Ir otrdienas, 6.marta rīts, laiks doties uz Peipsī jarv jau ceturto reizi šogad (Esmu iesācējs un uz ledus kāpšu kādu 7 reizi, visas tikai Peipusā). Salecam japāņu markas autiņā un dodamies uz igauņu plašajiem ūdeņiem pie Kallastes. Pa ceļam katrs dalās ar saviem copes stāstiem tuvākā vai tālākā pagātnē un kā jau šogad ierasts, apspriežam šā gada Peipusa necopi. Tad kāds no kolēģiem ieminas, ka ja ceļa malā redzot meža zvērus, tad būšot laba cope un pēc desmit minūtēm pamanām lapsu. Lai gan lopiņš nav liels, tomēr cerība uz lielajiem lomiem neizpaliek.
Esam galā, izveļamies no mašīnas, uzvelkam silto ziemas apģērbu un dodamies iekšā, iekšā lielajā brīnumu ezerā. Auksts gan, kādi -14 grādi, bet starp mākoņiem parādās saule un ja paveiksies, diena iesils un nebūs jānosaldē pirkstu gali.
Nu tā, pirmie caurumi tiek urbti jau pirmajā kilometrā un pēc neilgas pārbaudes konstatējam, ka nav ko čakarēties, jāiet dziļāk. Aktīvāk sākam strādāt ap otro kilometru, kur vēlāk arī nobāzējamies un urbšanās nodiek 500m radiusā ap izveidoto makšernieku bāzi. Pirmās „lunkas” dod sīkus asarēnus un pa kādai normāla izmēra raudiņai. Tas mani neapmierina un pēc nepilnas stundas sāku meklēt.. (parasti man īsto „lunku” meklēšana beidzas ar tukšu maisu un domu, ka nākošreiz gan neskraidīšu apkārt, bet nobāzēšos pirmajā vietā, kur būšu izvilcis vismaz 5 jēdzīgas zivis).
Pēc trīs stundu meklēšanas jau sāku nervozēt. Laiks rāda 11.30 un maisiņā nepilnas 2 pannas sīku asarēnu (raudas laidu vaļā, jo ar tām jau saldētava pilna no iepriekšējiem braucieniem). Nodomāju tā, vēl viena ieurbšanās un viss, ja nav, tad metos tuvāk krastam un izeju uz mazajiem, uz pannas kraukšķināmajiem ašukiem.
Un jaaaa, pirmajā iemetienā „batons” makšķerītes garumā ir rokā (protams, kas nu kuram skaitās lielais asars, bet priekš manis ašuks makšķeres garumā jau ir liels „batons”). Pēc minūtes arī otrs, tad trešais un iestājas klusums.... Izborēju 10m tālāk otru cerību „lunku”, ielaižu mormišku ar gardo baltā tārpa un motilīša kokteili un jaaaaa.... atkal „batons”. Pēc divu stundu lēkāšanas no vienas „lunkas” uz otru un velkot ašukus, kas lielāki par šā gada standartu, seja savelkas pašamierinātā smaidā un jūtos pilnīgi apmierināts ar izdevušos braucienu.
Pēc brīža skatos, uz manu pusi nāk igaunis (droši vien ieraudzījis dzērvi) , fiksi ķeru maisu un lasu kopā lielākos „okunenus”, lai šis nesadomā izjaukt manu un strīpaino divvientulību, taču nē, izrādās tas mans copes kolēģis. Vēlāk ierodas arī otrs un kopā turpinām izbaudīt šajā gadā vēl nesajustās stingri nospriegotās auklas sajūtas pirksu galos.
Veiksmīgu zivju meklēšanu novēl,
Pekka Okunens.
7.marts 2012, 13:45 |
links