Japoškām PE O,4 ir aptuveni 0,10 monofīlais.
PE 0,6 = 0, 13
Paskaties internerveikalos, Eboatam un jig. lv viņi auklām blakus PE liek arī monofīlos parametrus.
andreiko, 7.oktobris 2016, 00:11
nopietni? monofīlais? tiešām?
kāds te sakars ar monofilo auklu??!! kopš kuriem laikiem monofilā aukla ir kkāds mērs????
ir mērvienību sistēmas!!
japānā PE
eiropā (lielākajā daļā) mm
us LB
dziivniex, 7.oktobris 2016, 00:38
Baigi daudz jau par šo , manuprāt, runāts
bet nu davai vēlreiz :)
1. PE nav mērvienība, šie divi burti nozīmē banālu "polietilēns"
Japāņu mērvienība ir dtex, ko apzīmē tie cipari #0.3, #0.4 utt. Tā ir mērvienība, kas nosaka svaru uz noteiktu garumu, ). 1 dtex nozīmē, ka 10 000m šķiedras sver 1g, pītās auklas materiāla indekss ir 245, tātad 10 000m sver 245g, attiecīgi #1 pītā aukla sver 2.45g 100m , # 0.8 1.96g 100m utt. Izklausās stipri savādi, bet nu japāņi uzskata to par pašu objektīvāko metodi pītās auklas izmēru standartizācijai, jo šāda svara mērvienība ļauj noteikt cik tad īsti paša polietilēna pamatmateriāla (mikrošķiedru) reāli ir pītajā auklā.
2. gan japāņi, gan eiropieši parasti norāda auklai vidējo biezumu mm. Tieši vidējo biezumu, nevis diametru kā to bieži sauc - diametrs ir principiāli aprēķinams tikai pilnīgi apaļam objektam, pītā aukla, kas savīta no vairākām dzīslām pilnīgi apaļa nevar būt tīri pēc fizikas. Te nu ir saistība ar monofilu tādā griezumā, ka precīzi apaļu monodiegu izmanto auklu biezuma pārbaudes testā ar optiskā salīdzinājuma metodi - paņem precīzi apaļu un nomēramu mono un liek zem elektronu mikroskopa kopā ar konkrētu pīto un pēc tam analizē attēla proporcijas salīdzinājumā.
Biezums mm ir visneprecīzākais un subjektīvākais lielums ar ko visvieglāk manipulēt un grūtāk pārbaudīt.
3. Gan USA, gan japāņi, gan eiropieši liek rāvienizturības testu (bez mezgla) vai nu mārciņās (Lb) vai kilogramos. Pēc būtības tas ir objektīvāks rādītājs, bet arī ir nianses. Japāņi liek vidējo reālo rāvienizturības testu pēc ražotāja laboratorijas mērījumiem , amerikāņi parasti ar rezervi (valsts īpatnība - nedo Dies' kāds tiesā iemočīs), attiecīgi parasti pie vienādiem norādītiem Lb amerikānis būs resnāks un izturīgāks. Kas attiecas uz Eiropas tirgu, tad principā nekādas regulācijas nav un diezgan liels bezpriģels, raksta virsū cik nu kurš ražotājs "cimperlīgs" un sargā reputāciju.
7.oktobris 2016, 11:18 | links