snitraM [08.02.24]: snitraM [11:40]: Kas darās ar stinti vai tiešam suga sāk izzust?Jā!tā tas bij...vecie labie laiki!skaista bij jaunìba!:))
sinra, 8.februāris 2024, 07:43
Nu pasen atpakaļ bija raksts ka stintes tik tiešām izzūd. Pie vainas minēja daudzus faktorus, klimats mainās - ūdens pa siltu, neveselīgā zivju izķeršana faktiski nārsta laikā un vietās un vēl, kas likās dīvaini - liela mākslīgi pavairoto lašveidīgo populācija. Nu jau visai sen nav sanācis kārtīgi atvilkties - spaini piedauzīt, ja ir tat 20 zivtiņas, citreiz kilograms vai divi.Cik tas ir visai sen??...es rēķinu gadi 20 un vairāk!kad pie Baltās kāpas veču bij simtiem,pa nakti pat sēdēja,jùrā tika iets pēc stintes,un Jūrmalā slapju muguru varēja skaldīt...tad arvien mazāk un mazāk!bet zivs garšīga!:)
Willy, 8.februāris 2024, 11:59
Nu aptuveni gadus 20 atpakaļ arī sāka iznīkt stinte Lielupē. Bija vēl starpā gadi kad pa kādai druskai zivs ieskrien, pat atklātā ūdenī no laivām ir neslikti ķerts. Mums pie kāpas ir vasaras namiņš un atceros kad 2-3 dienas no vietas tika staipīta tā gurķuzivs. Tad arī parādījās leišu trakums - kad kompānija 2 dienās pieskaldīja 5-6 spaiņus ar zivīm, arī vietējie tad skaldīja dienu un nakti, īsti svecīšu svētki uz ledus. Kauguru tirgū uz visiem stūriem to zivi tirgoja pa lētu kapeiku pa tiešo no busiem. Tad ar katru nākamo gadu aizvien šķidrāk un šķidrāk. Tad copmaņi vaidēja ka redz viss Lielupes kosjaks esot izkapāts bet pēc pāris gadiem atjaunosies - ne mārutka neatjaunojās.
8.februāris 2024, 13:53 | links