Aprunājoties ar tiem, kuriem ir šādas apliecības, visi ir teikuši, ka bez apmācības nolikt eksāmenu ir nereāli, arī ar visām apmācībām tas nav viegli. Bez tā jārēķinās ar to, ka par savu darbību ir jāatskaitās VVD.
Kurš organizē apmācības, pēdējā laikā neesmu dzirdējis, droši vien VVD pats to zina labāk.
Jautājums tiem, kuri secināja, ka nav vērts - ko Jūs taisījāties darīt?
Ja ir vēlme "spēlēt kariņu", vicinoties ar apliecību blatot vai mācīt citiem dzīvot, tad noteikti nav vērts sevi apgrūtināt.
Ja nemakšķerējat bieži, tad pietiek, ja apzināsieties, kam jāzvana vai pie iespējas apgūsiet kā telefonā uzstādīt un lietot Vides SOS.
Var arī rīkoties uz savu galvu, tikai ... tajā brīdī, ja vaktētā maluzvejnieka vietā piebrauks pie Jums policja vai VVD vai ieraudzīs tāds pats pašdarbnieks, kas cīnās ar tautas metodēm, rēķinieties, ka skaidrot kaut ko būs bezjēdzīgi.
Lielāks labums no šīs kustības būtu, ja VVD inspektori, policija vai pašvaldība iesaistītu pilnvarotās personas, diemžēl tas notiek reti. Vēl jārēķinās ar to, ka kustība balstīta uz brīvprātības principiem, tas nozīmē, ka par to nemaksā, tai skaitā nedod binokli, laivu, motoru, degvielu utt. Katrs iegulda tik, cik var atļauties. Ja arī Jums ir laiks un līdzekļi, jautājums slēpjas apstāklī, ko Jūs vēlaties atrisināt? Kas ir lielākā problēma? Tas ir, ko vēlaties darīt pēc tam, kad esi saņemsiet VVD pilnvarotās personas statusu?
Priekšrocības slēpjas apstāklī, ka VVD pilnvarotām personām ir tiesības izņemt nelikumīgos zvejas rīkus (murdus, tīklus, ūdas, nakts āķus utt.). Ir tiesības veikt noteikumu ievērošanas kontroli, tikai esot viens ieteikums, kontroli veikt divatā un kritiski, izvērtējot savu dzīves pieredzi. Savādāk beigās izrādīsies, ka būsiet vairāk pārkāpis vai pārkāpuši, nekā devuši labumu.
10.novembris 2017, 21:52 |
links