Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Daugavā pieķerti septiņi maluzvejnieki, kas nodarbojušies ar zivju ieguvi, izmantojot neatļautus rīkus un metodes. Konkrēti – pieci zivjubendes zivis cemerējuši. Cik sapratu no zivju inspektora Ilmāra Luksta (viņš ir populārs personāžs manā blogā) pieķertie darbojušies pie Aiviekstes grīvas. Daugavā sakarā ar Pļaviņu HES remontu ūdens ir nolaists, un cemmerētāji tagad tiek līdz ziemošanas bedrēm vai migrācijas ceļiem. Pārkāpēji neciešot godīgus copmaņus un visiem līdzekļiem cenšoties tos no turienes izspiest. Kaut kādā veidā inspektoriem ar saviem modernajiem tehniskajiem līdzekļiem izdevies savākt pietiekamu pierādījumu daudzumu, lai “svoločus” sauktu pie atbildības. Protokoli esot sastādīti un nosūtīti attiecīgām iestādēm.
Ja nu gadījumā kāds nezin, paskaidroju, ka cemmerēšana ir aizliegts loma ieguves veids, kad zivi ar āķi aizķer nevis aiz mutes, bet citas ķermeņa daļas. Parasti tiek izmantoti makšķerkāti ar svinu un lieliem trīsžuburu āķiem auklas galā. Maluzvejnieki visbiežāk darbojas zivju ziemošanas vietās vai migrācijas ceļos. Lielākā daļa aizķerto zivju negodīgajiem makšķerniekiem nemaz neizdodas izvilkt krastā – tās ar āķiem tiek savainotas un vēlāk iet bojā. Ir neoficiālas ziņas, ka pagājušogad no šādas bedres izcemerēts pat 50 kg sams.
Vēl divi “svoloči” (rupjākus vārdus negribas lietot, lai gan vajadzētu) tika noķerti, zvejojot Daugavā ar tīkliem (skat. raksta titulbildi) . Inspektori slēpnī kā partizāni sēdējuši 44 stundas. Tas protams ir uzteicami, citadi bieži lasām: izcelti tīkli, izņemtas ūdas, bet par noķertajiem pārkāpējiem ne vārda. Šoreiz maliķi noķerti, laiva un tīkli atņemti, protokoli sastādīti, bet… tagad nāk ziņas sliktā puse. Inspektoriem šie kadri jau sen zināmi – protokoli stādīti vismaz reizes piecas, bet šie pitekantropi neatlaidīgi turpina zivis slaktēt, katru noķerto tūlīt skrienot uz pilsētu pārdot, lai varētu pacelt ugunīgā ūdens līmeni asinīs. Ja nebūtu deģenerāti un civilizācijas pabiras, šiem nāktos šķirties no smukas summas – par lieguma laikā noķertajām piecām līdakām (neviena nebija garāka par 50 cm) vien pie tūkstoša eiro, un vēl jau lomā bija raudas, asari. Bet no šiem diez vai pat piecīti izdosies piedzīt. Nekaunības gan ņetrūkst. Kad inspektors jokojot pieķertajiem teicis, ka viņi ir topa augšgalā, maliķi smejoties jautājuši, kas jādara lai tiktu pirmajā dienā. “Pirms doties zvejot, jāpiezvana mums”, bijusi inspektoru atbilde. Smieklīgi, ja nebūtu tik bēdīgi. Drīz jau “svoloči” atkal droši vien iekritīs – šiem esot vēl trīs pušļi, un tīkli jau arī nav nekāda dārgā manta mūslaikos. Tādi tipi, šķiet, nav izaudzināmi, ja nu vienīgi pa muti sadot un rokas salauzt. Ir arī nelielas cerības, ka konkrētie zivjubendes drīzumā nodzersies un zivīm no viņiem būs miers.
Paldies cilvēkiem, kuri nav vienaldzīgi un ziņo mums par pārkāpumiem. Aicinu visus, kas redz makšķerēšanas noteikumu neievērošanas gadījumus Krustpils novada teritorijā un Jēkabpilī , ziņot pa tālruni 25671222. Anonimitāti garantējam. Maluzvejniekiem jāņem vērā, ka mūsu aktivitātes zivju resursu aizsardzības jomā koronavīrusa izplatība neietekmēs. Kaut cimdos un maskās, bet reidos mēs brauksim, – saka Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs, zivju inspektors Ilmārs Luksts.
Okay , te izskatās ka , ka kāds tiešām ir pieķēries cemmerētājiem, bet babītes jautājums paliek atklāts . Nav jau nekāds meža biezoknis Latgalē ,ku līdzīgi vajadzētu patramdīt .
Kādi sodi vai protokoli.
Piespiedu darbs ar lāpstu 10gadi, 10h dienā.
Nebūs pat laika padomāt par cemmerēšanu.
Cik var redzet pec Krustpils novada kartes ,ne Daugava,ne Aiviekste nav si novada teritorija,ka vini var veikt tur kontroli?
Tapēc jau bezpridels notiek Daugavā, kur inspektori ir vietējie..... viens no piemēriem- Staburaga apkartne....
Krustpils novada robeža kā reiz iet pa Aivieksti un Daugavu.
pa krastu,udenus neskarot.