Palasījos, atkal „sviests” sadzīts!
Ja tev ir lētā gala eholote, tad protams, viņa rādīs kroplības, tādas pašas, kā dārgā gala „verķis”, kuram ieslēgta lielāka jūtība/gain-sensitivity receiver/. Nesaku, ka viņas nav piemērotas makšķerēšanai, bet ne akurātai darbībai, pārsvarā gultnes dziļuma noteikšanai.
Eholote nerēķina un neuzrāda vidējo dziļumu, bet procesors aprēķina ātrāko ultraskaņas frekvences atstaroto signālu no gultnes, t.b. „īsākais punkts” eholotes stara kūlī. Lenķi un grādi atbilst ražotāju parametriem. Svarīgs, ļoti- ekrāna izšķirtspēja. Dārgs eholots, ar zemu ekrāna izšķirtspēju, nebūs vērtīgāks par eholoti, ar augstu izšķirtspēju.
Tā kā, tā aina, kura redzama eholotes ekrānā, nekad neatbildīs patiesajam gultnes raksturam. Piemēram: paugurs, būs lielākā vai mazākā mērā izstiepts, un tās zivis, kuras „gulēs” bedrē, vispār nebūs redzamas.
Ļoti interesanti, ir noskatīties, kā strādā eholote dubultā režīmā/dual frequency/, labi var noteikt zivs atrašanos vai pienākšanu, protams, ka ne jau no kuras puses. To parāda tikai 3-D, bet interesanti sekot zivs atrašanās vietai.
„Dubultais dibens” atkarīgs no frekvences atstarojošā signāla. Šauram kūlim ir īsāks „vilnis”, vai raidošā signāla garums, tāpēc mazāk atstarojas. Tas pats uz „termoķīli”, apmēram šitā, ar Garmin fishfinder 250
9.aprīlis 2010, 23:11 |
links