Jā, bija laiks, kad uzskatīju, ka stiprais vējs (īpaši R, ZR) ir panaceja, lai Babītē tiktu uz super aktīvu zivi, bet laika gaitā viedoklis tiešām ir mainījies. Un man, kuram patīk ne tikai makšķerēt, bet arī bildēt, šādā laikā tas sagādā papildus grūtības. Dažreiz domā, ka tik metrs nepieķertos, jo tik stipri pūš, līst un šļakstās ūdens pāri bortiem, ka saproti, ka nobildēt tāpat nesanāks :))) Un vēl tas gliemeža ātrums pret vēju. Es vakar kamēr no bāzes tiku līdz Dālderu malai, lai slīdētu pa vēju atpakaļ, pačolēju aplikācijā aķīša ietilpību, rādīja jau 77%. Nav grūti saskaitīt, cik šādus pārbraucienus var veikt :)
MT9, 21.novembris 2024, 11:57
Lielā vējā ir ne tikai grūti fotogrāfēt, bet arī atāķēt zivi šūpojoties un nepārveļoties pāri bortam.
Es savulaik aizlauzu BFT XXL uztveramo tīkliņu, kad laiva šopojās pa viļņiem tā ka līdaka cēlās ārā no ūdens un ar savu svaru krītot aizlauza to.
Mani novērojumi ar liecina, ka pārāk lielā vējā lielākoties neķeras, jo viens tas saduļķo ūdeni, ness zāli, kas līdakai nepatīk un viņa cenšas nolīst kaut kur.
Savukārt, kad ir mēreni stiprs vējš - līdz 10m/s brāzmās, max 12 m/s, tad tas izkustina līdaku no slēpņiem, bet nerada līdakai diskomfortu, tad arī parasti var cerēt uz labākajām copēm, jo līdaka ir aktīva.
21.novembris 2024, 13:02 | links