Kūpinātavas

Zaraza
Kuru no abas.lv kūpinātavām izmanto? Es ar skatos uz to 200l dzelzs un nevaru saprast,vai viņa ir tās naudas vērta vai nē? :) Kā ar zivīm un gaļu abus var izžavēt gana labi? Pašam negriba taisīt čakars,un ja gribas daudz maz labu tad tāpat cipars savelkas :)
27.jūnijs 2013, 17:11 | links
 
AndrisJekabs...

Man ir rūpnieciski taisītā metāla kūpinātava no abas.lv un tur tehnoloģiskais risinājums ir virs krāsns dūmu/uguns atveres uzlikta apm 5-6cm dziļa un visu pamatni nosedzoša paplāte kurā ielej ūdeni - tālāk 3 līmeņos restes. Tā strādā gan kā termoregulators/akumulators gan arī papildus piedod nosacītu tvaicēšanas efektu un gaļa/zivis/desas/vistas sanāk ļoti sulīgas. Daži varbūt teiks, ka tas bojā kūpināšanas pamatprincipu, taču es un arī daudzi no šeit sastopamajiem foruma biedriem, kam esmu devis degustēt, ēd un slavē :D

zaraza, 27.jūnijs 2013, 16:45


precizēju - tā ūdens paplāte ir pacelta uz ~ 3-5cm ķepiņām un starp atveri un paplāti veodojas attiecīga platuma starpa.
27.jūnijs 2013, 16:56 | links
 
AndrisJekabs...

Man ir rūpnieciski taisītā metāla kūpinātava no abas.lv un tur tehnoloģiskais risinājums ir virs krāsns dūmu/uguns atveres uzlikta apm 5-6cm dziļa un visu pamatni nosedzoša paplāte kurā ielej ūdeni - tālāk 3 līmeņos restes. Tā strādā gan kā termoregulators/akumulators gan arī papildus piedod nosacītu tvaicēšanas efektu un gaļa/zivis/desas/vistas sanāk ļoti sulīgas. Daži varbūt teiks, ka tas bojā kūpināšanas pamatprincipu, taču es un arī daudzi no šeit sastopamajiem foruma biedriem, kam esmu devis degustēt, ēd un slavē :D
27.jūnijs 2013, 16:45 | links
 
AndrisJekabs - dumu kanala izeju nokrame ar akmenjiem, lai caur tiem velk vispirms cauri.
Sanaks gan vienmerigaka temperatura, jo akmenji stradas kaa siltuma akumulators un arii vajadzetu noverst nevienaado temperaturu kupinatavaa pa kaktiem.
Savaa kupinatavaa taa esmu izdarijis, tacu nedaudz, nedaudz temperatura atskjiras.
27.jūnijs 2013, 16:13 | links
 
Sveiki visiem, pirmo reizi dzīvē uzmūrēju kūpinātavu ( ķiegeļu), dūmenis leņķī, vilkme super, kas nav super - kartums kūpinātavā nav vienmērīgs, skursteņa pievada vietā ir stipri vēsāks par tālāko sienas daļu, kur varētu būt problēma? kā to izlabot? .. ielikt kādu metāla šķērsli, gandrīz kā spoileris, kur karstumam atsisties un tādejādi kartums būtu arī tuvākajā daļā pie skurstņa?! pieliktu bildi, bet nesaprotu kā to šajā forumā izdarīt. paldies par atbildēm jau iepriekš.
27.jūnijs 2013, 14:49 | links
 
reņģe, lucītis, arī plekste, ja ver uz virbiem ir jāapkaltē- durvis vaļā+ karstums. Tikai tad durvis ciet. Jaunieši....

VANEMS, 19.jūnijs 2013, 15:07

Tieši tā!Ja taisās SUTINĀT, tad viņas visas būs no virbiem nost/lejā!
19.jūnijs 2013, 15:19 | links
 
Tūlīt ņemšu no mucas ārā žāvētus ruduļus un līņus...!!!:)))
19.jūnijs 2013, 15:17 | links
 
reņģe, lucītis, arī plekste, ja ver uz virbiem ir jāapkaltē- durvis vaļā+ karstums. Tikai tad durvis ciet. Jaunieši....
19.jūnijs 2013, 15:07 | links
 
Tādu bedri zemē var rakt ja nav apkārt mitrums, vasarā jau ok, bet pavasarosun rudenī ja tāds pamitrāks tad ir kā ir. Es te arī ņēmos ar visādākām idejām, kurtuve zemē ar koka namiņu, bet galu galā paliku pie savas bleķa kūpinātavas (galerijā bildes). Bet kā saka nokūpināt var jebkur. Sākumā kad uztaisiju bleķa , bija visādākas šaizes, tecēja darva, utt. Tagad sapratu kas un kā un vairs ne darva tek, nekā. Vēl otrs, neuztaisīt parikti kurā malka aiziet nejēgā.
19.jūnijs 2013, 11:43 | links
 
Labs ko ielika voblinieks, būs man arī ātri jāuzmeistaro USMAS krastā :-))))
19.jūnijs 2013, 10:46 | links
 
Tas ir kuriņš /kurzemnieku parikte/:))
19.jūnijs 2013, 08:11 | links
 
 
vēršos pie jums foruma biedri pēc padoma, šoreiz par kūpinātavām

gribētu pareizi uztaisīt piemājas dārzā kūpinātavu zivīm, bet nezinu kā pareizi to darīt, varbūt variet iedot kādu linku/attēlu, kur būtu parādīts

doma ir izrakt bedri, izmūrēt to ar ķieģeļiem 5 kārtās, tad uztaisīt rāmi ar sietu tajā, ko novietotu uz ķieģeļu malas un tam virsū vāku no dēļiem.

bet noteikti arī šajā jomā ir ļoti daudz nianšu ko būtu jāņem vērā, tādēļ lūdzu pakomentējiet
19.jūnijs 2013, 00:31 | links
 
Sveiki!!!Vīri makšķernieki un kūpināšanas meistari...
Gribetu jautat varbut kāds var pastāstit kā pareizi kupināt reņģes???Vakar kupināju verot uz terauda drates ,žvetava nebija liels karstums,bet tapat krita iekša un neturejās.Pirmo reizi to dariju un biju marinejis,varbut marināde pataisija tās pārāk mikstas un caur aci netureja,jo kā sāka silt tā pa galam viena pec otras lejā!!!Paldies jau iepriekš....
12.jūnijs 2013, 21:55 | links
 
veliks - tu sievieti arī pamēģini iegūt visos iespējamos veidos vienlaikus... :DDD

tās ir pilnīgi atšķirīgas kūpināšanas metodes:
a) ar kurtuvi un dūmu caurplūdi
b) ar atsevišķu kurtuvi/dūmu ģeneratoru (buma muca)
c) namiņā uz oglēm

nejauc tās visas kopā. Buma mucā uguns ir 30cm no zivīm, tik, jā, metāls starpā... :)
12.jūnijs 2013, 14:14 | links
 
bums
Par to jau ir šis stāsts :)
Iepējams, ka dažādām zivju sugām un izmēriem ir jāprot izvēlēties arī piemērots kūpināšanas veids, nevis kā daži labi, mani ieskaitot, uzsit žāvētavu un tik davai visu pēc kārtas vālē iekšā :)
Gan jau dzīves skola izmācīs, bet lietderīgi būtu savlaicīgi uzzināt kas un kā darāms PAREIZI.
12.jūnijs 2013, 12:33 | links
 
Labākā zivs iznāk namiņā Reņģi un luci bez tā var tikai samaitāt Kur tur ir kādas trubas ? Uguni kur tieši zem zivs
12.jūnijs 2013, 08:32 | links
 
daddy_j
Par tām 40 minūtēm es biju domājis neliela izmēra zivis bet arī pilnu virsmu žāvējot. Itkā laukums tāds pats, tikai zivs plānākas. Ar lielajām zivīm protams ka ilgāka tā padarīšana. Baidos tagat samūldēties bet savu lielo samu es žāvēju nepilnas 2 stundas, ja atmiņa neviļ. Parasti laika izteiksme noiet otrajā plānā, vienmēr paļaujos uz to ko redzu un žāvēšanas procesa laikā paplūkāju kādu resnāku gabalu pārbaudes nolūkos.
Bet par kurtuves atālumu no kastes, tas ir pat ļoti strīdīgs jautājums. Esmu redzējis, ka zivis žāvē tieši virs oglēm, zemē izraktā bedrē, apkārt koka kaste un reste uz kurām tās izvieto. Pats personīgi stāvēju klāt, sagaidiju rezultātu un nekādu pretenziju nebija, tad kāds tur ir atālums no kurtuves ???
Ar atsevišķu kurtuvi vismaz ir kautkādas iespējas paregulēt karstumu un dūmus, salīdzinot ar to kas notiek izraktā bedrē uz oglēm. Pie kam tur nežāvēja tikai butes, tur bija arī mencas un vēl kautkādas parastas zivis.
11.jūnijs 2013, 23:50 | links
 
man šķiet, ka Tev kurtuve baigi tuvu kastei (nepilns metrs), tāpēc lielās zivis vnk izcepās nevis kūpinās. Lielākai zivij ir biezāka gaļa un vajag vairāk laika, lai zivs uzsilst un viss mitrums iziet ārā. pa 40 min lielu breksi/karpu nokūpināt nevar, bet var "izcept" vai "izsautēt".

Vākā uztaisi caurumu 10x10cm un pieliec attiecīga lieluma grozāmu bleķi, lai vari normāli regulēt dūmus, nevis vāku cilāt.
11.jūnijs 2013, 09:19 | links
 
Itkā tā arī daru, vismaz cenšos. Sākumā iekurinu ar skaliem, pēc tam vienu kurtuvi izkurinu ar normāla izmēra malku (sausu) , lai uzsildās un tā teikt, dezinfikcijas nolūkos :) Tikai tad lieku iekšā zivis un sametu pusi uz pusi sauso malku ar nedaudz mitru (svaigi skaldītu, tad sēžu un vaktēju dūmus, ik pa laikam paceļu vāku nelielā šķirbā un paveru kurtuvi lai uzsit pirmo liesmu pagalēm, tad aiztaisu atkal vāku un pēc brīža kurtuvi. Itkā ne pirmo gadu žāvēju bet gadās reizes kad tas mitrums ir tik liels, ka zivis no augšas pilnīgi slapjas un vāks arī mitrs. Ja tur ilgāk vāku vaļā, tad liesmas skrien kastē un sataisa melnas apakšas zivīm. Sanāk nevis žāvētas bet fiksi dūmos ceptas :)
Es tā publiski apvaicājos tāpēc, ka varbūt zivju žāvēšanai arī ir kādi noteikumi jāievēro kurus es nezinu ? Varbūt kādas mēnes fāzes vai diezin kas vēl tur bet mēs tik vālējam ka tik ir ko nožāvēt :)
10.jūnijs 2013, 17:50 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager