Zivju pagatavošanas receptes

Redz kā tīra zivis.......
http://img.youtube.com/vi/zdxFRA2Ebx4/0.jpg
15.marts 2012, 18:20 | links
 
 
Nu paldies, bet beigās runa aizgāja par žāvēšanu? Mēģināšu pielikt to normu.
14.marts 2012, 22:02 | links
 
Atkārtošana - zināšanu māte :D N-to reizi citējam Bumu:
--------------------------------------
Vispirms gribu teikt, ka raudas priekš vasaras ķeru un gatavoju ziemā ,kad tās nebarojas ar veģitāro maltīti ,bet lieto pārtikā visādus moluskus un vēžveidīgos un vēl ir pilnas ar ikriem
Vēl kas lai pagatavotu garšīgu un mazsālītu voblu ir pats laiks ,jo mušas un citi insekti iztrūkst tāpēc var izmantot mazāku sāls daudzumu.
Vienīgais trūkums ir apstāklī ka zivs pēc copes ir jāatlaidina no Peipi savādāk arī nevar atvest Tāpēc pēc Peipja raudas braucu kad ir atkušņi tuvāk pavasarim ,jo nesasaldēta rauda gastranomiskā ziņā ir labāka Atbraucot mājās noķert
ās raudas nemazgāju ,jo cenšos to nesasmērēt -lietoju cukura maisus ar plēvi iekšpusē Zivs sālīšanai izmantoju lielu trauku /25 litru plastmasas toveri/. Ziemas sālijumam izmantoju sāls un cukura maisījumu /uz 1kg saļs 2 ēdamkarotes cukura /tas dod patīkamu smeķi . Zivi lidz 1 kg nedrīkst ne ķidāt ne arī kā citādi apstrādāt tapēc ka tiek zaudēta zivju eļļa kura arī sastāda 90% no zivs garšas Trauka dibenu noklājam ar sagatavoto maisījumu/sāls +cukurs/ Liekam kārtu ar zivīm /kā siļķes mucā /Nokaisam ar sāli un liekam virsū nākamo kārtu līdz toveris ir pilns .Jācenšās zivis sašķirot tā lai rupjākās būtu apakšā bet smalkās augšpusē.Kad toveris ir piepildīts noberam augšējo kārtu pilnībā ar sāls cukura maisījumu.Toveri liekam vēsā -ne aukstā vietā .Vēl kas zivis toverī ir jānoslogo ar dēlīti un akmens slogu /vai arī kādu citu smagumu/ Zivs sālīšanai nav garšas veidošāna ,bet zivs atbrīvošana no mitruma. Pēc vairākām stundām izveidojas tuzluks tā ir pirmā pazīme laika skaitīšanai /no tā parādīšanās zivis jātur 3-4 dienas Ziemas zivis es turu 3 dienas Zivs gatavību nosaku pēc mugurām tām jābūt iekritušām un cietām.Kad esam konstatējuši zivs gatavību sākam nākamo procesa daļu.-mērcēšanu . Praktiski tas ir viens no svarīgākajiem ,ja maksimāli no zivs jādabū ārā sāls . Ir vairāki varianti kā to darīt
1.izmantot tekošu ūden/es tā daru/ar rēķinu cik dienas zivis bija sālījumā tik stundas tās jātur tekošā ūdenī to daru laukos jo tur ūdens daudzums ir neierobežots un bez skaitītāja ;DD
2.Turēt zivis svaigā ūdenī periodiski to nomainot , ūdeni šajā gadījumā ir jāmaina 5-6 reizes un zivis jānotur 12 stundas
3. ja zivis uzpeld virspusē tas norāda par zivs gatavību un mērcēšanu var beigt.
Gatavās žāvēšanai zivis veram uz auklas vai stieples un izkaram vēsā vietā -saules stari tās skārt nedrīkst .Kā karināt tā ir katra iedoma un funktieris tikai jāatceras vienu visām astēm jābūt uz leju un zivis savstarpēji nedrīkst saskārties!!!!, Tālākais jau ir laika un temperatūras varā parasti viss notiek no nedēļas līdz 3 nedēļām Personīgi es zivi ņemu nost kad tā vēl ir mīksta/nedaudz/
Vēl ļoti svarīgi - gatavās zivs uzglabāšana. To var glabāt tikai papīra maisos -nekādā gadījumā plēves maisiņos ,ja nav papīra kulītes tad to ir jāietin papīrā kaut vai avīzē .Vēl par vietu kur žāvēt Vienalga kur-uz bēniņiem pažobelē šķūnī pirtsaugšā -ka tik peles un žorķi nesaskādē.
Šādi gatavota vobla man vasaras mēnešos noēdās visa /atspaids ģimenes budžetā/Parasti jau jūnijā viss ir beidzies -kaut tonna būtu viss tiek apēsts

-----------------------------------------

Jāpiebilst ,ka ar cukuru tikai ziemas zivis var sālīt un līdz aprīļa beigām ,kā parādās mušas Tad tikai marles mājā un bez cukura.Personīgi voblā gatavoju tikai ziemas raudas
-----------------------------------------
14.marts 2012, 18:18 | links
 
Tonton , paskaties sadaļā Viss kas no Buma , nesen bija sīki un smalki .
14.marts 2012, 18:15 | links
 
Kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka voblas sālot jāpieliek cukurs. Sakiet kādās proporcijās un ko tas dod? Parasti nekad neliku, gribās uzzināt.
14.marts 2012, 18:04 | links
 
Asaru fileja...
7.marts 2012, 20:26 | links
 
ir grāmata Уклейка.Pilnīga enciklopēdija par šīs zivtiņas ķeršanu visos gada laikos Liekas ka rezeptes arī bija iekšā
5.marts 2012, 07:54 | links
 
Duxxx-----Paņem ielej sautējamā traukā eļļu, piperus, un citu garšīgo vielu, samet apsālītās vīķenes un sautē ....Pie eļļas var pieliet klāt ūdeni vai kŗejumu, kečupu, bet tad ir pavisam kas cits :)
5.marts 2012, 07:32 | links
 
4,5,6dien Kallastē pie akmeņiem pa labi ap 3km visi ganījās un vai ķērās visiem tik ļoti labi? viens vietējais izpļāpājās par vietu ar mega asariem tepat pie "krasta", pats pamēģināju, nu daži 500gr. bija tur, bet vairāk tā arī nedabūju, uz bļitku neķeru vēl, nezinu vietas,jo bez tām lielos neatrast, bet kooardinātes IR,ja kāds grib pamēģināt varu iedot, neatteiktos ar no kādām kooardinātēm kallastē-patīk liela rauda un sīgs :D :D :D
4.marts 2012, 23:41 | links
 
kautkad senāk bija iemesta recepte par eļļā sautētām vīķēm - nekādi nevaru atrast! Varbūt kāds var padalīties ar padomu???
25.februāris 2012, 17:14 | links
 
Nu strīdi še i nevietā, katram sava gaume. Man ,piemēram ir arī zivju biezzupa ar tomātiem un šmigu. Nu makten sātīga manta! :))
24.februāris 2012, 23:09 | links
 
buljonu vajag dzidrināt, ja nepieciešams
un cits smeķis, ja sīpliņu un burkniņu apcep pirms tam sviestiņā ;)))
24.februāris 2012, 19:09 | links
 
emka tu kašķīgs . Negribu strīd't. Katram savs recepts .
24.februāris 2012, 18:54 | links
 
Bralit, tas zupiņš jau gatavošanas procesā paliek dzidrs, dzidrs kā bērna asara :), bet peldošie ikri piedot tumīgumu un perfektu garšu :)
Gribi strīdēties ? Atbrauc līdz uz Swedeni un nobaudi foreļu "uhu", kas taisīta pēc Kolas vietējo receptes. Nekādu burkānu, kartupeļu un visas citas figņas. Zivs, ūdens, sāls- viss.
Buljons atsevišķi, zivs atsevišķi, zaļš sīpols zakušmentam un dabas šķaidījums apetītei :)
24.februāris 2012, 18:41 | links
 
