Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Februāris – aukstākais mēnesis Latvijā – ir klāt. Ja janvāra beigās ledus vēl nav uzsalis, tad noteikti glābs februāris, jo sals kniebs vaigos ne pa jokam. Cik atceros, tad šai mēnesī atkušņi ir bijuši tikai dažās ziemās. Neatkarīgi no tā, kad uzsalst, zivis šai laikā ir īpaši kūtras, jo vēl nav atmodušās no ziemas miega. Tāpēc, lai viņās radītu vēlēšanos kaut ko apēst, nepieciešami dažnedažādi mānekļi. Par tiem tad arī pastāstīšu.
Balansieri
Es balansieri parasti nolaižu uz grunts, mazliet piepaceļu un sāku spēli. Ja pēc vairākiem uzrāvieniem neseko cope, paceļu mānekli 50–70 cm augstāk un turpinu spēlēt. Tā atkārtoju līdz pašam ledum. To pašu var darīt otrādi – sākt meklēt no augšas un iet līdz gruntij.
Bļitkas
Kad atrod baru un to sakacina, balansieri vēlams nomainīt pret vertikālo vizuli (tautā sauktu par bļitku).
Mormiškas
Februāra otrajā pusē, kad zivju vēders sāk piebriest ar ikriem, tās dod priekšroku mazākai barībai. Tāpat asari kļūst aktīvāki, jo jāuzkrāj enerģija nārstam.
Esmu izmēģinājusi visādas mormiškas, tomēr priekšroku dodu sudraba, zelta un kapara bumbiņām, arī disko.
Nedaudz par mormiškas spēli februāra asarim.
Nosacīti jaunums mānekļu laukā ir .....
Ratlinus un cikādes varētu ieskaitīt vienā grupā, jo to spēle ir līdzīga.
Lai to visu apgūtu, ar vienu dienu būs par maz. Bet tie, kam cope ir sirdslieta, vienmēr atradīs laiku, lai aizbrauktu uz iemīļoto upi vai ezeru un pamācītos ko jaunu.
Viss materiāls žurnāla Copes Lietas februāra numurā 38.lpp.
raksts labs. :)