Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes prevencijas grupas inspektori sadarbībā ar Valsts vides dienesta un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta inspektoriem iesaistījušies savvaļas lašu aizsardzības programmā "Lašiem būt!".
Policijas un vides isnpektori viesojas skolās, stāstot par zivju resursu aizsardzību un ļaujot bērniem pašiem atbildēt uz speciālistu sagatavotiem jautājumiem par savvaļas lašiem un to migrāciju, kā arī par administratīvo un kriminālatbildību, kāda iestājas, ja nodarbojas ar nelikumīgu makšķerēšanu un zvejniecību, arī par nelikumīgi iegūtu zivju pirkšanu, pārstrādāšanu un pārdošanu.
Visām Vidzemes reģiona izglītības iestādēm tika izsūtīta informācija ar piedāvājumu viesoties skolās un tikties ar jauniešiem un tagad norisinās intensīvs darbs izglītības iestādēs.
Kā atzīst Valsts vides inspekcijas vecākais inspektors Uldis Lencbergs, kas aktīvi iesaistās nodarbībās un labprāt dalās pieredzē par piedzīvoto, sargājot ūdens resursus Vidzemes upēs un ezeros, „vecos bukus jau vairs nepārmācīt”, tāpēc īpaši svarīgi ir tikties ar jauniešiem skolās, informēt viņus par savvaļas lašu populācijas stāvokli Latvijā un atbildību.
Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe, kas nodarbībām sagatavojusi prezentāciju par administratīvo un kriminālatbildību, kāda iestājas par zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu, piedāvā jauniešiem veikt elementārus aprēķinus – par nelikumīgi iegūtu savvaļas lasi jāstājas tiesas priekšā un jāšķiras no 500 latiem. Savukārt maksimālais ieguvums, nelikumīgi realizējot lasi „vietējā tirgū”, nav vairāk kā 15 latu (kā liecina inspektoru pieredze – visbiežāk tie nav vairāk kā pieci lati), pie tam jārēķinās, ka arī pircējam paredzēta atbildība – par nelikumīgi iegūtu zivju pirkšanu uzliek naudas sodu no 50 līdz 300 latiem.
Kāds zēns Līgatnes vidusskolā pēc tikšanās atzina: – Es nevarēju iedomāties, ka atbildība ir tik nopietna un naudas sodi tik lieli!
Papildus policijas un vides inspektoru aktivitātēm jauniešiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties radošo zīmējumu un eseju konkursā „Ūdens ir dzīvs”.
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas
Vecākā inspektore
Dace Jukāma
Vai tai maliķa tirgotajai zivij ir uz pieres rakstīts ka viņa nelikumīgi iegūta?
Līgatnē lašus ķēra, ķer un ķers vienalga kādi būs tie sodi un ja inspektori nesāks sēdēt slepņos, bet tikai izvilkt tīklus no upes, tad nekas nemainīsies!!!
malikji ir bus un paliks un lashi tapat.un tas ir stulbums kad aizliedz tos kjert,uztais limitu un aiziet.tad jau upes citas zivis ar nebutu,varbut uztaisam visam zivim liegumu.citur arpus lv ir normali likumi a mums ka jau pie musu stulbas valdibas
tos sūdainos ''valdības'' pederastus vispirms izķert un nebūs cilvēkiem vajadzības maliķot... attīstītās valstīs ar tādiem sūdiem ir jānodarbojas minimāli jo ir situēta tauta ...a te dēļ valsts izlaupītājiem maliķi lielākoties pelna lai ir ko rīt.
par katru to idiotu,kas izdomā šitās muļķibas es dodu 5000ls...:D
Kam saudzējam lašus, taimiņus, ja nedrīkst tos ķert?|!? Laši ir un būs, jo vairāk atļaus makšķerniekiem, spiningotājiem copēt, jo mazāk vieta paliks maliķiem! Sodus un vides kaitējuma summas mainīt mākam ātri, tikai normālus makšķerēšanas noteikumus sakārtot (izmainīt) gadiem nevaram!!!!