Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Rita Jakovļeva Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja | 28.jūnijs 2013, 10:51 | 4 komentāri | 1877 skatījumi

Līgatnē atklāts zivju ceļš un Tautas zvejniecības aroda muzejs

21. jūnijā, lai vērotu jaunizveidotā „zivju ceļa” atklāšanu, Līgatnē pulcējās Līgatnes novada domes, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji, vides inspektori, vietējie uzņēmēji un citi interesenti. Zivju ceļš pāri Anfabrikas slūžām izbūvēts, lai Līgatnes upē nārstojošie laši, taimiņi, foreles un alatas spētu nonākt savās nārsta vietās, tā paplašinot nārsta iespējas upē.

Zivju ceļš tapis pateicoties aktīvai biedrības „Līgatnes upes saimnieki” darbībai – īstenojot ES struktūrfondu līdzfinansētu projektu „Zivju ceļa izveide pie Anfabrikas slūžām”. Pirms projekta uzsākšanas biedrība vairākus gadus organizēja "lašu liftu", kur vides inspektoru uzraudzībā nārstojošās zivis tika pārceltas pāri slūžām, tā palīdzot zivīm veikt ceļu uz nārsta vietām.

Pasākuma laikā Līgatnes pārceltuves tuvumā atklāts arī „Tautas zvejniecības aroda muzejs”, kurā apskatāmi dažāda veida zivju ķeršanas rīki, no kuriem lielākā daļa ir konfiscēti nelikumīgā zvejā. Muzejs tapis biedrības „Līgatnes krasti” zivju sargāšanas entuziastu īstenotā projekta ietvaros, un tā pamatdoma ir sabiedrības izglītošana par maluzvejniecību un tās nodarīto kaitējumu zivju resursiem.

„Gan lašveidīgo zivju migrācijas ceļa atjaunošana Līgatnes upē, gan muzeja izveide ir nozīmīgas aktivitātes, kas ļauj spert vēl vienu soli uz priekšu mūsu zivju resursu saglabāšanas virzienā. Par šo aktivitāšu īstenošanu liela pateicība jāizsaka aizrautīgajiem šo abu projektu īstenotājiem un jāvēlas, kaut tādu entuziastu mūsu Latvijā kļūtu arvien vairāk,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Pateicoties infrastruktūras labiekārtojumam, Anfabrikas slūžu apkārtne un Līgatne kopumā šobrīd ir kļuvusi par tūristu iecienītu lašveidīgo zivju nārsta vērošanas vietu, kas palīdz izglītot sabiedrību par Latvijā nārstojošajām zivīm un to sargāšanas nepieciešamību.

 
 
[4] Komentāri | dilst | aug
 
H20
H20 :

„Zivju ceļa izveide pie Anfabrikas slūžām” .Vēl tik vajag uzkopt zivju ceļu līdz tām slūžām. Nesen biju papīrfabrikas posmā-šausmas, tik netīru piekrasti neesmu redzējis. „Līgatnes upes saimnieki” varētu noorganizēt to sakopšanu. Es piedalītos. Prieks par paveikto, malači.

28.06.13 Atbildēt | Ziņot 0
Bagira

Vajadzētu noķert tur pārīti elektrozvejnieku, savādāk tagad kaplēs arī visu dzīvo virs slūžām...

30.06.13 Atbildēt | Ziņot 0
nomads

iepriekšējos gadus kad zivis cēla augšā ar rokām, taka bija smika izmīta līdz pat nākošam aizsprostam.

ps. jaunšķēpeļiem arī zivju ceļs derētu. par to gan var pasapņot

12.07.13 Atbildēt | Ziņot 0
oskars555

ja un man ir bildes albuma kads lassiem gruts cels javeic pa ligatnes upi

05.08.13 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager