Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Andri, pastāsti kaut ko vairāk par Saku, jo no pirmās reizes tā īsti gudrs netiksi. Ar ko parasti te var rēķināties pavasarī?
Pavasaris ir tas laiks, kad var rēķināties ar lielu zivju daudzveidību. Karūsas, karpas, asari, stintes, raudas, brekši… Ir arī līdakas, pašiem gan nav iznācis noķert, bet neesam arī iespringuši uz zaļajām, jo tām ir citas vietas. Ir arī līņi. Visīstākais copes laiks ir jūnijs, jūlijs, kad te notiek brekšu trakums. Tas ir tāpat kā 1. maijs spiningotājiem. Ir tāda sajūta, ka upē var pietrūkt ūdens – cik šo zivju te ir! Tie visi ir jūrnieki. Tajā laikā standarta loms uz cilvēku ir 7–10 kilo. Brekši gan vairāk ir svarā ap 500–700 g, jo lielo ir salīdzinoši maz.
Ar kādiem rīkiem Sakā labāk darboties. Pludiņš, gruntsmakšķere…
Rezultatīvāk tomēr ir ar pludiņu. Vismaz mums ir tā. Tu vari ātrāk un intensīvāk darboties. Šķiet arī, ka interesantāk. Turklāt ierastā metode ir, kad svins guļ uz grunts, tāda velkonīša versija. Atšķirība varētu būt kā tagad – pavasarī, kad, ejot uz karūsām, labāk strādā fīderis.
Sakas upes eksperta Andra Kalna diezgan pagarā saruna ar Eini Asari žurnāla Copes Lietas maija numurā.
interesants citāts ''Sakas upes eksperta Andra Kalna''
:D