Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Kariņš labi pastrādāja?Jauka anekdote.

Bjorgvins, 10.marts 2023, 11:03

Kariņš labi pastrādāja?Jauka anekdote.

Bjorgvins, 10.marts 2023, 11:03
A kas??Kad cenas uzlēca kosmosā,visi brēca ka Kariņš vainīgs,tagad kad nokritās nav Kariņš vainīgs??
10.marts 2023, 11:46 | links
 
Kariņš labi pastrādāja?Jauka anekdote.
10.marts 2023, 11:03 | links
 
...un arī salu sagādāja, lai varam vēl uz ledus pasēdēt... nāks laiks - siltumu un saulīti un vasaru sagādās...

ZELC, ne premjers!
10.marts 2023, 09:24 | links
 
kas nepatīk Kariņā???Manuprāt labākais premjers kas ir bijis

Šis bija labs! Cienu cilvēkus ar labu humora izjūtu! :))

grus, 9.marts 2023, 14:17
A kas??Paskaties,gāzes cenas lejā,elektrība ar,es domāju labi pastrādāja Kariņš,ne kurš katrs to varētu
10.marts 2023, 08:51 | links
 
jegersz [10.03.23]: Tiesa gan beigās tev nāktos piekrist, ka valsts iepirkumos neuzvar tikai korumpanti un to arī nav vairākums!
Par to es piekrītu.
Nav viss tik slikti.
Tomēr šādas shēmas nav norma, bet izņēmums.
10.marts 2023, 08:09 | links
 
Šo es vispār nesapratu, bet po.
Iepriekš manis pieminētie ,, ceļinieki"
Nav asfalta licēji, bet Ceļu policijas Opel Insignia iepirkums.

RaimisD, 9.marts 2023, 22:50


Tad lūdzu izsakies kārtīgi, jo iepirkumi operatīvajam dienestiem un citiem atšķiras.
Nerunājot par ceļa būvi ar ko sasēju tevi pēc taviem komentāriem!
Es domāju ka pie alus kausa būtu pat interesanta saruna!
Tiesa gan beigās tev nāktos piekrist, ka valsts iepirkumos neuzvar tikai korumpanti un to arī nav vairākums!
10.marts 2023, 00:13 | links
 
RaimisD [09.03.23]: Tur par tādām figņām locekļus cērt nost.
Es runāju par Latviju un mūsu reālēm.
Šeit domāts par korupciju, zagšanu kā tādu.
Ko tos asfaltniekus iepini iekšā , īsti nesapratu.
9.marts 2023, 22:59 | links
 
jegersz [09.03.23]: Tad par ko tu puksti?
Un vēl lecies ka Jūs savā sulā pisaties!
Šo es vispār nesapratu, bet po.
Iepriekš manis pieminētie ,, ceļinieki"
Nav asfalta licēji, bet Ceļu policijas Opel Insignia iepirkums.
9.marts 2023, 22:50 | links
 
Kāpēc Irānu nepieminēji ?
Tur par tādām figņām locekļus cērt nost.
Es runāju par Latviju un mūsu reālēm.

RaimisD, 9.marts 2023, 21:24


Diemžēl par Irānas ceļiem un garantijām nezinu, bet piedod Latvijas ceļinieki dod garantiju ļoti dārgam ceļam mazāku kā veļas mašīnai! Tad par ko tu puksti?
Un vēl lecies ka Jūs savā sulā pisaties!
9.marts 2023, 22:31 | links
 
jegersz [09.03.23]: Tas pie mums nestrādā, jo nav tādu prasību un likumdošanas.
Papēti citu valstu pieredzi, kaut to pašu ASV, Ķīnu, Japānu! Nu labi ieskrējos perfekcionists, papēti Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, tad uz leju Austriju, Šveici.
Kāpēc Irānu nepieminēji ?
Tur par tādām figņām locekļus cērt nost.
Es runāju par Latviju un mūsu reālēm.
9.marts 2023, 21:24 | links
 
Ļoti laba doma.
Nez cik uzņēmumu piedalītos iepirkumā pie šādiem nosacījumiem.

Zinām cik ļoti tas dzīvē nestrādā.
Maximas piemērs.

RaimisD, 9.marts 2023, 20:49


Tas pie mums nestrādā, jo nav tādu prasību un likumdošanas.
Papēti citu valstu pieredzi, kaut to pašu ASV, Ķīnu, Japānu! Nu labi ieskrējos perfekcionists, papēti Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, tad uz leju Austriju, Šveici.
9.marts 2023, 20:54 | links
 
jegersz [09.03.23]: tad attiecīgo gadu apjomu atsēž cietumā valde ar būvdarbu vadītāju! Jūs tāda gadījumā pat piedāvājumu neiesniegtu, bet pirmie brēktu par lobiju un korupciju!
Ļoti laba doma.
Nez cik uzņēmumu piedalītos iepirkumā pie šādiem nosacījumiem.

Zinām cik ļoti tas dzīvē nestrādā.
Maximas piemērs.
9.marts 2023, 20:49 | links
 
zaraza [09.03.23]: A ja pie varas tiešam pēkšņi tiek altruisti-fanātiķi, tad gan uzreiz jāmūk, tas vienmēr ar asinīm beidzas.
Latvija var dusēt mierīgi, asinis nebūs.
Tādi tur netiek.Politikas lauciņā nav baigi augstā morāle. Ir daudzi ietekmējoši instrumenti , lai ,, pareizie" pie šprices netiktu.

Kā piemērs mans balatēšanās stāsts.
Vai Raiha čoma liktenis.
9.marts 2023, 20:44 | links
 
jegersz [19:27]: visa infrastruktūra, tehnika, procesi ir jau pieskaņoti, ja iegādāsies citu ražotāju ceļas ekspluatācijas izmaksas, personālam vajag papildus apmācību, papildus integrācijas izmaksa un var aizmirst par standartizācijuPilnīgi piekrītu, ja runa ir par vilcieniem ar kantainiem riteņiem.

RaimisD, 9.marts 2023, 20:18


Nu redzi, ir tev ar pieredze un bez korupcijas esi uzvarējis iepirkumos.
Kas attiecas uz ceļu būvi, tad Satiksmes ministriju un ceļu būves visus dalībniekus vajadzētu ar sūdainu mietu izdauzīt un atvērt pilnībā tirgu, savādāk vispār ah'uje'ļi, gan ar izpildes termiņiem, gan kvalitāti, vairāk izskatās pēc tehnikas īres nevis attiecīgo darbu izpildes!

Par kantainajiem vilciena riteņiem, tad ne visi iepirkumi aprobežojas ar ceļu būvi vai metāla detaļu piegādi, tā kā piebilde bija nevietā! Iedomājos kā Jūs ceļa būvētāji brēktu, ja atvērtu tirgu ceļa būvei un iepirkums būtu ceļa būve ar 20 gadu garantiju un kosmētisko uzturēšanu - tas ir līniju pārkrāsošanu, ja neizpilda līgumu, tad attiecīgo gadu apjomu atsēž cietumā valde ar būvdarbu vadītāju! Jūs tāda gadījumā pat piedāvājumu neiesniegtu, bet pirmie brēktu par lobiju un korupciju!
9.marts 2023, 20:43 | links
 
Uhh cik labi, ka man visas šitā "romantika" ar politiskām shēmām, tenderiem, specenēm, jēliem purniem ar otkatiem un perehvatiem, kasīšanos IUB, korporatīvajām rebēm, lobijiem utt. ir nu jau padsmit gadus sena pagātne. Sēžu savā šķūnī un tirgoju džiggalvas, daru to, kas tiešām patīk un interesē, nevienam neko neesmu parādā :) A tur principiāli nekas nemainīsies, vienalga kāda tipa partija pie ruļļiem būs. Jo kaut kā visi no miesas un asinīm, neviens enģelis ar spārniņiem nav manīts un, lai būtu vēlme tai varas putrā līst predefinēti jābūt noteiktām personības īpašībām. Bet nu man labāk patīk atklāti savtīgi, bet pragmatiski, ciniķi, nevis tādi paši aiz svētulīgi-liekulīgas maskas. A ja pie varas tiešam pēkšņi tiek altruisti-fanātiķi, tad gan uzreiz jāmūk, tas vienmēr ar asinīm beidzas.
9.marts 2023, 20:33 | links
 
jegersz [09.03.23]: visa infrastruktūra, tehnika, procesi ir jau pieskaņoti, ja iegādāsies citu ražotāju ceļas ekspluatācijas izmaksas, personālam vajag papildus apmācību, papildus integrācijas izmaksa un var aizmirst par standartizāciju
Pilnīgi piekrītu, ja runa ir par vilcieniem ar kantainiem riteņiem.
9.marts 2023, 20:18 | links
 
jegersz [09.03.23]: cik sūdzības esi IUB uzrakstījis un IUB licis veikt izmaiņas iepirkumā, jo tev taisnība, cik sūdzības uz KNAB esi uzrakstījis ?
Darām to regulāri, neviens vien iepirkums ticis atcelts un pārskatīts dēļ mūsu uzņēmuma pamatotiem iebildumiem.

Un atkārtotā iepirkumā esam uzvarējuši .
9.marts 2023, 20:14 | links
 
jegersz [09.03.23]: IUB ar pietiekoši sēdēs sēdējis, nez man par to korupciju visos iepirkumos nav tik viennozīmīgs viedoklis.
,,Я вас умоляю" kāda korupcija :)?
Līdz miljonam tā pat nav korupcija, tā, bērnu šļupsti.

Bez lobija ha ha .
Ceļinieku Insignijas iepirkums vien ir ko vērts.
Vai tur bija iespēja uzvarēt kādam citam ?

Kādas tur bija tālredzīgas domas par pievienotajām ekspluatācijās izmaksām utt.

Manā lauciņā ar netrūkst herņas.
Rīt iemetīšu citātu no armijas iepirkuma, varēsiet parēkt un spriest par lobijiem:)
9.marts 2023, 20:07 | links
 
Pats piedalos valsts iepirkumos un zinu kā tie tiek veidoti.
Brīvais tirgus, demokrātija ha, ha.

RaimisD, 9.marts 2023, 19:05


Piedod, bet man šis ar patīk un besī, piedalos, draugs piedalās, es zinu - ticiet.
Nu ja jau visu zini, cik sūdzības esi IUB uzrakstījis un IUB licis veikt izmaiņas iepirkumā, jo tev taisnība, cik sūdzības uz KNAB esi uzrakstījis un attiecīgās amatpersonas papurinātas vai notiesātas, savas tiesības neaizstāvi vai arī nebija pamats viņas aizstāvēt, bet zīmogs uzlikts visiem, gan amatpersonām, gan uzņēmējiem, kas pa reizei piedalās un uzvar kādā iepirkumā.
Jeb neiedziļināmies detaļās, mani nepaņēma, tāpēc visi ir uzpirkti un uzvarētājs maksāja kukuli.
Bieži daudzos iepirkumos ir vērtējuma skala par labu kādam ražotājam vai pakalpojuma piegādatājam, paprasi uz ielas kādam kāpēc, tad 99% atbildēs korupcija, lobijs un vēl kāds ka Kariņš vainīgs!
Piedot, bet varbūt visa infrastruktūra, tehnika, procesi ir jau pieskaņoti, ja iegādāsies citu ražotāju ceļas ekspluatācijas izmaksas, personālam vajag papildus apmācību, papildus integrācijas izmaksa un var aizmirst par standartizāciju, kas valsts iestādei nesīs zaudējumus ilgtermiņā, nevis ieguvumu ka paņēma kādu par 10% lētāk.

Zini man ar pieredze ir bijusi ar valsts iepirkumiem, IUB ar pietiekoši sēdēs sēdējis, nez man par to korupciju visos iepirkumos nav tik viennozīmīgs viedoklis.
9.marts 2023, 19:27 | links
 
zaraza [09.03.23]: tie kā reizi tur ir uzņēmīgākie, ekonomiski aktivākie un pragmatiskākie. Pelēkai stulbai viduvējībai neviens pat otkatu vai kukuli nedos, tā vienkārši nenonāks tādā amatā :)
Tas gan, apķērīgi un izdarīgi viņi ir.

Tie divi 200 ļamu līgumi šādas apķērības rezultāts.
Un cik tādu shēmiņu ir vispār, tās ,,mazās" līdz 5 miljoni ? Tās par kurām mēs neuzzināsim .

Un kāds šajā gadījumā labums un pienesums Latvijas attīstībai no šādiem ,, fiksajiem " čaļiem un meitenēm ?

Pats piedalos valsts iepirkumos un zinu kā tie tiek veidoti.

Pilni ar apsurdām prasībām, pakārtotām kādam konkrētam dalībniekam.

Brīvais tirgus, demokrātija ha, ha.
9.marts 2023, 19:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager