Foreles

Nu tas jau nenozīme ka es viņu paņēmu to 30cm garo,un MN es arī zinu. Tas bija domāts ka es nejaucu asarēnus ar forelēm.Un kā jau rakstiju, nekas dižs, bet pirma kurai skaidr var saskatīt pupiņas. Neticua ka Jums uzreiz pirmajā reizē aizejot uz forelēm, vot forele sākas no nez cik tur cm, bet bija prieks arī kaut vai mazo, bet pirmo foreli, tas protams priecē ja uzreiz aizejot sanāk nokert foreli 36cm garu tiešām apsveicami. Un tapēc es arī šeit runāju, lai arī man pēc gadiem būtu tadi paši uzskati, ka forele sākas no 36cm, jo pašlaik man kļūdu uzskatu ir gana daudz, kas liedz tādu latiņu sasniegt.
13.aprīlis 2010, 17:19 | links
 
Viepli arī, bet ne vienmēr...un te ir arī stāsts par pirmo precīzo metienu, būsi izdomājis nepareizo spotu, kur sēž saimnieks...dabūsi satelītu un ar to viss arī beigsies :)
13.aprīlis 2010, 17:17 | links
 
mazkalns, tos likumus ir neforelists lobējis, jo nevienam forelistam braucot ķert zivis nav mērķis nosist 3 līdz 40cm garas strimalas. Kā jau minēju CL, tad manuprāt krietni prātīgāk būtu atļaut paturēt 1 zivi, bet līdz 50cm (ok varbūt līdz 45cm). Nu jā līdz 45cm, tas būs tāds 700-900g kukainītis. Virs kg lai paliek vaislas materiāls, lai ražo kvalitatīvus pēcnācējus un būs viss bumbās :)
13.aprīlis 2010, 17:14 | links
 
MK, satelītiņš mēdz tusēt saimniekvietas tuvumā.
:)
13.aprīlis 2010, 17:10 | links
 
tapir, forele kā likums (vispār jau tāpat kā jebkura zivs) vienmēr stāv ar galvu pret straumi. Tātad ja pārvietojies pret straumi sanāk, ka pieej zivij no mugurpuses, bet tas vēl nenozīmē to, ka viņa tevi neredz. Atklātā vietā pat ļoti labi redz. Te varbūt arī būtu jālien uz vēdera :)), bet labāk tomēr ir veikt tālus precīzus metienus, vai neiet gar pašu krastu, bet pāris metrus nost. Brienot nav citu variantu, kā izpildīt tālus, bet precīzus metienus. Bieži vien zivs (īpaši lielās) tiek iztramdīta ar neprecīzu pirmo metienu...tad varī mētāt kaut līdz "baltajām pelītēm"...neņems un viss.
Protams ir reizes, kad forele grābj visu pa kārtu un pat pie pašām kājām, bet tomēr reizēs kad tā jau ir pieēdusies vai arī nav īpaši aktīva, metiena precizitātei ir ļoti liela nozīme, tāpat kā pārvietošanās gar upi.
Katrā ziņā pārvietojoties pa krastu vajag izvairīties no tādas "lāča pastaigas", jo vibrācija no krasta tiek diezgan labi nodota uz ūdeni.
Par vietām- lielās foreles nekad nav kopā ar "knapsieriņiem"...katram ir sava vieta. Un ja tiešām ir skaista bedrē mazie liek mieru, 90% ka tur ir lielais...un te nu sākas stāsts, kā viņu piečakarēt :)
Bļin, vesels romāns sanāca :)
13.aprīlis 2010, 17:08 | links
 
ZG, forele sākas no 36cm!
:))
13.aprīlis 2010, 16:54 | links
 
Viepli nē,bet kad tā varza izslaktēs tuvākās vietas ,pienāks kārta arī forelēm,vai arī viss būs licenzēts,par noteikumiem ZG taisnība,bet kā saka, puiki ar lasa un mācās,un tomēr tā ir copeslapa,varēji palielīties privāti.
13.aprīlis 2010, 16:46 | links
 
Viepli. Pasaki no cik Teu sākās forele?! :))) Man, 30 centimetri īsu zivtiņu, grūti nosaukt par foreli!

mazkaln, es debīliem noteikumiem nepakļaušos! 30cm foreļbērnu nesitīšu nost, ja gribu kādu foreļmaizi apēst. :)))
13.aprīlis 2010, 16:39 | links
 
mazkaln, tu neesi meistarībā sapinies?
13.aprīlis 2010, 16:34 | links
 
kaut kur lasiju ka drīkst paturēt no 30 līdz 40 cm,nez kur tas bija .Ja jau jaunos noteikumus ievēro un spiningo ,tad mērs arī jāievēro.Citādi forelistu dēļ Varkalī visa dzīvā radība būs izcemerēta un pat Mirtintins nebļauj kaut zivis iet vairāk bojā,kā pie spridzināšanas.Paldies Oltem,vismaz šodien slepkavas neredzēju.
13.aprīlis 2010, 16:31 | links
 
