Viss ir elementāri. Amerika iedeva naudu, bruņojumu, tagad Eiropai kārta sevi aizstāvēt. Šolcam jāsēž uz 2 krēsliem, abiem pa kājai nolauzta. Pirmais ar aizvainojumu uz Ameriku, jo viņi ir pasaules vagari un Krievijas ienaidnieks Nr.1 Otrais ir Hitlera faktors, tālāk no ieročiem, Šobrīd iekšpolitika ir toksiska, ceturtdaļa vācijas ir nacistiski (valdošo termins) noskaņota, piedevām islāmistu pieplūdums, galēji kreiso un ekofašistu aktivitātes.
Kurš pateiks, ko dara Francija, Polija, Lielbritānija. Kāpēc Šolcs nebrauc un nerunā? ES finansu pakete ir gluži kas cits un Eiropas valstu līderu tikšanās būtu kas cits. Jabūt Krievijai sadzirdamam vēstījumam, ka valstu līderi nav pametuši Ukrainu.
ASV Tuvie Austrumi vienmēr būs tuvāk kā Ukraina, sēd tur Baltaja namā Džo, Donalds vai svētais Pēteris. Krievs tiek vājināts, Eiropa lūdzas, vispasaules ekonomika tiek kontrolēta un vajadzzības gadījumā pieregulēta - ko vēl vairāk var vēlēties.
Inars, 9.februāris 2024, 13:46
Vācija Eiropā vienmēr ir gribējusi būt Nr.1 - nu to var mēģināt pierādīt. Tie USA dotie ieroči un naudu arī ir visai pretrunīga tēma - jā iedeva ieročus - bet cik un kad? Nauda, ko sauca kā palīdzību, lielākoties ir pasūtījumu izvietojums USA ražotnēs. Vidēji no nosauktajām summām 20% tika piegādāts ņemot no noliktavām. Nedaudz tika izlietots lai iegādātos ieročus - teiksim brīvajā tirgū. Pārējās summas, vairāk kā 60% apmērā ir nodotas ieroču ražošanai, kad tos uzražos mārutks viņu zin. Otra Abramsu grupa ko solīja būšot uzražota 26 gada sākumā, atliek vien mazliet pagaidīt.
Vairāk izskatās ka pašlaik Baidens kopā ar demokrātiem rīko savu priekšvēlēšanu kampaņu, kura saucas "Republikāņi maitas - nepalīdz Ukrainai" un ar bargām runām TV apsaukā konkurentus. Viņam kā baltā nama valdniekam ir gana daudz iespēju panākt ieroču piegāžu atjaunošanu, gan no noliktavām gan pa tiešo no ražotājiem. Esot pat iespējams ņemt līdzekļus no militārā budžeta, bet nekā. Tāpat demokrātu slavinātā lendlīze neiedeva Ukraiņiem nevienu kapeiku un pagarināt Baidens pagaidām atsakās. Baidenam ir tiesības paziņot ka tā ir ārkārtas situācija un vienam parakstīt šo likumprojektu - tiesa valdība ar 2/3 balsu var to iesaldēt, bet ar nekas netiek darīts.
Bet Francija, Polija un Lielbritānija pašlaik ļoti cītīgi cenšas sāk vismaz kaut ko ražot, Poļiem pašlaik tīri labi sokas ar smagās tehnikas būvniecību un Ukraiņu tehnikas remontu. Francija publicēja veselu virkni ar ieročiem kuri katru mēnesi tiks piegādāti Ukrainai 24 gada laikā, papildus tam viņi piegādā artilērijas un dronu koalīcijas sastāvā.