Nobrauciens vasarā pa Gauju ar copi.
2. sērijā devāmies 2 dienu piedzīvojumos uz Zviedrijas ezeru pēc forelēm un skaistu upi pēc alatām. Atradām gan kaut ko citu.
P.S. 1. sērija: https://youtu.be/PGQMZVd2_2M
Pilnīgi neoficiāls mūsu piedzīvojumu filmas otrās (zivīgākās) sērijas treileris. Laidīsim gaisā nedēļas beigās facebook.com/manalidaka un youtube.com/klegers.
P.S. Tiem, kas nav redzējuši 1. sēriju, tā ir te - https://youtu.be/PGQMZVd2_2M
Piektdien laidīsim gaisā pirmo no trīs sērijām par mūsu copes piedzīvojumiem Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā. Pagaidām - kaceklis.
klegers1 | 20.09.17 |
- Vērtējums ir 4.7142857142856 no 5
Epizodes no trīs mušiņmakšķerēšanas izbraucieniem, ietverot piedzīvojumu ar jūras foreli. Sausā mušiņa darbībā, mušiņmakšķerēšanas procesa pievilcība, rudens krāsas ūdenī.
(Vislabāk skatīties Youtube, izvēloties labāko kvalitāti - 1080P)
Dažas epizodes no vairāku dienu izbrauciena augusta vidū. Makšķerēšana ar nimfām, strīmeriem un slapjajām mušām skaistā Vidzemes mežu upē. Nesatiku nevienu, krastos neredzēju nevienu zābaku pēdu nospiedumu. Makšķerēšana, kuru novēlu ikvienam īstam strauta foreļu un alatu makšķerniekam :)
P.S Ja liekat vērtējumu te, tad, lūdzu, atveriet arī Youtube kanālā un nobalsojiet ar patīk/nepatīk. Paldies un tiekamies pie upēm!
No visām izmēģīnātajām mušām maza 16 izmēra skudriņa bija īstā. 7-tais novembris - pēdējā makšķerēšanas reize pirms lietiem vēl zemajā un dzidrajā vasaras ūdenī.
Grūti iedomāties lieliskāku mušiņmakšķerēšanas piedzīvojumu oktobra beigās. Saulains laiks, kukainīši izlido un alatas barojas pilnām mutēm. Trāpīta diena un trāpīta mušiņa. Žēl, ka pēdējā epizodē kamera neizvilka līdz galam. Šajā vietā varēsiet atkal noķert un atlaist patiešām skaistu zivi.
Oktobra pirmās nedēļas brīvdienas pagāja alatas zīmē. Apciemoju sen neredzētu cilvēku - foreļu makšķernieku, dabas draugu un Zviedrijas Lapzemes zinātāju eMKu un devāmies uz upi. Paldies Tev par foršajām kustīgajām bildēm :)
Ir viena epizode šajā makšķerēšanas reizē - absolūts pārsteigums man pašam. Reti laikam, bet gadās, īpaši iesācējiem :)
19 gadsimtā bebri Eiropā tika gandrīz pilnigi iznīcināti vērtīgo kažokādu un sekrēta dēļ, ko plaši izmantoja tautas medicīnā. 20. gadsimta sākumā bebru populāciju Latvijā sāka atjaunot. Dzīvnieks šobrīd ir nonācis labvēlīgos apstākļos, vidē, kur tam praktiski nav dabisko ienaidnieku un pašlaik to skaits pēc zinātnieku aplēsēm vairakkārt pārsniedz normu, ko Latvijas daba varētu atļauties. Bebrs savus aizsprostus būvē pamatīgi, no zemes, zariem un akmeņiem izveidojot pamatu sķērsām visai upes gultnei, pāri liekot zaru krāvumus. Aizsprosti pēc pāris simtiem metru, viens par otru lielāki, appludināti krasti, stāvošs un netīrs ūdens ir kļuvis par daudzu mazo upju realitāti. Bebrs nav tīra un tekoša ūdens draugs, bet mazo upju ekosistēmu ienaidnieks. Tāda diemžēl ir realitāte.
Saldus un Rīgas makšķernieki vakardien mazliet pastrādāja vienā Kurzemes straujtecē, kur ir ievērojama alatu populācija un tām kaimiņos dzīvo arī strauta foreles. Tika nojaukti četri aizsprosti, lai iztīrītos nārsta vietas un atbrīvotos nārsta ceļš taimiņiem, kuri drīz vien jau sāks kāpt uz augšu pa upēm no jūras. Pēc darba, protams, mazliet vēl pamakšķerējām :) Diena izdevusies. Liels paldies visiem!