https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)
IKP (PPP) ir iekšzemes kopprodukts, kas balstīts uz pirktspējas paritāti. Šajā rakstā ir iekļauts valstu saraksts pēc to prognozētā IKP (PPP).
Šajā lapā sniegtie dati ir balstīti uz starptautisko dolāru, standartizētu vienību, ko izmanto ekonomisti.
IKP salīdzinājumi, izmantojot PPP, neapšaubāmi ir noderīgāki nekā tie, kas izmanto nominālo IKP, novērtējot valsts iekšējo tirgu, jo PPP ņem vērā vietējo preču, pakalpojumu relatīvās izmaksas un valsts inflācijas līmeni, nevis izmanto starptautiskā tirgus valūtas maiņas kursus. var izkropļot reālās ienākumu atšķirības uz vienu iedzīvotāju.
daddy_j, 12.februāris 2024, 11:38
Wiki vismazāk vajadzētu ticēt, bez kritiskas domāšanas un bez pamazināšanām jautājumā. Izmaiņas veic nevienam nezināmi personāži ar nepārbaudītam zināšanām tēmā.
Bet labi tu uzstāj uz IKP (PPP) kas balstīts uz pirktspējas paritāti.
Bet ignorē valstu eksporta apjomus, valstu IKP un IKP uz katru iedzīvotāju, valsts spēju sevi nodrošināt.
Pirktspējas paritātes salīdzinājumu es tev iedevu, bet tev jautājumi vai šaubas neradās. Vācijas un Krievijas eksporta salīdzinājumus ar iedevu, Krievijas ekonomika tev vēl joprojām Vācijas līmenī.
Krievija nav pašpietiekama, bet tas ka pēc IKP pēc PPP ir labi rezultāti, tas nenozīmē, ka viņas ekonomika vai ekonomiskās spējas ir lielākas, labākas kā citai valstij, jo neatspoguļo reālo situāciju, kur ņemts vērā imports un citi rādītāji.
Un vispār kara laikā IKP par piemēru nedrīkst ņemt, jo tas tiek degradēts ar militāro ražošanu, tas tā pat kā tu no visiem saviem gada ienākumiem 30% ieguldītu salūta izveidē un uzšautu gaisā, paēdis nebūtu un naudas vairāk nebūtu, bet ja tu tos salūta līdzekļus būtu ieguldījis kartupeļos stādot un novācot ražu un pārdodot, tev būtu lielāki ienākumi un tu arī pats vairāk pirktu no citiem, tā veidotos pamatots kopprodukta pieaugums.
Līdz ar to kara apstākļos IKP nav pieņemts vērtēt, vari vērtēt eksportu, nozaru salīdzinājumu ar saražoto apjomu, bet ne IKP un kur nu vēl pēc pirktspējas paritātes, jo ko tas dod, ka iekšējā tirgū ir mazi ienākumi un mazas izmaksas, ja tev no starptautiskā tirgus ir jāiepērk pēc starptautiskām cenām un kā mēs zinām Krievijai imports ir lielāks par eksportu.