Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
No 1. oktobra līdz 15. novembrim jūras piekrastē, bet līdz 30. novembrim iekšējos ūdeņos Latvijā aizliegts iegūt lašus un taimiņus. Zivis pašreiz no jūras dodas nārstot uz upēm.
Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi” 28. punktam un 3. pielikumam, makšķerēšana aizliegta no 1. oktobra līdz 30. novembrim, bet atsevišķas upēs līdz 31. decembrim.
Valsts vides dienests (VVD) atgādina, ka inspektori arī šogad sadarbībā ar Valsts policijas un pašvaldības policijas, Krasta apsardzes un robežsardzes darbiniekiem veiks pastiprinātas kontroles, lai novērstu maluzvejniecību.
Atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, zaudējumu apmērs par katru nelikumīgi iegūtu lasi vai taimiņu fiziskai un juridiskajai personai ir 143 eiro. To piemēro pieckāršā apmērā par attiecīgas zivju sugas zveju aizliegtā laikā un vietā. Bez tam sods par zveju aizliegtā laikā un vietā fiziskām personām iekšējos ūdeņos un piekrastes ūdeņos ir no 280 līdz 700 eiro. Juridiskām personām - iekšējos ūdeņos no 700 līdz 4300 eiro, savukārt piekrastes ūdeņos no 1400 līdz 14000 eiro.
VVD vēlas norādīt, ka, atbilstoši krimināllikuma 110. pantam un likuma par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību, par trīs nelikumīgi iegūtiem lašiem vai taimiņiem iestājas kriminālatbildība, par kuru soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem. Bet par zivju iegūšanu izmantojot elektrostrāvu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem.
Vai spinings arī tiek pielīdzināts neatļautam zvejas rīkam? Nu, piemēram, es eju uz kādu no Gaujas attekām līdakas ķert. Sanāk iet gar Gauju. Sanāk esmu pārkāpējs?
toties par nelegāliem murdiem ,tīkliem pakrata pirkstu tā vairs nedariet .līdz nākamajai reizei.
Tā izskatās, ka strādāt vajag tikai liegumu laikos. Pārējā laikā tikai uz pusslodzīti?