Zviedrija

Atklāti sakot vairumam copmaņu ir gluži 'pie kājas'
kur un kā tas forelis pasaulē nācis,galvenais izjust tā ķeršanas prieku un pabaudīt vienreizēji skaistos dabas skatus...

Tonis, 30.maijs 2014, 15:09


Atklāti sakot lielam vairumam ir arī pie kājas tā daba :D , galvenais, ka pārmaiņas un noķert "foreli" (pofig kādu un pofig no kurienes)
:D tā, pavisam vienkārši :D
Saprašana, ka makšķerēsana ir atpūta nevis pārtikas ieguves veids, kaut kā ir aizgājusi...tagad nākošais posms- makšķerēšanas veidu un vietu izvēle (centrāltirgus, zivju dīķis, ķeršana pie audzētavām), atkarībā no ķeramās sugas un izmantojamajiem rīkiem :)
Varbūt atkal kādam kas nepatiks, atvainojiet- esmu kategorisks uzskatos un izteicienos, bet Latvijā ķeru foreles pa "krūmiem" un arī Zviedrijā tikai neskartās vietās, kur nekas natiek pavairots mākslīgi...un kā jau kolēģis minēja, tad "frankenšteinus" var skalpēt tepat un nekur nav jābrauc :)
30.maijs 2014, 20:17 | links
 
Atklāti sakot vairumam copmaņu ir gluži 'pie kājas'
kur un kā tas forelis pasaulē nācis,galvenais izjust tā ķeršanas prieku un pabaudīt vienreizēji skaistos dabas skatus...
30.maijs 2014, 15:09 | links
 
To arī es vēlējos pateikt, ka "frankenšteinu" ķeršanu labi var realizēt tepat Latvijā vai nopirkt lielveikalā. To dēļ jau nav jābrauc 1000km. Es braucu baudīt brīnišķīgo ziemeļu dabu, neatkārtojamo cīņu ar knišļiem un odiem, ko lieliski papildina tīros un dzidros ūdeņos noķertās foreles, alatas, sīgas.
30.maijs 2014, 10:40 | links
 
Ja tā padomā,ko tad īsti ēd mūsu 'vietējie iedzīvotāji'?
Vismaz Rīdzinieki un ne tikai,ēd to,ko var Maksimkā vai Rimi nopirkt,a kādus tad ekoloģiskos produktus šamie piedāvā?Tos pašus sprostos audzētos lašus un foreļus...:D
Starp citu,arī cūčus,tītarus un "buša kājiņas"...:DD
29.maijs 2014, 19:58 | links
 
Negribēju izraisīt tādu vārdu apmaiņu. Katram ir tiesības uz savu pieeju, galvenais nepazaudēt jēgu un mēra sajūtu.
Par tiem norvēģu audzētajiem lašiem - gluži tā neesot, ka paši norvēģi tos neēd. Vienam krātiņam bija uzradies caurums un daži tūkstoši pamukuši. Tad paši norvēģi sprosta tuvumā tos skaldījuši lielos kvantumos. Cik zinu, Norvēģijā pat nekomersanti var gan zvejot ar tīkliem (līdz 120 m), gan pārdot noteiktu daudzumu zivju, bet tikai monopolistam - kooperatīvam.
Jāpapildina tik inventārs, jāņem rokā spinis un jādodas pie ūdeņiem. Ja viss pēc plāna, tad pēc Jāņiem atskaitīšos par piedzīvojumiem.
29.maijs 2014, 12:17 | links
 
Kolēģi, būsim toleranti pret citu viedokļiem un nav vajadzība tādēļ lietot "stiprus vārdus". Kas attiecas uz tā sauktajiem "frankenšteiniem",tad tie uzturas zivju būru tuvumā un pārtiek galvenokārt no ģenētiski modificētas mākslīgās barības ar augšanas stimulatoriem. Tas ir tāpat kā lašu audzētavās Norvēģijā, kur vietējie iedzīvotāji tādas zivis nemaz neēd un neiesaka arī citiem. Zviedrijas ziemeļos, un ne tikai ziemeļos, ir pietiekami daudz ūdeņu ar bagātīgiem zivju resursiem, lai makšķernieks izbaudītu patiesu copes prieku. "Frankenšteinus" ar tikpat labiem rezultātiem var saķert tepat Latvijas foreļu dīķos.
29.maijs 2014, 11:52 | links
 
eMKa ,
neķer kreņķi ,bet nesāc arī tēlot pārgudrīti...Cilvēks prasa padomu,es izklāstu savas domas,tu savas,BET tādēļ jau nevajag citus kaut kā nonievāt.Cilvēks nav profesionāls 'mušotājs',arī rūdits forelists acīm redzot ne,savādāk tādus jautājumus neuzdotu.Tā kā viņš taisās uz ziemeļu pusi,nezinu gan īsti kur,tad es arī mēģinu apskaidrot ,uz ko un kā pārsvarā ķer mūsu puses bāleliņi tajā pusē... Cilvēks grib noķert foreli,vienalga kā,es tak dinamītu ,tīklus vai naktsšņores nepiedāvāju...:) Loģiski ka nelielās upītēs ne bombardas,ne tiroles nūjas īpaši nepažvidzināsi,tas ir pats par sevi saprotams.Atliek vienīgi spinings,vai pludiņmakšķere,kas arī it kā nav piedienīgi un ar profesionālu foreļu copi tam nav nekāda sakara, un tādas metodes itkā nav pieņemamas. Kaut gan kādēļ nē? Bet kas attiecas uz tiem 'frankenšteiniem',neesi tik kategorisks, Zviedrijā foreļu krājumi ūdenskrātuvēs tiek papildināti ar audzētavās uzaudzētām forelēm,gan varavīksnes,gan strauta.Savādāk būtu,tā kā būtu...Un loba viņas iekšā visu pēc kārtas.Par to vairošanos nezinu,klāt sēdējis neesmu,iespējams ka arī varavīksnenes pavisam nenārsto,bet tad man ir jautājums,kādēļ tad audzētavās ikri nobriest un ir derīgi apaugļošanai? Ikri tak nav mākslīgi?:) Un kādēļ, kaut kur Aļaskā vai Kamčatkā, kur laika apstākļi ir diezgan līdzīgi kā Zviedrijas ziemeļgalā, tās nārsto? Tas jautājums laikam jāuzdod ihtiologiem...
29.maijs 2014, 08:52 | links
 
lol emka, ja jau nesportiskā makšķerēšana uz dabīgo ēsmu aizliegta, tad tak nozīmē ka tavas cēlās foreles ļoti labprāt ēd kā tu nosauci "sūdus" :P

zhivs, 28.maijs 2014, 21:53


Inteleģenti, sasodīti inteleģenti :D Paldies, turpmāk pacentīšos neko nerakstīt :) un smelšos "gudrības" no tādiem komentāriem, kā šis :D
Lai labi ķeras foreles Zviedrijā :D
28.maijs 2014, 22:03 | links
 
lol emka, ja jau nesportiskā makšķerēšana uz dabīgo ēsmu aizliegta, tad tak nozīmē ka tavas cēlās foreles ļoti labprāt ēd kā tu nosauci "sūdus" :P
28.maijs 2014, 21:53 | links
 
Toni, nu nav visa Zviedrija Vilhelmīnas un Storumana apkārtne, kur pārsvarā slaktē audzētos frankenšteinus. Nevairojās dabiskos apstākļos varavīksnenenes arī Zviedrijas ziemeļos, lai gan to reģionu pat īsti par ziemeļiem saukt mēle negriežas. Kāda granulu pasta un baltie dabiskajai strauta forelei!!!??? Tas pats stāsts par kukurūzu. Te nerunāju par strautenēm, kas arī ir laistas un pieradušas pie visādiem "sūdiem".
Toni, Tev kā "rūdītam forelistam" paskaidrošu- tas ko Tu saproti ar foreļu ķeršanu ir pavisam kas cits, ko es ar to saprotu :) Varavīksnene priekš manis nav forele, tas ir tas pats, kas aizbraukt uz foreļu dīķi, kas arī, patiesībā, šad tad ir tīri forši :)
Protams, arī dabīgo strauteni var noķert ar visādiem paņēmieniem, bet stilam tomēr ir nozīme un, ja runājam par dabīgo strauta foreli, tad tas ir mušiņmakšķerēšana un spiningošana un lielai daļai tekošo ūdeņu dabiskā ēsma vispār ir aizliegta, bet latvietim praktiskajam tak katrs paņēmiens ir pieņemams, galvenais lai zivju kule pilna :D
28.maijs 2014, 21:19 | links
 
Wimba,
cik nu tur mākslīgas,normālas varavīksnes foreles. Varbūt daļa uzaudzētas audzētavās,a varbūt jau pašas ziemeļos vairojās.Katrā ziņā šamās tur ir dažāda izmēra,kas liek domāt ,ka iespējams vairojās dabīgā ceļā.Var mēģināt tās izmānīt arī uz pludimakšķeri,ar granulu pastu,kreveti vai baltajiem.Var mētāt arī bombardu pa augšējiem slāņiem,var mēģināt ar fīderi un tiroles nūjiņu pa grunti ar peldošo pastu...
28.maijs 2014, 20:30 | links
 
Paldies par komentāriem! Ar mākslīgajiem frankenšteiniem parasti neielaižos darīšanās. Uz Jāņiem būšu ciemos pie draugiem, kur ezeros esot foreles. Itkā jau izklausās vienkārši - sunul, vinul i pošol. Bet čoms mēģināja - apkārt lēkā, bet neņem. Grabovskis arī vienu raidījumu taisīja krieviem par forelēm Zviedrijā. Uz rotiņu dabūja 1 ar lielu lūgšanos. Tad pārgāja uz tārpu un dažas pierunāja. Foreļu tārpošana gan nav gluži tas, ko es tur gribētu darīt. Laikam jau vienkārši jādod vaļa fantāzijai un eksperementiem. Jāpiepērk bodē pirms braukšanas dažus mazus spalvainus rotiņus.
28.maijs 2014, 17:49 | links
 
eMka,
smejies vai raudi ,BET nenoliegsi tak to faktu ,ka uz kukurūzu ņem ne tikai 'frankenšteini'...:D
28.maijs 2014, 05:11 | links
 
:D Toni, atvaino, bet sasmējos nopietni, īpaši par olbaltumiem bagātajiem graudaugiem :) un pārējām imitācijām. Neņem ļaunā :)
Pirmkārt vajag saprast ūdenskrātuvi, kur tiks/tiek ķertas foreles. Otrkārt, vai tās ir dabiskās vai mākslīgi audzētie "frankenšteini".
"Frankenšteinu" gadījumā olbaltumbagātie graudaugi maybe arī derēs... :)
27.maijs 2014, 23:47 | links
 
:D, vēlreiz labots-04-12.06.14.g!!!
Wimba,
nepretendēju uz Zviedru copes gudrīša titulu,bet pēc vispārpieņemtās teorijas, tur ,tāpat kā pie mums,zivju ēstgriba ir pakārtota gada laikiem un laika apstākļiem.Foreļveidīgās ir gan plēsēji ,gan veģetārieši.Īsajās ziemeļu vasarās tām jāuzņem pēc iespējas vairāk dabas dotās pārtikas veltes.Vasaras sākumā, kad daba mostas ,tās pārsvarā dod priekšroku dabas veltēm,-odiem,mušām ,dažādiem kukaiņiem ,kāpuriem un tārpiem.Vasaras norietā tām varētu piedāvāt ari ko kalorijām bagātāku ,olbaltumiem bagātus graudaugus,mākslīgās barības,mākslīgās zivju imitācijas.Bet praksē bieži vien ir savādāk,šī zivju suga ir ļoti rijīga un neatsakās no mākslīgās un dabīgās barības cauru gadu...Šeit gan vajadzētu ņemt vērā arī to apstākli,ka šo,un netikai šo, zivju labsajūta un apetīte ļoti atkarīga no ūdens temperatūras.Tādēļ ,ūdenim strauji sasilstot, tās pārvietojas uz katrai sugai attiecīgi 'komfortablākiem' apstākļiem.Šajā ziņā nepastāv vienotas formulas,katrā ūdenskrātuvē var būt savi specifiskie dziļumi un apstākļi...
Secinājumus izdari pats,meklē,mēģini,eksperimentē un tad jau būs...:
Gribu piebilst arī to ,ka Zviedrijas ziemeļos barības bāze ir diezgan skopa un plēsīgās zivis tādēļ ņem diezgan azartiski...:)
Ne asakas!
27.maijs 2014, 16:23 | links
 
Ir dažas brīvas vietas vasaras copes braucienā uz Zvierdiju (4-12.05.14.) Mērķzivs-Zviedrijas ziemeļu "lielais piecinieks"-Foreles,sīgas ,alatas,līdakas,asari.
Sīkāka informācija uz PM vai uz tālr.-29208904

Tonis, 26.maijs 2014, 21:30
Laikam būsim nokavējuši :))))

sragiagiaA, 26.maijs 2014, 22:46


Joprojam ir viena briva vieta braucienam uz Zviedriju no 13.06-22.06
27.maijs 2014, 16:06 | links
 
Sveiki, kungi! Pakonsultējiet lūdzu, uz ko Zviedrijas ziemeļos jūnijā labāk ķert foreles un pālijas. Vietējie tārpojot. Draugs, svētdienas makšķernieks mēģināja gan uz spini, gan tārpu - apkārt lēkā, bet neķeras.
Kā tur ar viņu uzturēšanās dziļumiem un rotiņu krāsu/ izmēru/ spalvainību?
27.maijs 2014, 12:29 | links
 
:D, JĀ TAS VILCIENS IR JAU AIZGĀJIS...:)
Labots 04-12. 14.
26.maijs 2014, 23:34 | links
 
Ir dažas brīvas vietas vasaras copes braucienā uz Zvierdiju (4-12.05.14.) Mērķzivs-Zviedrijas ziemeļu "lielais piecinieks"-Foreles,sīgas ,alatas,līdakas,asari.
Sīkāka informācija uz PM vai uz tālr.-29208904

Tonis, 26.maijs 2014, 21:30

Laikam būsim nokavējuši :))))
26.maijs 2014, 22:46 | links
 
Ir dažas brīvas vietas vasaras copes braucienā uz Zvierdiju (4-12.05.14.) Mērķzivs-Zviedrijas ziemeļu "lielais piecinieks"-Foreles,sīgas ,alatas,līdakas,asari.
Sīkāka informācija uz PM vai uz tālr.-29208904
26.maijs 2014, 21:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager