Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Ko izvēlēties džiga galvām un līdzīgu metožu atsvariem – svinu vai volframu?
Vēl pirms pāris gadiem šāds jautājums nevarēja rasties principā, tā kā volframa izstrādājumi vasaras copes metodēm mūsu platuma grādos nebija redzēti. Ziemā gan tas savu uzvaras gājienu sāka jau krietni agrāk, un pašlaik tā mormiškas reāli ir izplatītas jau vairāk par svinu. Taču džigam un citiem veidiem kaut kādi pirmie varianti parādījās tikai pirms pāris gadiem, un to cenas tiešām bija kosmiskas.
Lielā mērā tas izskaidrojams arī ar vispārējām tendencēm džiga un tehniski līdzīgo metožu attīstībā. Pirms 3–4 gadiem džiggalva, mazāka par 8–12 g, bija milzīga eksotika un praktiskajā copē nebija ieraugāma vispār. Vārds mikrodžigs izraisīja neizpratni, nebija ne atbilstošu rīku, ne intereses, varbūt tikai kāds entuziasts–eksperimentētājs un sportists–profesionālis ko pamēģināja.
Volframs copē: kam un kā
Arvien plašāka vieglo svaru (1–8 g) un mazo mānekļu izmantošana, makšķerējot ar džigu un līdzīga principa grunts spiningošanas metodēm, ir radījusi daudz jaunu problēmu. Metodes ir ļoti efektīvas un atraktīvas, bet arī sarežģījumu netrūkst. Kā lai to mazo bumbiņu pēc iespējas ātrāk dabū līdz gruntij? Ko darīt, lai straume, viļņi un auklas cilpa to nepadara nekontrolējamu? Kā lai izvairās no neproporcionāli milzīgas mikromānekļa galvas – tā taču bojā spēli un atbaida zivi!
Populāri un saprotami Guntars Netenbergs, Copes Lietas 6/2014.
Zaraza drīz dzejoļus nesāksi rakastīt :)