi tirgus pieprasījumam, tāpēc parādās ar vien jauni kāti, ar visdažādāko pielietojumu.
Tā arī neatbildēji..., kas ir „parastā gruntene”,... labi citreiz
25.marts 2010, 01:54 |
links