Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
2017.gada 15.decembrī Alūksnes ezerā tika ielaistas 3 tonnas varavīksnes foreles (Onchorhyncus mykiss) triploīdu forma. Foreles iegādātas par Alūksnes novada pašvaldības līdzekļiem un, lai lomā paturētu šīs zivis nepieciešams iegādāties speciālu licenci foreļu makšķerēšanai Alūksnes ezerā. Izlaistās zivis bija no 900 - 1100 gr svarā.
Turpmākajos gados paredzēts ielaist vēl 4 tonnas šo zivju, kā to nosaka Dabas aizsardzības izsniegtais lēmums, ka ielaižamās varavīksnes foreles tiek ielaistas pakāpenski - t.i., nenotiek vienlaicīga 7 tonnu varavīksnes foreļu izlaišana.
Aģentūra "ALJA" aicina makšķerniekus, kuru lomā nonāks foreles veikt to foto fiksāciju (arī kuņģa saturu) un iesūtīt uz epastu alja@aluksne.lv vai 26141741 (WhatsApp), lai vērtētu zivju vizuālo stāvokli un novērotu barošanās paradumus.
Un tie kam nav sada licenze jalaiz valja.nu redzes ka vasara likishi peldes.ne jau visi saudzigi atlaidis
Norita nokjer uz ledus sezot un pusdienas jau foreljmaizes gatavas,tip no majam panjemtas..pustdienas bljitkotajiem gatavas ,
pa lielam shitai zivju ielaishanai vajadzeetu buut publiskai apsprieshanai.teiksim ir apgabali kur vispaar nekas netiek ielaists.tomeer muus apliek divreiz ar nodokliem uz copi,taapat kaa uz braukshanu ar auto.un domaajams ka visa taa zivju laishana ir viens totaals naudas suukshans mehaanisms.nu kaa jau muusu valstii tas daraas.
3000 zivju - tas priekš Alūksnes ezera jau nekas sevišķs nav. Tas, ka zivs jau nopietnā lielumā, var palīdzēt tām aklimatizācijas periodā izdzīvot, bet to jau redzēsim tikai vēlāk, copes laikā.
Lai veicas šajā svētīgajā darbā.
Ņem vērā ka šīs zivis ir gatavas vairoties līdz ar to ir lielākā iespēja turpināt populāciju nekā ielaižot kaut vai 5 tonnas 3cm garus foreļu mazuļu
Varavīksnenes mūsu ūdeņos dabiski nenārsto. Nav vajadzīgā ūdens režīma. Turklāt dabiskajā areālā (Kamčatka, Aļaska) , kur tās attiecīgi sauc par mikiža un steelhead, tās vismaz divus trīs gadus pavada okeānā vai jūŗā, pirms ir gatavas nārstot.
Latvijā, labākajā gadījumā, var novērot nārsta imitāciju (pats esmu redzējis), bet nekas tur nesanāk.
Attiecībā par iespēju noķert- varavīksnene ir izteikta bara zivs un ja atkod vietu, kur tām patīk uzturēties, tad arī lomu var sagaidīt.
Neko nevar zināt. Ja viņas sāks kniebties tad es iekniebšu tev degunā :)
Labi :)
Dīķos audzētās varavīksnes foreles ir spējīgas vairoties arī Latvijas apstākļos un ir dzirdēts kā varavīksnes foreles ir noķertas dabā kas nozīmē kad kādu brīdi savvaļā tās jau ir bijušas lai arī tik pat labi iesprukušas no audzētavām.
Pasaki, lūgtum, to dīķi, kur tās vairojas. Tas būtu vispasaules atklājums un iespēja iegūt ģenētisko materiālu pilnīgai jaunai akvakultūras attīstībai...
Bikin painteresējos par to un jā tev ir taisnība. Forelēm ir nepieciešams migrēt uz okeānu, un turklāt lai nārstotu tām ir jāsasniedz 50cm garums kas Latvijas gadījumā ar noslodzi kas vērsta uz ūdenstilpnēm no makšķernieku puses ir vienkārši nereāli. Paldies ka palīdzējis, bez tevis es joprojām domātu ka foreles var vienkārši nārstot kad vien ienāk prātā.
Ņem par labu :)
Par forelēm un lašveidīgajiem interesējos dikti sen un ir izlasīts ļoti daudz literatūras.
Nekad nerakstu un nepaužu nepārbaudītu (uz zinātniskiem faktiem) informāciju.
Starpcitu zinu ka makšķernieki savas vietās parasti nestāsta, bet vai tu varētu ieteikt Vidzemē kādu upīti kur var noķert foreles?
Zini, es vienā palielā karjerā noķēru ~15 cm garu varavīksneni, lai gan zivis tur pēdējo reizi esot laistas pirms 3 gadiem...