BruniL... da nē, kā reizi marsietis ar visu jēlo varzu bija ierēdniecības balsts, kas , pa lielam, tad arī līdz galam ieviesa birokrātiskās kastas sistēmu, kur vislabākā taktika ir imitacija burnoj ģejteļnosti, iniciatīva sodāma un labāk neko nedarīt nekā darīt, sistēmas virsmērķis ir pašas sistēmas stabilitāte, nevis tur kaut kāda attīstība, ekonomika, bizness utt. pirms tam šķēlistiem daudz ko var pārmest, viņi bija alkatīgi (lai gan tādi pilnīgi visi), taču viņiem bija loģiski pragmatiska domāšana, spēja saprast, ka ekonomika un uzņēmējadrabība ir primārais, ka tā jāstutē, jādalās. Kaut savtīga un ciniska, taču bez Repšes šizas un no tās tālāk izrietošās jēljenotu svētulīgi-liekulīgās ierēdņu hegemonijas, kura bija ne mazāk rijīga, bet vot kustēties galīgi negribēja un negrib joprojām :(
zaraza, 12.marts 2021, 12:18
"šķēlistiem daudz ko var pārmest, viņi bija alkatīgi (lai gan tādi pilnīgi visi), taču viņiem bija loģiski pragmatiska domāšana, spēja saprast, ka ekonomika un uzņēmējadrabība ir primārais"
Guntar, šī gan ir liela d*ršana no tavas puses. Šķēlisti kā reiz visu sap*sa ar savu "gāzi grīdā", uzpūzdami nereālo NĪ un kredītu burbuli. Ļaudis jau neieguldīja naudu nekādos ražojošos uzņēmumos. Kam bija nauda vai varēja tikt pie tās, cēla NĪ un centās tirgot, kam nebija tie grāba kredītus un uz kredīta pirka NĪ, mašīnas, ceļojumus, utt. Pēkšņi puse Latvijas kļuva par celtniekiem, pat no bankām u.tml. gāja projām strādāt par celtniekiem un vēl liela daļa "kļuva" par NĪ mākleriem. Ko vien vērti ir stāsti par palīgstrādniekiem celtniecībā, kas saņēma 1200 latus un paņēma uz kredīta Audi TT, kuru pēc divām nedēļām pa pālim nošķīla. Bet reāli jau nekāda ražošana un eksports nepiedzīvoja uzplaukumu. "Baltijas tīģeris" tikai pastāvēja uz nenormālā kredītu masas, kas ienāca Latvijā.
Kā rezultātā pēc NĪ un kredītu burbuļu plīšanas sākās lielā izceļošana no Latvijas. Jo izrādijās, ka visi nevar strādāt par celtniekiem un kredīti arī jāatdod.
Kā reizi pēc atgūšanās no krīzes sākās ražošanas un eksporta pieaugums, kas turpinājās visu laiku līdz 2020. martam.