Tas būtu baigi ideāli, ja Tev nojuktu debes puses, jo tiešām lietas ir ko laikam būtu vieglāk dzīve redzet un saprast, nevis foruma runāt =) Runājot par to upi, reāli tas nozīme ka lielie eksemplāri jāmeklē dziļākas vietas, jo ir tur gan bedrītes gan bebru dambji, tikai ar baigajiem intervēliem.Bet perspektīvajas vietas pat mazās neesu dabūjis, vai tas varētu nozīmēt ka māzās ar lielajām nesadzīvo, un vnk mana māksla piezagties nav diez ko liela un tapēc man tās vietas liekas tukšas, jo nav copju? Jo negribu domāt ka upe ir kā bērnu dārzs forelēm, jo vienu ekseplāru arī esu dabūjis uz 30cm, nekas dižs bet tomēr.Gribētu vel pajautāt, kā tur ir ar piezagšanos, jo citi raksta ka jālien bezmaz vai uz vēdera un koku aizsegā, bet citi saka ka var brist klāt? Es izmantoju drošo brišanu, arī tur pieļauju ka varētu būt vaina. Un vel viens jautājums, ja bebru dambji ir samēra veci,( to varu spriest jo arī esu mednieks, tapēc kaut cik orentējos tajā jomā), ka tur var rasties mazās foreles, jo reāli es domāju ka mazās nenārsto un nerada tālaku sugas turpinājumu, tātad ir jābūt arī lielajām, no kā sanāk ka mana pieeja forelēm ir kaut kur aizgājusi nepareizā virzienā, un tapēc arī gribētu satikt kadu foreļu guru, ar kuru reāli dzīve varētu pacopēt un saprast savas kļūdas? Ceru ka vismaz kaut ko var saprast no mana teksta
13.aprīlis 2010, 16:19 | links
 
Phe! nekas īpašs...
:)))
13.aprīlis 2010, 16:16 | links
 
Nu tā, sezona ir atklāta exelenti! :) Aizvilkos līdz darbam, bet tur (nejauši) man iedod brīvu dienu. es uz mājām, fiksi "bērītim" mugurā un prom uz upi! Līmeņa un dzidruma kombinācija, pavararim-ideāla! Redzamība vairāk, kā pusmetrs. Nepaiet ne desmit minūtes, paņem pirmā. Smuks un stabils virsmērs 33-34cm. Palaižu. Piesakās sprīdītis. Tam ar buša un vaļā. Tad viens posms ar mazajiem un tie ar tik uzbaksta. Ap pusdienlaiku viss sākās! Paņem fāterītis 38cm. Iežļambājis tā, ka žauna asiņo. Savācu. Tālāk viens čemnieks un 35nieks. Pa vidam arī zemmēri un knapmēri. Vienā straumes galā paņem tāds virsčem. Tā! Šito vēl ņemu un pietiek. Mājās nomēru -45cm! Acumērs galīgi grīstē! :))) Tad atkal pušelnieks un baig spirinās. Izrādās, aizķēries aiz skausta. Atlaižu. Finālā vēl daži knapmēri un taisos prom...
Laiciņš prīmā! Silts, vizbuļi zied un sirds gavilē! :)))
13.aprīlis 2010, 16:14 | links
 
Tapirs, uz pirmo jautājumu zg jau atbildēja...par otro, ar mani "saskrieties" laikam neiznāks, ja nu man vienīgi nobrūk debesspuses un aizkuļos pretējā virzienā :))
13.aprīlis 2010, 10:05 | links
 
tapirs-n Seklās straumēs nav ko darīt! Sevišķi tad, ja nav pietiekami daudz dabiskā aizsega, kur slēpties. šādās "čurās", foreļi parādās epizodiski: nārsta laikā vai ieskrien lielā ūdenī. Bieži, šādas upeles, strauti kalpo par bērnudāzu visām lašveidīgajām zivīm. Es tādus posmus, vasarā vispār neapmeklēju!
13.aprīlis 2010, 07:47 | links
 
eMKa
Paldies, tas tiesa, un man arī zinot no līdaku spiningošanas kka pītā nepatīk, riktīgi cieta, vnk gribēju zināt vai diametrs nav svarīgaks par elastīgu, bet resnāku auklu. Vot pagajušaja gada, bija baigi zemais līmenis upītes, un gari posmi ar ūdens līmeni vardei līdz krūtīm, kur šitada varianta paliek lielākie ekemplari, tur pat sekluma vai emigre, jo mazo foreļu daudzums bija pietiekams. Vai šada varianta vispar var tikt pie vera ņemama eksemplara nemeklējot kilometriem bedres?
Otrs jautājums butu vai kads nebutu ar mieru šaja sezona saskrieties un aizlaist kopa uz copi, katra gadijuma pats esu no Vidzemes puses un ir daudz uzdodamu jautajumu, bet tas ta. Jau ieprieks paldies
13.aprīlis 2010, 02:18 | links
 
zg neko nedomāju, :))) ne pa rubku ne par mjaso :)), vnk atbildēju puisim, pēc tālākajiem postiem, sapratu, ka vjag atbildēt vairāk :))), nebija laika, citi jau atbildēja nu u.tt :DD, neķer krenķi, gan jau tavā galā arī sāksies :)), protams ne tik lieli, bet tomēr :))
12.aprīlis 2010, 22:18 | links
 
tomstoms6

Labrīt! Abu Garcia ražo arī tos un daudz ko citu ar :)
12.aprīlis 2010, 21:56 | links
 
Un vairāk truli, nekā vienmērīgi.
:DD
12.aprīlis 2010, 20:37 | links
 
ZG, ja godīgi, tad tā arī ir. Esu redzējis.
:)))
12.aprīlis 2010, 20:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager