Mikrodžigs

Par un ap mikrodžigošanu
Te vēlviens mikrodžiga iesācējs.
Cik saprotu pie pītās auklas galā jāsien fluorkarbons. Kādu diametru izvēlēties ja pamataukla 0.10, un cik garu gabalu siet?

mions, 4.jūnijs 2015, 15:09


Tā kā neviens tieši neatbildēja uz Tavu jautājumu, tad es atļaušos papildināt. Manuprāt, galvenie pamatprincipi:

1. Pie pītās auklas fluorkarbons jāsien tāpēc, ka
tas ir daudz izturīgāks pret mehānisku berzi (akmeņi, gliemeži utt.) nekā polietilēna pītā aukla. "Neredzamības" faktors arī pastāv, bet nu 100% neredzams tas tāpat nav.
2. 0.10 aukla man neko neizsaka pītai auklai diametrs ir nenomērams lielums, pasaki rāviena testu. Idejiski pavadiņai ir jābūt vājākai pēc testa nekā pamatauklai, lai zacepā plīstu tā, nevis pītā aukla kaut kur pa vidu. a tā diametrs/izturība vairāk atkarīga no mērķa zivs. nu kādi 6-8Lb ir absolūti normāli gan asarim, gan zandartam, līdakai atkal fluorkarbons zem 0.5mm toč neko nepalīdz, taču man personīgi nemaz tik bieži nenogriež, viss atkarīgs no tā kā ieķēries āķis un vai pareizi izvada.
3. Pavadiņa garumu ierobežo tas, lai pilnīgi noteikti tā mezglu neietītu spolē, a tā kā nu kurš uzskata par labāku. Ir kas liek pat 1.5-2m, bet es parasti nelieku garāku par 50-60cm, reāli var vēl īsāku.
4.jūnijs 2015, 21:49 | links
 
piekrītu martins_, uni-to-uni ir optimāls pēc stiprības un , prātīgi uzsienot, iemetienam netraucē. "Burkāns" , protams, ir lielisks, tikai uzsiet to uz ūdens vējainos/viļņainos apstākļos ar plānām auklām ir stipri mazohistiska nodarbe, pie tam prasa ļoti labu redzi, kas man nav stiprā puse :(
4.jūnijs 2015, 21:38 | links
 
un 0.17 pie pītās ar uni-to-uni neķeras arī pavisam tievos riņķos, var likt savus 1.5m, tad arī velkot pa visādiem akneņiem un rakuškām pītā netrinas kopā.
4.jūnijs 2015, 19:04 | links
 
Jā, galvenais: sienot mezglu-slapināt.. :)))
0.23 vari atstāt ašukiem DSam sistēmas siet vai žanītim džigam. ašukiem labāk paņem klāt rullīti 0.17 fļurkas. Berkley Trilene kā reiz tāds ir 50m rullītī, +/- sezonai pietiek.
4.jūnijs 2015, 19:03 | links
 
Sienu fļuriku pie pītenes ar "uni to uni" mezglu. Sākumā ļoti pat baidījos, ka, mezgliņam rīvējoties gar gredzeniem , tā stiprība zudīs, bet nekā. Veselu sezonu šādi nostrādāju, bet pie zacepiem plīsa visur citur, ne mezgliņš. Galvenais sienot slapināt auklas. Auklu galiņus atstāju 3-5 mm (labāk vairāk). Katru otro weekendu sienu jaunu.
4.jūnijs 2015, 17:17 | links
 
mions
0.23 ir traki pa daudz, bet iesākumam priekš vieglā džiga būs ok.
Par burkānmezglu...viņš ķerās tinot iekšā makšķerē, bet ārā iziet bez problēmām arī smalkajiem riņķiem. tas pateicoties viņa koniskajai formai. Metru garam fļurikam bonuss ir tāds, ka ja aukla saskrāpējās, deformējās, vtml šaizes, tad var droši to īsināt un katru reizi nav jāsien jauns mezgls...tās tik manas pārdomas par dzīvi un varat mani galvā neņemt :)
Ne asakas
4.jūnijs 2015, 16:41 | links
 
Paldies.
Mājās pie datora jau mezglu uzsiet nav problēmu. Tikai man liekas, ka jebkurš mezgls tik un tā nedaudz ķersies aiz riņķiem. Tāpēc varbūt labāk siet tik garu lai neiet riņķos apm. 20 30 cm. Pasteidzos un paņēmu 0.23 fluorkarbonu, mož tomēr būs labi.
Īsāk sakot jāmēģina, tad jau rēdzēs.
4.jūnijs 2015, 16:04 | links
 
katram laikam savs, pāris gadus sienu uni-to-uni un viss bumbās :)
4.jūnijs 2015, 15:53 | links
 
Bet uzreiz saku, ka pie viņa jāpiešaujas...pirmajās reizēs (arī tagad sezonas sākumā) īpaši priekš MJ, man viņš sanāk katru 3o reizi :) Bet ja piešaujas, tad aiziet raiti un reti kad nesanāk
4.jūnijs 2015, 15:52 | links
 
 
Internetā to var atrast kā "mahinknot". Ierakstot Google, parādīsies gan video, gan attēli.
4.jūnijs 2015, 15:50 | links
 
kāds izskatās tas burkānmezgls?
4.jūnijs 2015, 15:20 | links
 
mions
Tas atkarībā uz ko iesi. Es, piemēram ar MJ ķeru vietās, kur bieži trāpās līdakas. Tādēļ es fluorokarbonu nelietoju vispār, bet pie pamatauklas sienu klāt smalkās flexonīta pavadiņas (ir gatavas AGAT, Luckyjohn u.c. varianti) un viss notiekās. Ja tomēr ķersi tikai asarus, un tur līdaku klātbūtne maza, tad ņem 0.16-0.18 fluorokarbonu un sien galā. Ja māki mezglu kā sasiet pīto ar fluoro kopā tā, lai tas netraucē iemetienam (burkānmezgls) tad liec kaut metru, ja tomēr siesi griezulīti starpā, tad tik garu, lai ir ērti metienu izdarīt.
4.jūnijs 2015, 15:16 | links
 
Te vēlviens mikrodžiga iesācējs.
Cik saprotu pie pītās auklas galā jāsien fluorkarbons. Kādu diametru izvēlēties ja pamataukla 0.10, un cik garu gabalu siet?
4.jūnijs 2015, 15:09 | links
 
Vēl variants ir dropšots - ja apakšā ir paklājs kur džiggalva īsti nestrādās, tad ar dropšota svinu (gareno) + atkarībā no paklāja dziļuma un struktūras augstāk auklā ofsetnieks un būs uz urrā!
4.jūnijs 2015, 12:49 | links
 
ašuks tur ir tur tādu bez zālēm vietu anv ir dūņains,bet kur taisos copēt smiltiņa asars uzturas,bet nu ir zāles visur,tāpēc jautāju ok šodien vai rīt aizšaušu izmēģīnāt:))
4.jūnijs 2015, 12:47 | links
 
Atliek pelāgiskais džigs, kad iemetot sistēmu tā tiek vadīta virs ūdenstilpnes (TIZLI SKAN ;)) dibena vienmērīgi pietinot vai tvičojot. Mērķa zivis būs līdakas,ruduļi, asari, pie tam no pieredzes šādā plančkā teikšu, ka ašukam tīri pa prātam šādas darbības. Pats lieku 2-5 gr ausaini pie dziljumiem no 1-3 m
4.jūnijs 2015, 12:18 | links
 
iesakiet vai var tādā vietā vispār padžigot ja zāles ir tādas apakšā ka ne aiz āķa,bet pat uz svina aplīp,apķeras zāles?

pludinsh, 4.jūnijs 2015, 10:53


Ja tas nav kāds īpašs izņēmums tādā vietā visticamāk nemaz nebūs Jig mērķa zivis (asaris, zandarts).
Ja nu vienīgi līdakas, tad tās var kā Morbidejs teica + ja vajag nedaudz vairāk smaguma, var uzspiest pludiņa skroti uz ofseta kātiņa mazākam māneklim, lielākam var svina nagliņu ķermenī iespiest..
4.jūnijs 2015, 11:48 | links
 
iesakiet vai var tādā vietā vispār padžigot ja zāles ir tādas apakšā ka ne aiz āķa,bet pat uz svina aplīp,apķeras zāles?

pludinsh, 4.jūnijs 2015, 10:53


Ja vien tās nav aļģes un Tu runā par seklumu, tad gumija ofsetā bez džiggalvas.
4.jūnijs 2015, 11:27 | links
 
iesakiet vai var tādā vietā vispār padžigot ja zāles ir tādas apakšā ka ne aiz āķa,bet pat uz svina aplīp,apķeras zāles?
4.jūnijs 2015, 10:53 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager