Tās ir lielas muļķības un demagoģija par to atlaisto līdaku nobeigšanos. Tad jau, piemēram, Zviedrijas ezeri būtu pilni ar lielām beigtām līdakām. Bet daudzu gadu laikā nav sanācis redzēt nevienu...
Manā kompānijā pirms dažiem gadiem vienā konkrētā līcī atlaidām divas devītnieces- nedēļas laikā nekur neuzpeldēja... Otrs piemērs- kolēģim pirms pāris gadiem ziemeļos uz smalkiem foreļu rīkiem pieķērās četriniece, ilgi cīnījās, beigās nokoda mānekli. Un, tavu brīnumu- nevis nobeidzās, bet pēc pusstundas turpat netālu pieķērās otro reizi, un tika izvilkta ar nokosto mānekli mutē. Vai tad mirējs agonijā grib ēst?
Tās blēņas par nobeigšanos izplata alkatīgie un negausīgie gaļinieki, kam žēl atlaist jebkāda izmēra zivi, kur nu vēl lielo! Ktm!
Kuha, 3.novembris 2015, 20:50
Varbūt tā ir, varbūt tā nav, bet Tavi argumenti ir diezgan smieklīgi.
1) līcī (!!!) atrast 2 līdakas, kurām obligāti nevajag uzpeldēt - nešķiet smieklīgi? Kāpēc tad ir jāuzpeld? Esmu redzējis slāpušas zivis un tās nebūt nepeldēja pa augšu, bet gulēja dīķa dibenā.
2) vizulis var ieķerties visādi. Esmu novērojis, ka reizumis līdaka ļoti nikni cīnās un reizumis nāk kā pagale. Manuprāt, tur ir zināma loģika - ja zivij tas vizulis ieķēries mutes kaktā, tai sāp mazāk un var pretoties, bet ja dziļi rīklē, tad jau pretojas mazāk. Analogi ar vizuli - ne jau vienmēr tas nozīmē, ka zivs sprāgs vizuļa dēļ.
Ko ar to visu gribēju teikt? Nevaru apgalvot, ka atlaistās zivis izdzīvo, nevaru apgalvot pretējo, taču vismaz necenšos vienu vai otru teoriju censties pierādīt ar apšaubāmiem argumentiem.
Ir netā lasītas zinātniskas publikācijas un tur informācija ir stipri dažāda. Vienā apgalvo, ka mirstība no vizuļa atbrīvotām līdakām ir 1%, citi apgalvo, ka ievērojami vairāk. Viss noteikti atkarīgs no tā, kā ieķēries, kā atbrīvo, ūdens temperatūras un vēl miljons apstākļiem. Vienas taisnības naff...