Pravietis [21.09.19]: rpl2015 [Vakar]: Sveiki. Vai kāds nav bijis pedējās dienās? Breksis te vēl ķerams pie tāda laika?Šaubos, ka cilvēki baigi ķer kaut ko, ar šo lietu katru dienu daudz ūdeņu, noteikti straume liela un drazu arī nes
bbw, 21.septembris 2019, 08:53
Rudenī Varkalī straume tikai pastiprinās. Straume nav atkarīga tikai no lietus. Jaunedēļ nesola lietu, bet nolijis ir daudz un tādēļ ar straumi ļoti iespējams būs jāsadzīvo, tādēļ jāatrod optimālie varianti- auklas biezums, lai mazāka pretestība, tāpat barotavas lielums, sistēmas veids un svars. Sistēmas iemešanas attālums, distance. Daudzi met pāri kanāla vidum. Tas nav vajadzīgs. Jāzin vietas, kur bedres pienāk pie paša krasta. Skaties tur kur veidojas kaut kas līdzīgs atvara virpulim. Var teikt, ka tur veidojas sava veida zemūdens "bezvējš" un ir jēga arī mēģināt iebarot.
Ļoti labi teikts! Arī esmu daudz domājis par šo unikālo parādību, kuru atrodot un prasmīgi izmantojot rezultāti būtiski uzlabojas! Jo kas tad ir bezvējš!? Zinātnieki ir daudz pētījuši šo fantastisko dabas parādību, bet līdz kaut kādam vienotam viedoklim nav nonākuši!
Bezvējš ir laikapstākļi, kad vējš vai nu nepūš nemaz, vai arī tā ātrums ir mazāks par 0,5 m/s. Šādu vēju cilvēks nevar sajust, tāpēc viņam liekas, ka vēja nav nemaz. Visbiežāk bezvējš novērojams pie ekvatora, kur beidz pūst pasāti, kā arī Sibīrijas austrumdaļā ziemā. Tur vēja ātrums var būt tikai 0—0,2 m/s. Bieži vien bezvējš ir naktīs, no rīta un vakarā. Bezvējš no pavisam niecīga vēja (vēja vēsmas) atšķiras ar to, ka pilnīgā bezvējā cilvēks stāvot nevar sajust, ka pūš vējš, no skursteņiem dūmi ceļas augšup vertikāli vai arī tos nepūš prom, koku lapas nekustas, upēs vai ezeros nav viļņu.