Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Biedrības „Mēs Zivīm” pārstāvji, pateicoties Ikšķiles novada pašvaldības atbalstam un sadarbībai ar "Saps" zivju audzētavu, rūpējoties par vietējiem makšķerniekiem un ūdens vides sakārtošanu, Daugavā ielaida aptuveni 1262 līdakas ar vidējo svaru 52,5 g. Ikšķiles novada pašvaldība zivju resursu atjaunošanai Daugavā ir ieguldījusi 2150 EUR.
Kā informē biedrības „Mēs Zivīm” valdes priekšsēdētājs, šī pasākuma iniciators Ivars Dubra, Daugava ar zivīm tiek papildināta regulāri, jau vairākus gadus pēc kārtas. Upes baseina papildināšanas ar zivīm ir tikai viens no svarīgajiem posmiem, lai uzturētu kārtību ūdenstilpnēs, tikpat nozīmīgi ir rūpēties par to, lai nārsta laikā zivis netiktu izķertas, jo viena zivs satur ļoti daudz ikru, no kuriem savukārt izšķiļas mazās zivtiņas. Līdakas ir sava veida sanitārs, kas barojas no mazākām zivīm, tādējādi nodrošinot tīrību upē un līdzsvaru barības ķēdē.
Biedrība „Mēs zivīm” aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, ja pamanīti zvejas un makšķerēšanas pārkāpumi, zvanīt pa tālruni 26513010 un informēt par notiekošo!
Vieni ielaiž mazuļus, bet citi dod atļaujas likt tīklus un murdus. Lieliska sadarbība, vienkārši bez vārdiem!
Lai gan - Ikšķiles dome jau ir samaksājusi tos pāris tūkstošus, tad nu kādus pārdesmit tūkstošus var nozvejot.
Nekā personīga - sīks biznesiņš abām pusēm.
Jurčik 66 . Nevis tīklus , bet murdus. Un tajos murdos nevelna tās zivis nelien
Vai tad vajadzēja tērēties ar šādiem nenopietniem skaitļiem,kā raksta prese, šogad pielaista pilna upe ar zivīm.
Vietām...un makšķernieku mīļākās sugas DD
ritakafija.lv/2017/09/latve...-vimbu-mazulu/
Pēc uzņēmumā vēstītā, šogad Daugavas baseina ūdenstilpēs kopumā būs ielaisti vairāk nekā 6,3 miljoni dažādu sugu zivju mazuļu un kāpuru. Zivju mazuļu ielaišana ūdenstilpnēs sākās aprīļa beigās un maija sākumā, kad Daugavā pie Mangaļsalas tika ielaisti lašu un taimiņu mazuļi. Aprīlī un maijā ūdenstilpnēs ielaida līdaku kāpurus, maijā un jūnijā – nēģu kāpurus, jūlijā – zandartu mazuļus, bet augustā – sīgu mazuļus.
Ja tā padomā - cik gan daudz sabiedrisko līdzekļu iztērēts, lai kādi pietuvinātie varētu pelnīt, jo nēģi jau, pēc Kolēgovas, tāpat pēc nārsta aizies bojā. Un nav ko bojāt tīklinieku vietas ar makšķerniekiem.
Tur brakaru tīklu pietiek un stāv jau kādu mēnesi ilgi bez marķējuma.
Šaubos,ka inspektors to nezina.
Rakstā aizmirsa piebilst, ka tai pat laikā Ikšķiles dome vieglu roku atļauj legāli izvietot tīklus.