To INTERNO
Ir tiesības izmantot tauvas joslu, kā tas rakstīts zvejniecības likumā
(6) Tauvas joslas bezmaksas lietošana bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku ir paredzēta:
1) kājāmgājējiem;
2) zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei;
3) robežapsardzībai;
4) vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.
(7) Pēc saskaņošanas ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta:
1) laivu un kuģu piestāšana (izņemot zvejas uzraudzības dienesta laivas un kuģus, ja tie izmantoti, pildot dienesta pienākumus), to izkraušana un pagaidu uzglabāšana;
2) laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts;
3) zvejnieku apmetņu ierīkošana, atpūta, zvejas rīku žāvēšana un citas ar zveju saistītas darbības;
4) ūdenstūristu apmetņu ierīkošana.
(8) Šā panta sestajā un septītajā daļā minētās darbības drīkst veikt, ievērojot vides aizsardzības normas, bet pie robežas ūdenstilpēm — arī valsts robežas režīma prasības.
(9) Dabiskās tauvas joslas platums ir:
1) gar privāto ūdeņu krastiem — 4 metri;
2) gar pārējo ūdeņu krastiem — 10 metru;
3) gar jūras piekrasti — 20 metru.
Pie mums tikai sākuši kā amerikāņi ar suņiem un stroķiem baidīt. Patiesībā nevienam nav tiesības žogus u.tml. lietas līdz pašam ūdenim būvēt. Bet pie mums jau dara kā iepatīkas. Parasti tie biezie visur samaksā, un tu vari zvanīt sūdzēties zils palikdams, bet tie kuri gadiem dzīvo pie ezera atļaus pamakšķerēt. UN mans ieteikums ir tāds, ja šitādos gadījumos, ka ierodas tjipa īpašnieks, tad vajag uzprasīt zemes grāmatas kopiju, kas pierāda viņa īpašumtiesības un vēl personu apliecinošus dokumentus savai identifikācijai. Ja ne ko tādu nevar uzrādīt, tad var doties dēt. Jāatzīst, ka sen Usmā nav būts, bet kad regulāri turp braucu, mazu meža dīvainīsu netrūka. Bija pat gadījums, ka par izviktu un sagrieztu nelegālo tīklu mani nomušīt solīja. Visa lielā riktēšanās gan beidzās, kad apsolīju vismaz vienu no diviem viņsaulē līdz paņemt. :) Bet tad vēl biju jauns, spēcīgs, asu mēli un smuks. Tagad vairs tikai smuks. :)
14.augusts 2013, 14:39 |
links