Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
Sulla, tikai 1 uz jumta, 1 uz zivs, 1 ja neklūdos copējot, vai uz zivs lai Raihs apgaismo. Zinu vēl dažu labu, kurš ir iemanījies pa gadu 3 kātus salauzt un visi no dārgā gala.
1.oktobris 2013, 00:09 | links
 
njā 3 kāti gadā ir skarbi :) incant vai tiešām visi atstāti uz jumta? :)) a es šogad gandrīz pazaudēju kātu, brienu caur mežu pie upes, savi 3km, stāva nogāze, kāts vēl salikts čeholā, te priekšā kundziņi smuki saauguši, domāju jānogriež kādu, atstutēju kātu pret koku, palīkņāju ap sēnēm, brienu tālāk, pēc 10 min "eu a kur kāts?!" Pisec kā sanervozējies skraidīju pa mežu, gluži kā tas ezītis meklējot savu ievārījuma sainīti, un bij pat migliņa, septembra sākums :D vairākas reizes pazaudēju savas pēdas! Kad jau samierinājos ar zaudējumu un sāku slāt atpakaļ kalnā(neies tak uz upi bez kāta), skatos stāv kātels atstutēts pret kuplu eglīti! Vairākas minūtes jutos kā ļimonu laimejis :))
30.septembris 2013, 23:44 | links
 
Raih, laiks iet uz baznīcu svecīti nolikt. 3 kāti gada laikā tas jau ir tā kā par traku.
30.septembris 2013, 23:07 | links
 
Biomaster, kur ta tu paliki? :)

Noslēdzu sezonu vidzemes upē S. Nostaigāju ntos km pa lejteci, bet visās bedrēs tikai līdakas :( Ūdenslīmenis zems, ūdens duļķains un nevienas tīras "gultas". Izgājienu arī nebija. Vakarā pēc copes pabaudīju dabu pie tačiem, cerībā, ka kāds uzleks, bet diemžēl... :(
30.septembris 2013, 22:47 | links
 
nepatīkl outdors paņemiet kaut ko no šejienes
http://new-rus.tv/spisok-kanalov.html
30.septembris 2013, 22:41 | links
 
Šodien vienu raibo ap 50 upē redzēju, novilku vizuli gar pašu degunu, un šis tā lēni atkāpās nost... Spriežot pēc tā, ka šis tā atklāti luncinājās seklumā, laikam jau nārsts vairs nav aiz kalniem. Un tas viss notika divus metrus no kājām.

Citādi viss pa nullēm, dienas vidū foreles pamazām sāka aktivizēties, un tad HES kā ar nazi nogrieza ūdeni uz pāris stundām. Palika labi ja trešdaļa no jau tā zemās caurplūdes, un daudzas krāces bija galīgi sausas. Pēc divām stundām, kad braucu prom, ūdens jau bija atpakaļ. Un tas notiek uz lašupes tieši pirms nārsta...
30.septembris 2013, 22:31 | links
 
Dzeram kopā-es šodien pavisam jaunu kātu bezsakarā salauzu....

raihs, 30.septembris 2013, 22:12

monstrīgs lasis salauza vai tā pret celi no izmisuma? :)

Sulla, 30.septembris 2013, 22:19

Beidzu copi,pārģērbos,zvana telefons-parunājos,sēžos mašīnā un braucu. Pēc nobraukts kilometra ar trešo aci ieraugu,ka kaut kas nolido no mašīnas jumta....
30.septembris 2013, 22:22 | links
 
Dzeram kopā-es šodien pavisam jaunu kātu bezsakarā salauzu....

raihs, 30.septembris 2013, 22:12


monstrīgs lasis salauza vai tā pret celi no izmisuma? :)
30.septembris 2013, 22:19 | links
 
Kur atskaites vīri.... Vai tad neviens kādu lasīti vai taimēnu nav dabūjis...... he he.

biomasters, 29.septembris 2013, 16:16

Biju, tik šoreiz 2:0 raibo labā, līdz krastam nedabūju. Mazais ~1,5kg nopurinājās jau pirmajās sekundēs, bet smukais, resnais, garais (~6kg) pavazāja mani savas 10 min un tomēr pagāja zem siekstas, kamēr es štukoju ko nu, atkabinājās pats.. bet nu ko var gribēt ja upes platums 10m, krustu šķērsu sakrituši koki :) Nu atliek siekaloties, upe slēgta, eh.. jāsāk dzert!

