Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Nu ko, kolēģi, jāapsveic jūs ar vecās sezonas aizvadīšanu un jaunās iestāšanos.
Pavasaris. To laikam jūt visi, labāks kļūst arī garastāvoklis, pie tam bez acīmredzama iemesla. Jā, šis ir ļoti gaidīts un emocionāls laiks – sevišķi mums, makšķerniekiem.
Lai efektīvi makšķerētu migrantes, pamata uzdevums ir atrast upē piemērotu vietu, kura piesaistītu zivju uzmanību. Pirmām kārtām uzmanība jāpievērš upes un krastu izmaiņām – stāviem krastiem, pagriezieniem.
Pavasarī, kad balto zivju aktivitāte ir liela, ar pludiņkātu viņas var makšķerēt divējādi – ar iebarošanu piesaistot konkrētam punktam vai arī...
Kad atrasta potenciāli zivīga vieta, jāsagatavo iebarojamais, un var ķerties pie makšķerēšanas. Iebarošanas masa jātaisa diezgan pasmaga, ar lielu daļu balasta...
Attiecībā uz inventāru, kā jau iepriekš esmu stāstījis, jāizvēlas sev piemērotākais: vai tā būs bezspoles pludiņmakšķere, štekeris, mačs vai bolonēze – atkarīgs tikai no jums. Galvenais, lai ar izvēlēto rīku efektīvi varētu apmakšķerēt kāroto vietu. Pavasarī personīgi es priekšroku dodu pludināšanai, t. i., mačam un bolonēzei, taču mīļš man ir arī štekeris, sevišķi stiprākā un dziļākā straumē.
Par pludiņiem un to izmantošanas veidiem un citām paša izkostām fīčām.
Aprīļa Copes Lietu numura 32 lpp. Krišjānis Krasovskis turpina skolot un mācīt jaunos makšķerniekus
Jāā, pavasari gaidu.
Cerēju ka uz lieldienām varēs sezonu sākt, bet nekā....
(Neesmu ziemas copmanis).