Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Marts, ja vien ūdeņus vēl neklāj ledus, man pašam copes ziņā parasti ir ne šāds, ne tāds. Esmu pārliecināts laivinieks un no visiem copes veidiem dodu priekšroku aktīvām zivju medībām no laivas ar spiningu. Taču no 1. marta līdz 30. aprīlim to aizliedz noteikumi, un spiningošanai paliek tikai varianti no krasta.
Ūdens auksts, asaris kūtrs. Šis faktors tad arī nosaka divus pamatprincipus – pirmkārt, jebkuru mānekli jācenšas vadīt maksimāli lēni, ieturot garas pauzes un izvairoties no asiem rāvieniem, lai neradītu iespaidu, ka medījums ir pārāk ātrs un aktīvs un ka tā ķeršana var patērēt par daudz enerģijas. Otra lieta – ka patiešām jāmēģina saprast, kurā vietā koncentrējas asaris, un mest maksimāli precīzi praktiski uz galvas. Brīžiem pat metrs no pasīvi guļošas zivs var izrādīties par lielu, nu negribēs tas lopiņš kustēties un mesties uzbrukumā. Aukstā ūdenī jūs reti kad redzēsiet vasarā ierastu ainu, kad vesels asaru bars seko māneklim līdz pašam galam.
Šis variants der labi ja 20% ezeru..pārējām ūdenstilpnēm ir apakšā ķērāji.kuri sabojās cpoi pirms tā vēl būs saķusies pa īstam...