Sveiki, vīri.
Man ir izveidots paliels dīķis karpām (copei, ne biznesam). Tā kā veselas dīķu sistēmas nav, tad pilnīga dīķa nolaišana un nelikvīdo zivju atlasīšana izpaliek, tāpēc šķiet svarīgi regulēt zivju dažādību tur. Netālu ir prasts karūsu dīķis, kurā ir samērā daudz sīku karūsu un ausleju un ir nelāgas aizdomas, ka ūdensputni ikrus aiznesīs arī uz jauno dīķi un tās tur savairosies. Tāpēc vēlos ielaist arī kādu plēsoņu, kas mazliet pajaktētu sīkmaņus.
Jūs spriežat, ka asari un līdakas nav labākais variants, jo izrij visu dīķi. Un tāpēc man ir 2 varianti:
1) dažas varavīksnes foreles. Tā kā dziļākajā vietā dīķis ir savus 4-5 metrus dziļš, tad foreles varētu iedzīvoties, taču ir problēma ar barošanu. Speciāli piebarot netaisos un esmu dzirdējis, ka varavīksnes foreles īsti nemedījot - neesot tāda instinkta. Kā tad īsti ir? Kāds audzē foreles, tās speciāli nebarojot?
2) sami. Daugavā varētu saķert dažus, teiksim, 1 kg smagus un ielaist. Ir pieredze ar šo lopiņu audzēšanu dīķī?
---
Mazliet atsaucoties uz iepriekš rakstīto par viltīgajām karūsām. Ir neliels kūdrains dīķis, kurā noteikti ir karūsas. Gan mēģinājām ar brideni, gan ar murdiem un tīkliem - rezultāts faktiski nekāds. Ar makšķeri gluži vienkārši saķeramas tādas, kuras caur murda acīm neizlīstu. Bet nekā...
Mēģinājām likt tīklus un taisīt trobeli, lai sadzītu iekšā. Arī nekā, jo tīklā ieskrēja vien pa kādam no tiem asarīšiem, kas ielaisti mazuļu killerēšanai.
4.augusts 2010, 21:29 |
links