Nu Emka !! Dzirdēju jau par taviem mega asaru lomiem :)) Par ašukiem tik tēlaini izteicies ka siekala līdz grīdai :)) bet ne jau no tavas receptes :) Viss ok. klasika:) Man gan patīk dzidrā zupa . Ilgāk ir ,bet dzidri ,nekādu duļķu . Atsevišķi- burkāniņu,atsevišķi - kartupelīti - beigās visu izkāstā buljonā iekšā . No buljona skaitumam vēl kādu sīpolīti un ķiplocīti . Zivs gabaliņus atsevišķi beigās klāt - un zups kā labākajos zivju restourantos :))
24.februāris 2012, 17:58 | links
 
Neesmu profesionāls pavārs, bet patīk paniekoties :)
Pēc pēdējās veiksmīgās copes daļa asaru tika sacepti un no labsajūtas murrājot apēsti, bet daļa palika. Būs zupa, paziņoju ģimenei. Pauze... un tad iebildumi-atkal ar asakām, atkal būs jāķēpājas atsevišķi ar zivīm...pīiii!
Arguments spēcīgs!
Tomēr, tiem, kas asarus dīrā ir skaidra lieta, ka uz ādas, ko novelk paliek sānu gaļa (mmmm, ku garšīga) es to vienmēr nogriežu un kopā ar ikriem un sīpoliem sacepju pašā finālā, tā teikt "pavāra bonuss".
Šoreiz zivju padaudz un sānu gaļiņa ar ikriem netiek sacepta un pat paliek pāri vēl kādi 10 dīrāti rumpīši.
Labi, nodomāju, negribat asakas- būs bez asakām :). Materiāls man elegants, sānu gaļa un ikri, nofilēju vēl palikušos rumpjus, sagriežu sīkāk.
Tālāk jau elementāri- pēc labākajām zivju zupas tradīcijām.
Katlā pirmie ieplunkš burkāni un pāris sīpoli, burkānu gatavība tuvu robežai, nākamie burbuļoties dodas kārpeļi. Lauru lapas, melnais graudu pipars, protams netiek aizmirsts, to kopā ar pirmrindniekiem :)
Sāls pēc garšas un ņuha :D
Nu re, kārpeļi jau gandrīz gatavi, tagad kārtai zivei.
No sākuma viss pasākums tāds baigi duļķains izskatās, bet pēc minūtēm sāk skaidroties un buljoniņš kā arī pats zupiņš paliek dzidrs. Peld atsevišķi ikru graudiņi un pat taukumiņš pa virsu :)
Tagad slēdzam nost fojeri, saberam virsū iepriekš sakapātas dillītes, vāku virsū un 15-20min liekam mieru.
Tagad var uzsist sev uz pleca, aicināt visus pie galda un pilnai laimei pirms zupiņas degustācijas paņemt vienus 50gr. ar superr aukstu šnabsu.
Priekā un labu apetīti!
24.februāris 2012, 17:30 | links
 
Nevajag, cepšanas laikā izkusīs.
21.februāris 2012, 14:05 | links
 
vinnij, ka ar zelatinu? Ir vai nav jaizskidina??
21.februāris 2012, 11:42 | links
 
Sveiki copes monstri :))
Piedāvāju jums zivju terīnes recepti.
Samalta zivs 500g,
salds krējums250g,
ķiploki 15g,
pētersīļi15g,
divas olas.
viena paciņa želantīna.
Sajaucam zivi ar olām, kapātiem zaļumiem un ķiploku, pievinojam sāli, piparus un želantīnu. Tad jaucam klāt saldo krējumu ( negāžam visu klāt, lai massa nesanāk par šķidru) pieliekam klāt koriadra sēlas un nedaudz tīrītas ķirbju sēklas.
Massu kārtojam follijā, ietinam veidojot desiņu, aizlokam galus. Liekam karstā cepeškrāsnī 200 grādos uz 15 min. Kad gatavs, atdzesējam un liekam no rīta uz maizītes un ēdot slavējam pavāru :)) Lai labi garšo!!!!
20.februāris 2012, 11:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager