Šajā noslēdzošajā sezonas epizodē pie mums viesojas Intars Rešetins-Pētersons – radoša personība, kurš dvēseles mieru rod pie ūdens, makšķerējot.
Studijā 2024.gada pasaules vicečempioni spiningošanā no laivām - Vitālijs Vilcāns un Aleksandrs Zareckis. Šajā epizodē vertīgi padomi no meistarīgiem spiningotājiem un nedaudz iespaidi no Pasaules čempionāta Ziemeļīrijā.
Noslēdzošā daļa Copes Frekvence 24h izaicinājumam. Līderis jau zināms, bet cik zivju sugas tomēr visas komandas kopā noķers? Makšķerēt atļauts jebkurās Latvijas publiskajās ūdenstilpnēs ar jebkuru makšķerēšanas tehniku, ievērojot makšķerēšanas noteikumus. Noskaidrosim, kāds ir Latvijas zivju resurss un sugu daudzveidība.
Copes Frekvence izaicina divus citus copes raidījumus Copes Garša un Makšķerē ar Olti. Kura no komandām noķers visvairāk zivju sugas? Makšķerēt atļauts jebkurās Latvijas publiskajās ūdenstilpnēs ar jebkuru makšķerēšanas tehniku, ievērojot makšķerēšanas noteikumus. Noskaidrosim, kāds ir Latvijas zivju resurss un sugu daudzveidība.
Copes Frekvence izaicina divus citus copes raidījumus "Copes Garša" un "Makšķerē ar Olti". Kura no komandām noķers visvairāk zivju sugas? Makšķerēt atļauts jebkurās Latvijas publiskajās ūdenstilpnēs ar jebkuru makšķerēšanas tehniku, ievērojot makšķerēšanas noteikumus. Noskaidrosim, kāds ir Latvijas zivju resurss un sugu daudzveidība.
Biedrība "Sudrablasis" ir organizācija, kuras biedriem ir ne tikai īpaša atļauja, bet arī pienākums ķert lašveidīgās zivis, lai nodrošinātu vaislas materiālu BIOR vajadzībām. Kā var iegūt šādu privilēģiju? Sarunā ar biedrības pārstāvjiem Māri Olti un Kārli Goldmani atklājās, ka šis darbs ir fiziski smags, un bieži rodas grūtības, lai izpildītu noteikto kvotu. Tika runāts arī par novērojumiem saistībā ar maluzvejniecību lašupēs lieguma periodā, kā arī par to, kā šī problēma tiek risināta. Kāds šobrīd ir lašveidīgo zivju resursu stāvoklis Latvijas lašupēs – vai tas ir apmierinošs vai satraucošs?
Šajā epizodē sarunājamies ar Ati Maldoni, Usmas ezera apsaimniekotāju un kaislīgu makšķernieku. Atis stāsta par Kurzemes čempionātu un dalās pieredzē, kā uzturēt ezera resursus. Runāsim arī par zivju atgriešanos ezerā, veiksmīgu apsaimniekošanas modeli un to, ko sagaidīt no makšķerniekiem.
Atis atklās savu cīņu pret "maliķiem", dalīsies ar piedzīvojumiem ķerot maluzvejniekus, kā arī stāstīs par savu ikgadējo makšķerēšanas ceļojumu uz Zviedriju. Noslēgumā – ātrie jautājumi un aizraujoši stāsti no Atis ikdienas.
Šajā epizodē pie mums ciemos divi Latvijas čempioni mušīņmakšķerēšanā – 2024. gada čempions Otomārs Bērziņš un eksčempions Mārtiņš Plešs. Kā tad veicas mušīņmakšķerēšanai Latvijā Sarunas gaitā meklējām idejas, kā popularizēt šo delikāto makšķerēšanas veidu un piesaistīt jaunus dalībniekus.
Ko domā viens no vadošajiem zivju pētniekiem Latvijā, Didzis Ustups, par makšķerēšanas sportu? Kas ir elites makšķernieki? Vai Latvijā var ieviest basus? Cik roņi savairojušies Baltijas jūrā, un kas ir to letālā atbaidīšana, ko zvejnieki tik ļoti gaidīja? Daudz jaunas un vērtīgas informācijas par aktuālajiem jautājumiem saistībā ar zivju resursu aizsardzību un makšķerēšanas perspektīvām Latvijā.
Jau vairākus gadus Eduards Burģelis rīko dažādus makšķerēšanas sporta pasākumus un ir viens no Carnikavas Makšķerēšanas skolas dibinātājiem. Viņa līdz šim redzamākais projekts ir Latvijas čempionāts makšķerēšanā ar fīderi — A līga. Mēs runājām par to, kā izveidot efektīvu sporta sistēmu, kā arī par to, kur un kā meklēt finansējumu izlases un klubu startiem pasaules čempionātos.