Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
LETA | 21.decembris 2008, 17:21 | 2 komentāri | 1373 skatījumi

Dobeles rajonā ledū ielūzuši pirmie ziemas makšķernieki

Vakar Dobeles rajona Auru pagastā ezerā ielūzuši divi zemledus makšķernieki, kuriem gan izdevās izglābties, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

Abi apmēram 30 gadus vecie makšķernieki pēc VUGD rīcībā esošās informācijas šogad bijuši pirmie ledū ielūzušie.

Kā pastāstīja Vetere, vīrieši iepriekšējā dienā bija iegādājušies visus zemledus makšķerēšanai nepieciešamos piederumus un izlēmuši tos likt lietā jau nākamajā dienā par spīti faktam, ka ledus kārta uz ūdenskrātuvēm ir ļoti plāna. Viņi bija aizgājuši pa ledu apmēram 70 metrus no krasta, kur viens otram blakus izvēlējušies makšķerēšanas vietu. Ledus neizturēja un abi vīrieši ielūza.

Kā skaidro VUGD Dobeles brigādes ugunsdzēsēji, vīriešiem izdevies izglābties vien veiksmīgas sagadīšanās dēļ, kā arī tāpēc, ka abi bijuši sportiski un spēcīgi.

VUGD katru rudeni un pavasari aicina iedzīvotājus ievērot īpašu piesardzību, dodoties uz ledus. "Neraugoties uz to, ik gadu, tiklīdz uz ūdenskrātuvēm parādās pirmā plānā ledus kārtiņa, zemledus makšķernieki sāk savas aktivitātes," skaidro Vetere.

Lielākais risks kāpšanai uz ledus parasti ir ziemas sākumā, kad ūdenskrātuves ir tikko aizsalušas, un pavasarī, kad ledus kļūst īpaši trausls. Tomēr pat ziemā, kad ledus it kā ir visnoturīgākais, uz tā mēdz būt daudz bīstamu vietu. Tas var būt īpaši neizturīgs vietās, kur ūdenskrātuvēs ietek siltāks, rūpnieciski izmantots ūdens, upju grīvās un sašaurinājumos, kuģošanas ceļos, kā arī zvejnieku izcirsto āliņģu vietās. Ledus izturību mazina arī iesalušas niedres, krūmi vai citi priekšmeti.

Kā skaidro VUGD, diemžēl pieaugušie, staigājot pa ledu un makšķerējot, rada nepareizu priekšstatu bērniem un pusaudžiem un ar savu rīcību netieši mudina arī viņus paslidināties pa ledu. VUGD aicina vecākus un skolotājus pirms ziemas brīvdienām ar bērniem un pusaudžiem pārrunāt par to, cik bīstamas ir rotaļas uz ledus un cik bēdīgas sekas var būt šai pārdrošībai.

VUGD aicina iedzīvotājus nepaiet vienaldzīgi garām vietām, kur bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu. Viņus vajadzētu brīdināt par šādas rīcības bīstamību, skaidro Vetere. Ja tiek pamanīti cilvēki, kuri pa ledu ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un viņiem var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, nekavējoties ir jāzvana glābšanas dienestam uz tālruni 112.

Ja cilvēks ielūzis ledū, nekavējoties jāizsauc glābšanas dienests, zvanot uz tālruni 112 un cenšoties pēc iespējas precīzāk norādīt negadījuma vietu, kā arī tuvākos iespējamos piebraukšanas ceļus, norāda VUGD.

Lai palīdzētu ielūzušajam, viņam jātuvojas rāpus vai guļus, bet nedrīkst pietuvoties pie pašas ielūšanas vietas. Ielūzušajam apmēram no divu līdz piecu metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka tiem vienam no otra jāatrodas divu līdz trīs metru attālumā. Izvelkot cietušo uz ledus, tāpat rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam. Arī pats glābējs nedrīkst aizmirst par iespējamām briesmām ielūzt ledū.

 
 
[2] Komentāri | dilst | aug
 
gapp
gapp :

Ko lai saka - prātiņ, nāc mājās!!!

22.12.08 Atbildēt | Ziņot 0
bembarnis

malaci!!!!!!

25.12.08 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager