Stāstu kas jāzin un ko nedr ikst dar it copējot lašus.
Parunājām ar kluba Salackrasti pārstāvi un noskaidrojām cik laši ienāk upē.
Dalos ar vienkāršiem rīkiem, kas palīdz labāk ieplānot upes vizīti.
Šosezon ar licenču trāpīšanu labos laika apstākļos absolūti neveicās. Arī 4. maijā no rīta redzētās līdakas un sapali optimismu neveicināja, tomēr ap 19:00 vakarā, sekojot "copes suņa" norādījumiem, uzsmaidīja veiksme, kas ļāva pielikt skaistu punktu sezonai.
Ne asakas!
Tā nu sanāca, ka iepirktā licence iekrita februāra līdz šim aukstākajā dienā. Temperatūra vēl ap plkst. 10 bija -12°C, bet par laimi no rīta biju kaseti piesūcinājis ar Johnson's Baby Oil un strādāt varēja diezgan labi.
Ap pusdienlaiku izdevās realizēt vienīgo kontaktu, kamēr kolēģis tika pie 2 līdakām.
Mūža pirmo metru pavisam necerēti noķēru 2020. gada februārī, savā 4. lašu copes reizē kādā pavisam nelielā lašupē. Līdz nākamajam metram bija jāgaida vairāk kā 2 gadi, līdz šī gada 27. aprīlī to beidzot izdevās sastapt Salacā. Cīņa nebija tik ilga kā ar 90cm eksemplāru, bet emocijas tikpat patīkamas.
Esmu pabedzis video priekš konkursa, kurā var vinnēt japāņu Smith spiningu. Video mēģināju parādīt to attieksmi ar kādu gatavojamies copei un tos dabas mirkļus, ko baudām pie upes. Skatīties ar skaņu.
Ja Tev patīk video - atbalsti ar "like" youtube kanālā.
Paldies.
Oskars, Gints un Aigars aizbrauca uz Salacu ķert lašus un taimiņus. Cope izdevās par visiem 100%, jo Gints un Oskars noķēra katrs savu pirmo lasi un pie kam iespaidīga izmēra! Pie upes tika satikts inspektors, kas pastāstīja savu viedokli par Salacu un lašu copi. Forša copes diena, smuki laši!
Lašu cope Salacā - no A-Z "kur, ko, kā uz ko" kopā ar daudzkārtēju Latvijas Čempionu un sudraboto zivju speciālistu Uģi Circeni.
CopesGarsa | 15.02.18 |
- Vērtējums ir 4.8709677419354 no 5