Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Karpu lietas | 23.novembris 2024, 21:35 | Komentēt | 186 skatījumi

PVA maisiņš karpu copē

Makšķerēšanu ar PVA maisiem jeb bomžpaketēm varētu saukt par dinamisku zivs meklēšanas taktiku. Princips ir ļoti līdzīgs apgriezienus uzņemošajam fletam. Čakarīgi? Jā, bet neslinko, pamēģini – un būsi pārsteigts par maisu efektivitāti. Īpaši aukstā laikā, kad nav vajadzības pēc masīvas barošanas.

Bieži ir redzēti cilvēki, kas saspombo lielu apjomu barības vai sakobro pulka boilu un uz šī pleķa prezentē PVA maisu. Tas izraisa tikai smīnu. Padomā pats, cik ilgam laikam ir jāpaiet, lai karpa atrastu šādas lamatas! Tāpēc visu vajag darīt ar prātu. Ja maiss ir pareizi sasiets, karpa to ieraudzīs ātri un uztvers kā ideālu ēdamo bez papildu iebarošanas.

PVA maisiņu pildīšanai lielisks ir vienkāršs mikro pelešu mikss. Man patīk kombinēt dažādus pelešu lielumus līdz 4 mm – tā maisījums labāk aizpilda visas mazās spraugas. Dažas boilas es arī sadrupinu un veidoju no tām atsevišķu slāni. Pēc tam āķa ēsmu pārklāju ar peletēm, lai boilu gabaliņi neuzdurtos uz āķa. Tāpat āķa spici var nosegt ar nelielu PVA putas gabaliņu.

PVA maisiņi paredzēti tam, lai pilnu lamatu komplektu nogādātu jebkurā vietā un attālumā un būtu drošs, ka āķis, ēsma un papildbarība būs labi sagrupēti uz grunts. Montāžas īpatnības dēļ, respektīvi – tā atrodas maisā, to var likt praktiski uz jebkādas gultnes – apakšā var būt ūdenszāles, dūņas, smilts vai grants. Un, ja vien viss ir izveidots pareizi, vari būt drošs, ka makšķerē efektīvi.

PVA maisiņa izmēram ir jābūt balansā ar svina lielumu, turklāt svins viennozīmīgi ir in-line tipa. Maiss ir jāsablīvē un jāsasien pēc iespējas ciešāk. Ja granulas ir pārāk lielas vai ir pārāk liels svins, iekšā būs pārāk daudz gaisa, un vajadzēs daudz vairāk laika, lai viss nolaistos līdz gruntij lejā. Pārāk ilgi grimstot, maisiņš sāks šķīst, barība sāks no tā izdalīties, kas pilnībā iznīcinās tavu sākotnējo plānu.

Tā paša iemesla dēļ, lai maisu ātrāk vilktu lejup uz grunti, ir nepieciešams arī pietiekami smags svins. Taču te jāņem vērā arī pārējā maisa satura svars. Ja plāno izmantot nelielus maisus, vajadzēs nelielu, apmēram 70 g svinu. Tas kopā ar āķi, ēsmu un barību veidos aptuveni 140 g smagu maisu. Šādam svaram nepieciešams arī attiecīgas jaudas kāts un, iespējams, šoklīderis, tāpēc pārliecinies, ka makšķere spēj izšaut attiecīgo svaru.

Lai aizpildītu maisa spraugas un samazinātu gaisa daudzumu tajā līdz minimumam, var barībai pievienot smalku pulveri, piemēram, maltu barību, vai izvēlēties sīkākas granulas. Ja starp peletēm maisā tomēr paliek daudz šķirbu, gaisa kabatu samazinās arī krašotas boilas. Sasmalcinātās boilas veidos arī krāsas plankumu, kas pat daļēji nosegs svinu. Katrā ziņā viens nosacījums ir obligāts – maisam jābūt pēc iespējas kompaktākam.

Makšķerēšanai ar maisiem izmanto īsu pavadu (5–10 cm) ar 8. izmēra āķi, piemēram, wide gape tipa. Tā kā pavada tiek ievietota maisā, tai nebūs iespēju sapīties metienā. Līdz ar to pavadas materiālu var izvēlēties pavisam mīkstu. Savukārt, tā kā pavada ir ļoti īsa, copes brīdī tā reaģē ātri– sagriežas pareizajā virzienā un ieduras zivs apakšlūpā.

Pavadu veido ļoti vienkāršu, āķi piestiprinot ar bezmezgla mezglu. Materiālu izvēlas bez pārklājuma, lai tas būtu maksimāli elastīgs – atceries, maisiņā tas nesapīsies. Uzkausē nelielu termo caurulīti, lai palīdzētu āķim vieglāk pagriezties un caurdurt zivs apakšlūpu, kā arī silikona gabaliņu, lai noturētu mata ēsmu tuvu āķim.

Gatava montāža ar īsu mīksta materiāla pavadu ievietošanai maisiņā

Lai pavada būtu maksimāli piespiesta gruntij, to var ierīvēt ar volframa pastu (Tungsten Putty).

Parasti izmanto 10–14 mm ēsmas – tādas ir pietiekami lielas, lai izceltos uz barības fona.

Ja ir luste maisus sagatavot iepriekš, nezinot, kad dosies copēt, ieteikums ir izmantot ēsmu imitāciju. Šajā gadījumā būsi drošs, ka ēsma neizkaltīs un nenodrups no mata.

Montāžas izgatavošanai nepieciešamie materiāli

PVA maisos vienmēr izmanto in-line tipa svinus. Lai viss nogrimtu un izskatītos tieši tā, kā nepieciešams, krāsa un svars ir pielāgots makšķerēšanas situācijai un PVA maisa izmēram. Ja noteikumi atļauj, montāžu var veidot ar nost krītošo svinu. Tas dod lielāku kontroli pār zivi, paceļ to augstāk izvadīšanas laikā un neveido sviru, kas var izraisīt auklas atslābšanu un dot zivij iespēju atkabināties no āķa.

Ciešas auklas!

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager