Zandartu cope

Vispār nākamvasar es ieteiktu paeksperimentēt ar zandartu velci pusūdenī tajā pašā Daugavā.
Maile ta pa augšu skrien, ne 8 m dziļumā cīnās ar kesona slimību..
19.septembris 2013, 14:22 | links
 
Savukārt Daugavā virs hesa, koknesē
zandika cope norubās pilnībā, kā saule noriet.
Un bieži labākā cope ir kautkuur ap plkst 12. un tad 16-18 dienā. Piemēram šogad pilnībā nestrādāja agrie rīti. Mierīgi varēja gulēt.

Pēc saulrieta esmu dabujis divus zandarteļus uz dzīvo. Uz jiga vai velci - 0.
19.septembris 2013, 12:17 | links
 
Lbruno
Es domāju, ka ūdenstilpnēm un tā īpašībām ir milzīga nozīme.
Daugavā no hesa līdz jūrai šogad (un ne tikai) esmu ļoti, ļoti daudz zandartus izvilcis diennakts tumšajā laikā (no krēslas līdz rītausmai), tieši pie krasta kants, pie krasta zālēm, arī metra dziļumā. Dienas vidū arī ir labi pavilkts, bet jau lielā dziļumā.
Šeit runa iet par zandartu, kas migrē no jūras uz ezeriem un atpakaļ. Pieļauju, ka zandarts, kam migrācija ir liegta, uzvedās pilnīgi savādāk.
19.septembris 2013, 11:37 | links
 
viņa ceļi nav izdibināmi !!! kad viņam gribās ēst tad arī iet kaut ko uzēst..
19.septembris 2013, 11:20 | links
 
Ventā vasarā vislabāk ķērās dienas vidū, vakarā krēslā un naktī. Cope 1-2m dziļumā/pusūdenī. Dienā liela nozīme bija voblerakrāsai, kas dienas gaitā vairākas reiz varēja arī mainīties. Paralēli tika mēģināts velcēt pie grunts, bet ar vajiem rezultātiem. Lielākie eksemplāri ņēma naktī.
Tagad, kad zandartu koncentrācija ir mazāka un ūdens vēsāks, vairāk copes pie grunts, kaut gan reizēm vakarā paņem arī metra dziļumā. Kas tumsā darās nezinu, jo laiks tāds hrenovijs pa naktēm..
Domāju, ka zandarts ir tur, kur mailes un stintes.
Līdzīgi kā Ventā gan jau, ka pārējās LR ūdenskrātuvēs.
19.septembris 2013, 11:11 | links
 
Lielupes lejtecē var ķert pēc saullēkta/pirms saulrieta. Naktī var mierīgi gulēt. :) Pagaidām nejūtu tendenci, ka ķertos tieši ap krēslas laiku.
19.septembris 2013, 10:59 | links
 
Krēslas zivs???
Cik tad paveicies noķert?
19.septembris 2013, 10:38 | links
 
Kola
Nu nezinu gan
Esot arī sama kauli atrast...tas lai paliek atradēja ziņā.:-)
Neviens gan nav līdz šim brīdim nogrimušo Burtnieka pili atradis:-), pat ne tā s gaili uz velci uzrāvis:-)
17.septembris 2013, 19:23 | links
 
Ješka, pie Burtnieka ir senas akmenslaikmeta cilvēka apmetnes un daudz zandartu kaulu ir atrasti kultūrslānī. Var jau būt, ka ir pārtraukumi un tagad dzīvojošie ir vēlak ienākuši vai ielaisti, kas to zin :)
17.septembris 2013, 19:13 | links
 
kola
par to zandartu un Burtnieku diez vai viņš tur ir no sen,sen un vēl senākiem laikiem.
viņš ir ienācējs:-).
Mūzdienās zandartam ir zvaigznes labvēlīgi pagriezušās:-).
17.septembris 2013, 19:06 | links
 
Zandarts ir krēslas zivs, bet... ļoti plastiska suga un pielāgojas dažādiem apstākļiem, ka tik ir skābeklis un barība. Tai pašā seklajā Burtniekā tas mīt no ezera izveidošanās laikiem un tā ir savdabīga populācija, kas dzīvo savu dzīvi.
Un vispār par zivīm mūsdienu zinātne zin ļoti maz. Zem ūdens cilvēks jūtas ļoti neomulīgi:))) Ieliek pētnieks asarīti akvārijā un pēta, baro un atkal pēta, ielaiž otru asarīti un atkal pēta... tā jau neko tālu uz priekšu netiksi. Vai pavandās pa zvejnieku tīkliem... :)
17.septembris 2013, 18:58 | links
 
Tulcīti.
Ne vis ir tā kā tas izskatās!
17.septembris 2013, 16:41 | links
 
LBruno
Piekrītu, BET, ar nosacījumu, ja atrod, kur zandarts pa dienu ir nostājies. Ņemt jau viņš ņem visu diennakti, bet mani necilie novērojumi rāda, ka tieši vakaros/naktīs/rītos, viņi iziet mazo zivju medībās ar domu pielikt kuņģus un tad viņus atrast ir daudz vienkāršāk, jo kā jau teicu viņi iziet seklumos. Ja ķer uz dzīvās ēsmas zivtiņām, tad arī pati cope ir pilnīgi savādāka un medību brīdī piecirst var praktiski uzreiz pēc copes, un ēsma jau būs kuņģī, ko nevar teikt par dienu, kad cope var ilgt pat 5 minūtes un ēsma joprojām tiek "zelēta".
17.septembris 2013, 16:21 | links
 
Tas,ka domājat zandarts nakti un dziļajās bedrēs visaktīvākais,pēdējās muļķības.Pēc maniem,daudzgadīgiem novērojumiem un lomiem,zellis visaktīvākais ,tieši,dienas vidū.Protams,notiektās stundās.
17.septembris 2013, 15:26 | links
 
Barojās :) Diennakts tumšajā laikā, tostarp vēlu vakaros un agri no rīta, tas nav nekas pārdabisks. Zandarts pa lielam ir nakts dzīvnieks un uz vakar pusi viņš lien augšā uz seklajiem sēkļiem, un vispār uz seklajiem nostūriem medīt mailes, kas pa nakti ir nolīdušas seklumā. Ja dienas vidū, tad gan varētu būt, ka aizmaldījies :)
17.septembris 2013, 13:20 | links
 
Kurš no zandartu guru var pateikt, ko zandarts dara zāļainā līcī ~ 1 m dziļumā? Līča tuvumā nav dziļas vietas vai straujas kantes.
17.septembris 2013, 12:56 | links
 
Te otrā daļa...
5.septembris 2013, 08:08 | links
 

varbūt kādam noder citu pieredze!
5.septembris 2013, 07:51 | links
 
TERE!
Lai zivi noķertu,tā jāatrod.Tas šai pasākumā galvenais un ne vieglākais.Ja '"trāpi" uz bara,un tāda,kad tas rijas,tad stundas vai 1/2stundas laikā savilksi tik cik,dažu reiz,pa visu sezonu.
Var jau arī sēdēt dienām un gaidīt,kad zivs atradīs makšķernieku.Vajag tik rakt,jeb kā saka Lielais brālis:Bez truda i ribku ne vitašķiš iz pruda!
Tas,ka šo sezon kāds viņiem aizsējis mutes,token.Esu novērojis,ka visu zivju ķeršanās aktivitātes ir cikliskas.Ir kulminācija,un tad ar katru gadu tā noplok.Manuprāt tas ir 4-5gadu cikls.Tas gan iekšējos ūdeņos.Par upēm,kurās zivs ienāk no jūrjas,nevaru spriest.Lai gan,savulaik,kad vēl aktīvi meņģējos ar vimbu,bija visai līdzīgi.Laiks rādīs,kas Daugavā notiks ar lasi.
Za ribalku!
2.septembris 2013, 10:14 | links
 
Vakar vakarā pilnīgs tukšums.No rīta līdz 7.00 divi zemmēri uz velci un ņemama līdaciņa.Dīvaini bet viss uz velci un uz tādu vobleri uz ko nekad, neko nebiju noķēris.
31.augusts 2013, 14:10 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager