Pie mums arvien vairāk paliek tukšās skolas ar jaunām sporta hallēm. Tur tad arī 100 gudrās galvas plāno izvietot pagasta ļaludis x stundā.
FishMV, 9.maijs 2024, 09:01
Kad esi bijis pēdējo reizi kādā skolā, kārtējais čīkstiens ņemot par piemēru kādu mazo lauku skolu, bez īstas sapratnes, kas un kā notiek?
Latvijā urbanizācijas līmenis ir 68%, kas ir salīdzinoši ļoti liels, pilsētās skolas ir pārpildītas, Rīgā un Pierīgā skolās ir pārpildītas ir skolas kur ir 4 , 5 un pat 8 viena līmeņa klases ar visu to ka dzimstība samazinās.
FishMV tu čīksti par tukšām skolām, cik tev bērnu ir?
jegersz, 9.maijs 2024, 10:56
Vai es pareizi saprotu, ka subsidējamo lauku optimizācijas risinājums no rakstītā izriet visus sadzīt uz pilsētām, kur no tevis sacītā urbanizācijas pakāpe ir 68%, skolas ir pārpildītas un dzīvojamais fonds nepietiekams? :)
leeevis, 9.maijs 2024, 14:25
Tev ar saprašanu grūti vai speciāli provocē?
Tā ir realitāte un ne tikai pie mums, paskatāmies Franciju, tad 1/3 Francijas dzīvo mazāk kā 10% iedzīvotāju, tas pats ASV tur absolūtais vairums dzīvo piekrastē. Pat atbalstot nevar noturēt iedzīvotājus laukos un tagad nav Padomju laiki, kad piespiedu brīvprātīgi sadzina, tevi pārcēla uz mazpisāniem kolhozā vai nomaļā rūpnīcā strādāt.
Pie mums protams ir problēma, ka cilvēki neattīsta uzņēmējdarbību laukos, jau pieminētā darbinieku trūkuma dēļ, bet arī paši iedzīvotāji ir tik pat labi, ja kāds investors grib izveidot cūku fermu, tad visi kliedz, neko nevajag, ja grib izveidot kādu pārstrādes vai citu ražošanas uzņēmumu nē mums to nevajag, vajag ainavas, dabu, bet tūrisma industriju arī neattīsta, tik retais kaut ko.
Tā nu sanāk vietējie iztirgojuši zemes un mežus un nav ne pašiem ne citiem, jo vairums ir fondiem, kas tur un gaida cenas kāpumu, atliek dzīvot uz pabalsta, kaut kur pa retam piehalturēt un sūkt kandžu vai aliņu un ēst kartupeļus, un pie katras iespējas vainot valdību, jaunāka paaudze, kas vēlas izrauties brauc uz pilsētu.