Sulla, 30.septembris 2013, 22:10

Dzeram kopā-es šodien pavisam jaunu kātu bezsakarā salauzu....
30.septembris 2013, 22:12 | links
 
Kur atskaites vīri.... Vai tad neviens kādu lasīti vai taimēnu nav dabūjis...... he he.

biomasters, 29.septembris 2013, 16:16


Biju, tik šoreiz 2:0 raibo labā, līdz krastam nedabūju. Mazais ~1,5kg nopurinājās jau pirmajās sekundēs, bet smukais, resnais, garais (~6kg) pavazāja mani savas 10 min un tomēr pagāja zem siekstas, kamēr es štukoju ko nu, atkabinājās pats.. bet nu ko var gribēt ja upes platums 10m, krustu šķērsu sakrituši koki :) Nu atliek siekaloties, upe slēgta, eh.. jāsāk dzert!
30.septembris 2013, 22:10 | links
 
Interesant ko tu tur skaties?
30.septembris 2013, 19:50 | citēt | links to Noris!

Reizēm sērfojot ,,uzduros" uz atbildēm par to,no kurienes esam daudzas lietas pārņēmuši...!:)
30.septembris 2013, 20:45 | links
 
OUTDOORS ir tik "truls", kā vemt gribas, ne siekaloties! Nopietni esmu apsvēris domu atvadīties no telekoma, ja neatjaunos to pašu "ohotu-ribalku".
Interesant ko tu tur skaties?
30.septembris 2013, 19:50 | links
 
Ieslēdziet OUTDOOR un ,,pasiekalojieties"!!!:)))
30.septembris 2013, 19:37 | links
 
Nesaki ne kad.Var būt pēc gadiem 8 nāksi pie prāta.
Ja nopietni,nebūtu HESu,nebūtu liegumu.
ECCO sandalēs,sausām pleznām,uz otru krastu maršētu un čīkstētu kā mana kundze:Atkal to sū..u atnesis.Kur mazie asarīši.
30.septembris 2013, 16:40 | links
 
Krupitis, Alcan, Lbruno. Paldies ka rūpējaties par lašu populāciju. Bet domāju ka lielākā daļa makšķernieku Daugavas augštecē ļoti labprāt iztiks bez jūsu lašiem. Mums tas liegums no 1.oktobra nu galīgi nav vajadzīgs. Lai viss paliek kā ir. 50 gadus esmu izticis bez viņiem un iztikšu vēl tik pat.
30.septembris 2013, 15:46 | links
 
Visprātīgāk būtu uzcelt Baltijā vienu normālu AES un visus HESus likvidēt.Zaļā un Atjaunojamā enerģija-slima suņa murgi.Tūdaļ sāks vaimanāt vides aktīvisti.Par ko?Par to,ka pateicoties kodoldalīšanās procesam ir dzīvība,ne tikai,uz Zemes,bet visā Pasaulē.
30.septembris 2013, 14:49 | links
 
Atbalstu jebkurā laikā....

http://en.wikipedia.org/wiki/Fish_ladder
30.septembris 2013, 13:45 | links
 
Turklāt šim pasākumam gan jau ka varētu iegūt arī ES naudiņas atbalstu, šie tur satraucas ka stikla zušu nozveja ļoti samazinās, piemēram, cēlu mērķu labā iedalītu finansējumu arī.
Bet no otras puses ir savi plusi, ka zivis tālāk netiek, kas tos brakarus tur varētu izķert/izkontrolēt, pa tik lielu upes baseinu. Tie tur ņemtos melnām mutēm, tad kad lašveidīgie nāktu iekšā:)) Bet tagad: nav zivju - nav problēmu)
30.septembris 2013, 13:00 | links
 
krupits, ideja laba, bet zivjaudzetaji raudās, ka tiek izpostits viņu bizness. Šī Latvenergo naudiņa iekrīt tajā kabatā.
Pārsvarā nevienu neinteresē tas, ka atdeve no šiem pasākumiem ir niecīga un daudz vertīgāk butu atjaunot zivju migrāciju cauri Rīgas HES. Tīklinieki raudās, jo Eldorado Daugavā pie Rīgas beigsies. Zivtiņa aizies tālāk pa upi.
30.septembris 2013, 12:36 | links
 
Mans tāds jautājums radies, kāds zin cik aptuveni maksā zivju ceļa izbūve uz 1m hesa krituma.
Var būt Latvenergo pāris gadus vajadzētu nevis maksāt kompensāciju par nodarītajiem zaudējumiem zivju resursiem, bet to naudu ieguldīt zivju ceļu izbūvē. Turklāt Ķeguma HESā tāds jau ir.
30.septembris 2013, 11:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager