Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Kas tad īsti ir kranks? Tam ir tipiska burbuļveida forma, kas savienojumā ar mēlīti rada ļoti spēcīgas vibrācijas. Māneklis ir kompakts, dažiem modeļiem mēlīte ir vai nu tikpat gara, vai pat nedaudz īsāka par pašu vobleri.
Runājot par materiāliem, lielākoties tiek izmantota plastmasa, bet ir sastopami arī no balsas koka. Pārsvarā kranki ir 3–8 cm gari, un ir, no kā izvēlēties, – mazākie sver 3–4 g, bet smagākie pat 25 g. Protams, arī šiem mānekļiem neiet secen visādas gudras izsvarošanas sistēmas un dažādi konstruktīvi jauninājumi, lai kranks pēc iespējas ātrāk sasniegtu savu darba dziļumu.
Runājot par darba dziļumu, ir tādi, kas strādā tieši zem ūdens līmeņa, un ir tādi, kuri darbojas 7 un vairāk metros. Šo aspektu ietekmē mēlīte, precīzāk sakot – leņķis, kādā tā ir novietota. Parasti uz voblera ir norādīts, kādam dziļumam tas ir domāts: SSR jeb super shallow runner – 0–0,2 m, SR jeb shallow runner – apmēram 1–1,2 m, MR jeb medium runner – 1,5–2 m. Citi ražotāji voblera iegrimi apzīmē vēl vienkāršāk – piemēram, Zip Baits B-Switcher ir modeļi 1.0 (līdz 1 m), 2.0 (līdz 2 m) un 4.0 (līdz 4 m). Lidojuma īpašības ir ļoti labas. Ķermenis, lai arī nedaudz resns, bet ir aerodinamiskas formas, turklāt iekšā esošās lodītes palīdz lidot tālāk. Attiecīgi tas dod iespēju mānekli maksimāli ilgi noturēt darba dziļumā.
Detalizētāk par Megabass Griffon , Jackall Cherry, Imakatsu Crank IK, Megabass Cyclone, Zip Baits B-Switcher
Lasiet un ievērtējiet - Mārtiņš Babris žurnāla Copes Lietas septembra numurā 22. lpp.
Vai ir kaut kas arī par dziļo krenku pielietojumu ārpus velces?