Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Gandrīz katras makšķeres sējumā atradīsim vismaz vienu griezuli. Tas noderēs gan spiningotājiem, gan pludiņmakšķerniekiem, gan fīderī un karpu makšķerēšanā. Griezuļa galvenā funkcija – neļaut auklai savērpties, kas neizbēgami notiek, kad velkam mānekli vai montāžu ārā no ūdens. Jebkura montāža ūdenī uzvedas gluži kā propellers, tā griežas un līdz ar to savērpj auklu. Savērpusies aukla piņķerējas, padarot makšķerēšanu praktiski neiespējamu. Vēl vairāk, tā kļūst mazāk izturīga un var novest pie loma zaudējuma. Taču visu šo bēdu var atrisināt pavisam vienkārši – iestrādājot montāžā griezuli.
Bet kurš teicis, ka griezulim obligāti jābūt no tērauda? Izrādās, to var izgatavot arī no mums labi zināmā fluorkarbona. Iemesls ir acīm redzams. Pareizāk sakot – neredzams. Fluorkarbona gaismas laušanas leņķis ir gandrīz tāds pats kā ūdenim, tāpēc viss, kas taisīts no šī materiāla, ūdenī zivij ir praktiski neredzams. Tādā veidā netiek novērst zivs fokuss no galvenā – ēsmas vai mānekļa.
Kādos apstākļos tas ir būtiski? Katram pašam lemt. Piemēram, lasis skaidrā ūdenī redz ļoti labi, un pavadā iestrādāts metāla griezulis vai auklu savienojošs riņķītis var novērst tā uzmanību no galvenā. Tāpēc labāk, ja tas ir neredzams.
Invisa Swivel griezuļi ir ļoti izturīgi, nerūsē un neķīlējas. Turklāt tie ir pieejami plašā izmēru diapazonā ar izturību no 25 lb līdz 200 lb. Visi šie griezuļi ir lietojami gan saldūdenī, gan sāļūdenī.
Kāds zina, kur tos var nopirkt?