Nu uz zemenēm , tajā vietā vienkārši viņas auga gar krastu , varbūt tāpēc kādam sapalēnam bij pazīstams, bet uz šiem gliemežiem(bezmāju)! Kāpēc patīk šie un pat asari kāri ņēma .....(tārpu neņēma)?
Sapals ir tāda zive kas ķer visu , gan rotieri , gan spāri , gan meža zemeni :)) Ļoti veiksmīgi vasarā makšķerēju viņus uz gliemežiem (bez mājas uz muguras) , tos ķēra arī asari , raudas gan nē.
pilnīgi noteikti uz pludināšanu! uz āķa kādu kukainīti - tipa sienāzi, mušu vai ko citu! Roluks piekrītu par klusumu! vienreiz vaidavā ķerot sapalus gadijās tā: vasaras vidus, agrs rīts man mājās nesēžas tapē agri no rīta devos uz vaidavu uz sapaliem! atradu atvaru un viss notika! sapali ņēma uz maziem kukainīšiem ļoti labi! vienīgas upē ļoti daudz visādas siekstas tapē pludināt bija grūti! nu cope iet labi, bet te pēkšņi kā par nelaimi man sāka zvanīt mobilais!!! ka tevi nelabais pēc zvana visa cope dibenā! nevienu sapalu nedabūju! tapē tagad uz sapaliem eju bez mobilā! =)
Varu vēl ieteikt, ja pludina ar maizi, tad reizēm labu efektu dod, ja pirms pludināšanas iemet vairāku nelielus maizes gabaliņus. Tiem jāļauj pārpeldēt potenciālajai vietai un tad jāpludina īstā ēsma, tas laikam uzsit apetīti sapaliem.
Šogad iemēģināju roku sapalu ķeršanā, un tieši Gaujā. Ķēru pludinot pa ūdens virsu sienāzi vai maizi. Ar maizi vienīgi problēma tāda ka mazie sapalēni vai vīķītes neļauj īsti pludināt. Vispār baigi interesantā nodarbe.
A par kādu makšķerēšanas veidu interesējies -grunteni , mušiņmakšķerēšana , pludiņmakšķerēšana ? Ēsma ,kur esmu copējis sākot no maizes - beidzot ar maziem dzīviem grundulīšiem.