Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Vienu brīdi viņš rij kā negudrs un uzvedas pārdroši, pat neadekvāti, bet jau citā tikpat zibenīgi nozūd no nule vēl par leiputriju uzskatītā punkta. Pilnīgs garastāvokļa radījums, kura paradumu saprašanu mēs mēdzam vairāk vai mazāk pārspīlēt. Katli lieli un mazi, maiļu dzenāšana un agro rītu burvība. Tāds ir augusts manā makšķernieka kalendārā.
Splitšots
Kas tad īsti slēpjas montāžā? Pirmām kārtām tas, ka sistēma ļauj gumijai kādu brīdi, kas dabā ir 1–2 sekundes, planēt virs grunts. Ideja zināmā mērā līdzīga pavadiņu sistēmai.
Vekija metode
Vekijs burtiskā tulkojumā latviešu valodā nozīmē dumjš tārps. Šajā gadījumā mīkstplastikas tārps uz āķa tiek montēts nevis ierastajā veidā, caurdurot galvas daļu, bet āķējot pa vidu jeb aiz vēdera. Tad, lūk, grimstot pats no sava svara, tārps ūdenī atveido nejauši iekritušu tārpu.
Kāpēc mūsu apstākļos vekijs vispār ir nepieciešams? Pieļauju, ka ir nosaucami vairāki iemesli, taču šodienas sajūtu līmeni varu minēt divus, kuri man pašam kā spiningotājam šķiet izteikti svarīgi.
Kāda nozīme ir auklas krāsai
Šo jautājumu vairākkārt esmu saņēmis mūsu mājaslapas jautājumu sadaļā, tāpēc nolēmu šo daudziem aktuālo lietu apskatīt mazliet plašāk, nekā pieļauj interneta formāts. Atbildot vienā teikumā, jāsaka: auklas krāsai nozīme ir milzīga. Kāda tieši? Mana pirmā pītā aukla (un es pieļauju, ka tāda tā bija arī daudziem) bija tumši zaļa. Bailes par to, ka zivs auklu redz un tāpēc es palieku tukšā, mani savulaik mocīja katrā izbraucienā. No spilgtas auklas es burtiski bēgu. Vēl šodien nu jau ar smaidu uz lūpām atceros savu tābrīža domu gājienu: es taču to auklu tik labi redzu, droši vien zivs tāpat un tāpēc māneklim šķauda virsū.
zilā, elektrodzeltenā un baltā.
Par visu vairāk Ingus Dukaļskis - žurnāla Copes Lietas augusta numura 10.lpp.
Līdz šim gan neviens paskaidrojums, kādēļ zivīm it kā ir vienaldzīga auklas krāsa, man nav šķitis pārliecinošs...