Tad kāpēc tiek ievēlēti tie kurus tu dēvē par "kropļiem"?
Ir tēze, ka valdība ir sabiedrības spogulis.
Man neinteresē tikai piepildīt kuņģi, ja tā būtu, tad būtu traktorists, kam vajag polšu ar cigaretēm un kartupeļus.
Bet, ne par to tēma, tāpēc tev kā gudram cilvēkam uzdošu jautājumu, ja apskatās PVN nodokļu maksājums un Latvijas IKP, kāpēc PVN sastāda nepilnus 6% (varu kļūdīties, pēdējā laikā neesmu pētījis, bet aptuveni gan jau ir tuvu)?
jegersz, 27.februāris 2025, 21:57
Atbildēšu no savas puses uz citam uzdotiem jautājumiem.
1. Katrs skatās no sava zvanu torņa, demokrātijā nosaka vairākums un tieši šī vairākuma struktūra mūsu sabiedrībā ir "kropla" vairākuma proporcijā starp pelnošajiem un tērējošajiem. Loģiski, ka uzvar JV, kuras bāzes elektorāts balstās uz divām, ļoti plašām ar stabilu dalību vēlēšanās "tērējošo" grupām - valsts un pašvaldību struktūru budžetnieki un pensionāri. Un viņiem objektīvi JV ir labākā izvēle! Budžetniekiem saprotami, ka jebkura potenciāla kursa maiņa un vedības nomaiņa ir riskanta, var samazināt štatus, algas, nomainīt ierastos galus, blatus, shēmas utt. Kā Repše ar JL izveidoja uz ierēdniecības komfortu vērstu struktūru tā arī visās iterācijās tas ir palicis bez būtiskiem satricinājumiem. Pensionāriem, savukārt (visu cieņu senioriem, negribu nevienu aizskart) ir izdevies nodzīvot līdz brīdim, kad maksā naudu par to, ka viņi eksistē, maksā ne jau ar viņu pašu dzīves laikā uzkrāto, bet ar "paaudžu solidaritāti" no pašlaik pelnošajiem. Lai cik nepietiekams būtu finansējums, bet ne reizi nekas nav nogriezts vai samazināts tikai audzis un indeksēts. Nu un, protams, zināma pluss no vēlēšanu viedokļa ir tomēr arī tas, ka tīri medicīniski pieteikamai senioru daļai veidojas
ar vecuma senilumu saistītas apziņas izmaiņas, kas tos padara mazāk kritiskus un vieglāk manipulējamus tiem, kas kontrolē tradicionālos sabiedriskos medijus.
Bet jā, viss ir godīgi, patīk vai nepatīk, JV vai kārtējā tāda paša kursa transformācija-iterācija, Latvijā ir nolemta uz veiksmi. Nu līdz brīdim, kad demogrāfijas un migrācijas dēļ tupa vairs nepaliks pelnošo :D
2. Par PVN. Tur loģiski tie 6% - tak PVN jau rodas tikai no iekšzemes patēriņa a IKP rēķina visu. Tā kā ražošanas imports/eksports bieži ir "tranzīta" - izejvielas importē, produkciju eksportē, tur PVN nerodas nekādīgi. Rodas darba vietas un ar tām saistītie darbaspēka nodokļi, un teorētiski peļņas nodokļi (de facto gan peļņu parasti aizdzen tur, kur to lētāk izņemt). Tāpēc jau, atškirībā no mūsu varas naratīva, ka visas investīcijas ir kruta, praksē pie pietiek tādu, kuras tikai ar lielām preferencēm "piedirš" valsti, bet sausajā atlikumā rada smieklīgu nodokļu ienākumu apjomu.