ups.
Plesigais, uz ko vēlies lai tev atbild?
Marfim, 23.janvāris 2018, 23:24
Atbildi uz tiem trijiem jautājumiem ko vēlējos uzdot Sullam ! Un kurus Tu nosauci par muļķigiem !
Kāpēc zivs spirinas ,kad viņu velk ārā ?
Kas notiks ja es foreļupe sākšu izmantot neatļautus zivju ieguves paņemienus , bet zivis nepaturešu ?
Un ko dara lašu mamma un kas notiek ar viņas ikriem pec tam kad , ķer un atlaid , piekritējs ir apmierinājis savas vēlmes , noķert , samocit un atlaist ?
plesigais, 24.janvāris 2018, 07:55
Plēsīgais! Jautājumi tiešām muļķīgi!
1 Pajautā to zivij! 2 skaties MN Tur ir sadaļa par sodiem, utt. 3 Nekas nenotiek ar ikriem! Apaugļoti un aizrušināti ikri attīstās. Ikri, kuri netika aizrušināti iet bojā. Tās ir galīgas mulķības, ko te skrecelē pseido lašveidīgo experti! Berzi lašu tēvs apsargā nārsta laikā. Zivis pie tās uzturās pavisam neilgu laiku! Tāpēc jau ikri tiek norakti zem oļiem, lai citas zivis neapēstu!!! Foreles, taimi notrinās un aiziet no berzes! Dabā tā ir nolikts.Zivs jūt, ka seklumā, tā ir neaizsargāta! Nav tai tur ko darīt, kad savu misiju beigusi! Kaut kā nav manīts, ka pa berzēm šeptētu grunduļi, asarīši. Tajā brīdī ūdens jau ir atdzisis. Visas zivis meklē lēnākus un dziļākus ūdeņus.
Chalitis, 24.janvāris 2018, 08:19
Paldies !
Bet tāpat neatbildeji ! Uz pirmajiem diviem !
Par trešo varam sakt runāt !
Lašveidigi zin ka pie limeņa izmaiņām mainīsies arī straumes kustības un virzieni . Un narsto tikai noteiktās relatīvi mierīgas vietas . Vietās kur ikri netiks izskaloti vai netiks apberti ! Tātad arī arī sikuļiem pieejamas vietās !
Nezinu ka Tev, patik vērot vai nē , bet sargājot lašu nārsta vietas . Noveroju tieši pretējo , lašu mammai veidojot berzi tiek no grunts izskaloti kikimori kas pievilina mazās zivtiņas ! Zivju spēju rakties pa grunti laikam nav vērts pat pieminēt !
Tātad ja laši pametīs nārsta ligzdu , izdzivošanas iespējas ikriem , nulle !
plesigais, 24.janvāris 2018, 09:12
Manuprāt Tu esi pārlasījies un dikti ieķērusies smadzenē kāda bērnu grāmata. Tieši neatceros nosaukumu un autoru, bet šķiet, ka bija "Apaļgalvis un Bumbuļacis". Tas bija stāsts par diviem asarīšiem un to dzīvi, skaistām ilustrācijām, ko es kā bērns, kam jau interesēja cope, lasīju ar lielu aizrautību.
Jā, tur arī bija aina ko "pārdzīvo" uz āķa uzķēries asarītis...un atceros, ka pat raudāju lasot...
Šķiet, ka esi "iesprūdis" tajā līmenī... un jautājumi ir tiešām muļķīgi.
Mēģināšu atbildēt, tikai neesmu pārliecināts vai aizies :)
1. Pamēģini apseglot mežonīgu zirgu. Tas lēkās, ārdīsies, plosīsies un ne jau aiz sāpēm. Tie vnk ir instinkti, ka kaut kas nav kārtībā.
2. Ja tā godīgi, tad nesaprotu, kam ir jābūt galvaskausā, lai vispār dadomātos kaut ko šādu?!!!
3. Sūdīgi Tu esi vērojis. Vai nu vispār nav izpratne par redzētajiem procesiem. Lielākais laiks paiet nārsta vietas sagatavošanai, nārstot gatavu īpatņu sapulcēšanai un attiecīgi razborkām- kurš tad tiks pie tās appieņošanas. Pats nārsts ir ātrs process un pēc tam zivis vēl kādu laiku uzturās +/- tajā vietā, bet ne jau, lai kaut ko sargātu, tīri pēc inerces.
Ikri ir ierušināti un apberti. Protams visa procesa laikā kaut kāda manta aiziet pa straumi, kas kalpo par pārtiku citām zivīm.
Lašveidīgie nesargā nekādas nārsta ligzdas, līdz ar to, neko no "ligzdas" nocelt vienkārši nav iespējams...
24.janvāris 2018, 09:45 | links