Usmas ezers

Svētdien vizulis 0, Džigs 0, Velce 0, Bļitka 0, Tīkli.... vot, tie gan ķērās. Visai bedrei šķērsām pāri, gar visām malām!!! Pie karodziņiem, protams, nelīdu, bet arī pieklaīgā attālumā no tim ieķērās gan džigāķis gan enkurs. Vai tie kādi murdu vārti vai pa vidu vēl nelegālie, hvz. Kopā ar totālo necopi relax. vietā dabūju negatīvas emocijas. Tā pie ūdeņiem bieži negadās, skumji...
10.septembris 2012, 13:07 | links
 
Bēgērte pilna ar tīkliem... es gan biju darbdienā. Bet cik es šeir lasīju, tas par tām brīvdienām bija līdz 1. septembrim.
9.septembris 2012, 22:29 | links
 
cik zinu usma ir tada ka noruna ka pa brivdienam tiklus neliek,un vietejie to ievero,tacu ir ari tadi kam visa pasaule pie kajam,un ar tiem ciniteis ir gruti,vinam redz ir licenze un ieput,draud pat inspektoriem sasaut laivas utt,sestdien biju usma bet nu šitadu tiklu kvantumu pirmo reiz muza redeju,tas nau normali,uz velci var babraukt tikai reali pa zalem
9.septembris 2012, 22:18 | links
 
Usmā, cik atceros ir ap 19 000 metru oficiālais tīklu limits. Plus vēl ''zušķērāji''. Usma protams ir liels ezers, bet šis cipars, manuprāt ir pārspīlēts. Savulaik ar Vējoni jau nopietni cilvēki par to runāja, bet tas tik jā, jā , jā...
Šķiet ka problēma ir Zemkopības ministrijas galā, kas atbalsta ''vietējos ražotājus'' - konkrēti - dažus lielākos zvejniekus ar kuriem laika gaitā izveidojušās ''labas attiecības''. BIOR arī iedos katrai ūdenstilpei zvejas rīku limitam atzinumu kādu vien vajadzēs. (Protams ka nesavtīgi).
Amerikam gan uzbrauca virsū par murdu nenormālo daudzumu Daugavā, tad nu viņš makšķernieku pārspēka priekšā sāka taisnoties un samazināja limitu uz pusi. Tas gan vairāk PR nolūkiem, jo Rīgā makšķernieku daudz un tos murdus lašu laikā ūdenī redz visa pilsēta - ne izbraukt ar laivu ne pamakšķerēt.
Usmā ir savādāk - no zvejniekiem saņemtā zvejas tiesību nomas nauda tomēr kautko dod pašvaldībai, ne tā kā Rīgā. Pie tam visi savi čomi. Vienīgais variants taisīt šai lietai regulāru publicitāti un ja pašvaldība nereaģē, tad sākt ķēzīt pa TV.
27.augusts 2012, 10:45 | links
 
Man licenze ir jau 2 gadus,bet tīkls ezerā nav vēl mircis.IZTIEKU ar makšķeri.Intresantāk.Tīklu likšanas noteikumus vajadzētu mainīt,bet kas to kustinās
26.augusts 2012, 20:08 | links
 
Vecais64. Tīklus nekad mūžā neesmu licis un nelikšu. Nepatīk. Zivis ezerā laidis neesmu, toties atlaidis esmu pus tonnu, točna!!! Un paiku viņām arī esmu sabēris tonnu kā minimums. Tā ka man sirdsapziņa ir tīra. Bet kādreiz arī tīkliniekiem bija savs ētikas kodeks (nerakstīts gan), kurš ir pačibējis. Tīkli Usmā ir bijuši vienmēr, un ja ir normāls tīklinieks, tad jau arī copmanis atrod kādu stūrīti savam prieciņam, bet šobrīd ir kaut kāds bezpriģels. Protams, juridiski droši vien viss ir OK, bet kā jau teicu - Usma sāk palikt neinteresanta copmanim. Žēl.
26.augusts 2012, 19:20 | links
 
Ir kvotas un ja nav kas uz viņām piesakās -tās paņem viena jur persona
26.augusts 2012, 19:19 | links
 
Nu, atvaino! Tas, ka viens ir draņķis, nenozīmē, ka jācieš visiem. Tad jau jārunā ar inspektoriem , lai vienam nedod tādu tīklu daudzumu. Nu galu galā vēl jau ir arī malinieki, un ja godīgi, tad tie nav mazums.
26.augusts 2012, 18:51 | links
 
Varbūt tas tīklu aizstāvis arī ir viņš pats!!! DDD
26.augusts 2012, 18:27 | links
 
Un lielākais pods ir tas,ka tie tīkli ir vienam cilvēkam Gugelānam:DD
26.augusts 2012, 17:32 | links
 
Neesmu tīklinieks un, cik zinu, arī Dzelzis nav, tādēļ tīkla licenze man nafig nav vajadzīga. Vai tad tiem tīklu vīriem nav nekādu noteikumu, ka var visu niedru malu puskilometra garumā nokraut ar tīkliem? Redzēju 3 tīklus vienu aiz otra ar nelielu atstarpi, ja vēl pieskaita aizliegto attālumu līdz tīklam - gandrīz km nevari copēt. Nav brīnums, ka vīriem piegriežas...
26.augusts 2012, 17:19 | links
 
Dzelzi, vai gadījumā nav tā , ka tu pats negribi tērēt naudu licencei un tagad briesmīgi plāties. Ne jau tu tās zivis ezerā ielaidi, un arī ne es. Tāpēc manuprāt nav ko lekties un lielīties ar vienīgo lielo nazi, kas ir tavā makšķernieka arsenālā. Gan jau pagasts zin, cik licences var dot cilvēkiem.
26.augusts 2012, 16:40 | links
 
Rīt braukšu uz Usmu ar LIELU NAZI. Paspiningot.....
25.augusts 2012, 21:47 | links
 
Pats redzi, kā tēma bremzējas, tādēļ arī ''savlaicīgi''... ;););)
25.augusts 2012, 21:26 | links
 
Jā, Skiperi, kā parasti - patiesi, kodolīgi un savlaicīgi. :)
Es vēl gribētu piebilst, ka Usma rakstās ar lielo burtu (atšķirībā no daudziem citiem ezeriem).
24.augusts 2012, 12:48 | links
 
Abet, protams, ka vajag...
22.augusts 2012, 19:40 | links
 
sveiki, man jautājums vai usmas ezerā, lai makšķerētu vajag licenzi?
20.augusts 2012, 08:14 | links
 
Dzelzi zvanīju inspektoram par tiem tīkliem -brīvdienās tīkli nevar būt brīvajā akvatorijā /domāju ,ka tas ir saistīts vairāk ar jahtām nekā ar malšķerniekiem/ krastā -zāļu joslā /tas būtu niedru mala /tos tomēr likt drīkst -tā ka vienīgā izeja ir izpirkt tīklu kvotu Usmā un likt ezeru mierā :DD
20.augusts 2012, 08:04 | links
 
Dzelzis. Biji savā vietā? Es tur 5-dienas vakarā nogāju garām gar atzīmēto vietu, bet eholote neko prātīgu nerādīja. Toties tīklu tur bija vismaz trīs gar visu dziļuma kanti, nestājos. Nakšņoju Bēdeļsēkļa ezera galā. Šoreiz vairāk bija mācībstundas ar downriggeri, pirmie kucēni jāslīcina. Vēl cītīgi jāpiestrādā - uz ātru roku nekas prātīgs nesanāca, bet līdaka 8-metros paņēma. Noķēru 5 zivis - asaris 250gr, zutis 600gr, breksis/finieris 500gr, zandarts 1kg, līdaka 1,2kg. Jāzvana bumam un jālūdz padoms - ar skatīšanos vien amatu nevar iemācīties.
19.augusts 2012, 22:46 | links
 
šodien Usmā tīklu NENORMĀLI DAUDZ!!! Izskatās, ka drīz nebūs kur pīcku iemērkt..... Žēl, bet Usma sāk palikt neinteresanta makšķerniekam.... Bet vienu līdaku dabūju...
19.augusts 2012, 22:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager