Šodien bija izteikta pliču cope. Bija arī kādi 10gb mazbreksēni ap 300 gr. Lielie tā arī nepieteicās. Tas zem Vītoliņiem. Ēsmā baltie ar sarkanajiem. No 11 līdz 17.
18.jūlijs 2019, 22:20 | links
Jau ne viena vien copes vieta ir sačakarēta ar šādu barību veidiem, īpaši kad silts ūdens jo ātri sāk rūgt un skābt ja netiek noēstas.
kutis, 16.jūlijs 2019, 20:48
Pārsvarā no šāda veida iebarošanas atturos, jo zemapziņa liek uzticētis veikalā pirktajām barībām.
Copes vieta ar putrām tiek sabojāta, ja to pagatavo galīgi aplam, un zivīm negaršo, piemēram kau kas klipveidīgs saķepis, ko zivs nevar uzlasīt, bet gan nākas laizīt atmiekšēto virskārtu no klimpas.
Ja barība ir irdena, un tuvumā ir kaut vai sīko pliču bars, 10 kg pazūd pāris stundu laikā.
Makšķerējot ar gatavajām barībām, kurām vēl klāt likta zeme, esmu novērojis ka apelsīna lieluma bumbu iemestu pie krasta sīkzivis likvidē apmēram stundas laikā.
Ja pastāvīgi tiek barots ar putrām, bezmaz vai katru dienu, kur klāt ir makaroni un citi kulinārijas brīnumu, tad laika gaitā izveidojas tā saucamās mirušās zonas, kur tiešām nav zivju.
Vēl ir fakts, ka pēdējā laikā Lielupē esmu novērojis stipru aļģu augšanu ūdenī nekā citus iepriekšējos gadus, upes gultne piekrastes zonā ir noklāta ar tādu kā segu (nezinu kas notiek dziļāk), kas manuprāt nomāc visu pieejamo dzīvo barību zivīm. Ja būtu pēc profesijas dabas pētnieks, varētu veltīt šim pasākumam vairāk laika lai izpētītu. Man ir klusa aizdoma ka tie paši brekšu bari pulcējas un meklē barību, kur ir tīri laukumi, jo uz/zem aļģu paklāja nezīvos nekādi gliemeži ne citi ūdens kustoņi. Tas viss atsaucas arī uz copi.
Vairāk par šo lietu tieši Lielupē varētu papētīt M.Olte, piesaistot kādus zinātniskus prātus.
MV-F, 17.jūlijs 2019, 08:39
Olcis [17.07.19]: pienef [10:00]: Kādēļ Lielupes forumā jāapspriež feeder tēmas, ēsmas un barošana, ja tam ir sava grupa?Jo ar to nodarbojas Lielupē+
pienef [17.07.19]: Kādēļ Lielupes forumā jāapspriež feeder tēmas, ēsmas un barošana, ja tam ir sava grupa?Jo ar to nodarbojas Lielupē
Jau ne viena vien copes vieta ir sačakarēta ar šādu barību veidiem, īpaši kad silts ūdens jo ātri sāk rūgt un skābt ja netiek noēstas.
kutis, 16.jūlijs 2019, 20:48
Pravietis [16.07.19]: Tur kur ir straume (Lielupe, Varkalis), nav nekādas vainas, vārītās graudu putriņas tiek aiznestas plašā teritorijā un viss tiek noēsts. Droši var braukt nākošā dienā kā uz iebarotu vietu. Stāvošos ūdeņos gan esmu sastapies ar latviešu "skābputru".Lielupē straume jau tikai vimbu laikā,pēc tam jau to diez vai var saukt par straumi.
Receptes kā ieskābet upi.
Mana ideoloģija un saprašana kad vēl tārpoju bija tāda, ka grūbu vajag klāt lai zivi noturētu vietā kad to pievilinājušas smaržiņas. Arī uz āķa ģeld. Zirņus liku nedaudz tīri aromātam. Kaņepu spraukumi, sausas klijas, kukurūzas putraimi (sausi) - tas viss lai taisītu to duļķīša mākoni apkārt. To visu ar gatavo barību un vēl zemi kopā. Un nevajag to visu spaiņiem gāzt. Pus - 2/3 spannītis barības uz dienu tak ir pietiekami.
Jurik, 16.jūlijs 2019, 20:59
kutis [16.07.19]: Jau ne viena vien copes vieta ir sačakarēta ar šādu barību veidiem, īpaši kad silts ūdens jo ātri sāk rūgt un skābt ja netiek noēstas.Pilnīgi piekrītu,iebarošana vienai dienai,pēc tam tur mirusī zona
Brekšiem labāk miežu putraimi vai kviešu ?
janchuks, 16.jūlijs 2019, 12:40
Kviešu.
Es pērku Jelgavas tirgū pie onkuļa ar brillēm ar balto busu.
Vienai dienai 10 kg + Dragon sausais atraktors brekšiem (1 bunža uz 5 kg kviešu). Kviešus pirms copes aplej ar siltu ūdeni (upes) un pēc pussstundas var likt klāt atraktoru un visu samaisīt.
Lēti.
MV-F, 16.jūlijs 2019, 14:25
Brekšiem labāk miežu putraimi vai kviešu ?
janchuks, 16.jūlijs 2019, 12:40
Brekšiem labāk miežu putraimi vai kviešu ?
janchuks, 16.jūlijs 2019, 12:40